1

Topic: Pestii Molly

Mi-am cumparat molly , dar  nu stiu care este femela... :wis: . Va rog daca puteti sa imi dati detalii prin ce difera... smile.. THX smile

2

Re: Pestii Molly

uitate la inotatoarea anala masculul areceva ca un tub numit gonopodiu

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

3

Re: Pestii Molly

aham....multumesc..si inca o intrebare :angel: De unde stiu cand este gestanta?? Multumesc :k:

4

Re: Pestii Molly

are burta ...imensa :k:

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

5

Re: Pestii Molly

mersi :k:

6

Re: Pestii Molly

sal
miam cumparat ieri o femela de moly dar am observat ca are un contur alb la inotatoarele ventrale si la cea anala este normal?

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

7

Re: Pestii Molly

Poti sa pui o poza?
Ori e o boala, ori asa e coloritul ei.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

8

Re: Pestii Molly

asta e pestoaica

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

9

Re: Pestii Molly

Din pacate nu imi dau seama, pozele nu sunt foarte clare sad

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

10

Re: Pestii Molly

dar e putin umflata in partea superioara a burtii e posibil sa fie gestanta?

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

11

Re: Pestii Molly

probabil ca sunt urmele unor muscaturi,iar atunci cand se regenereaza,portiunile acelea din aripioare sunt mai deschise,sau asa este coloritul ei...si da este probabil sa fie gestanta.

:heart: -SABINA- :heart:

12

Re: Pestii Molly

uite niste poze cu molly mai clare

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

13

Re: Pestii Molly

poseidon96 wrote:

uite niste poze cu molly mai clare

nu pare in neregula,deci poti sa stai linistit,multi pesti mai au si unele "defecte" sa le spunem asa smile

:heart: -SABINA- :heart:

14

Re: Pestii Molly

sal:
pestoaicei mele ia crescut burta considerabil in zilele astea vreau sa stiu cand se apropie momentul nasterii va rog sa ma ajutati

Adaugat: 11-09-2010 19:01

numi rsp nimeni? sad  sad  sad  sad

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

15

Re: Pestii Molly

poseidon96 wrote:

sal:
pestoaicei mele ia crescut burta considerabil in zilele astea vreau sa stiu cand se apropie momentul nasterii va rog sa ma ajutati

stiu doar k sarcina tine o luna sau o luna si cv...doar q atat te pot ajuta...

:heart: -SABINA- :heart:

16

Re: Pestii Molly

acum sa vad eu cum ma descurc  :wis:   am o femela molly cu burtica mare..celalalt molly umbla dupa ea..are o pata alba la burtica si e mai agitata ca de obicei.. tongue   o fi cu puisori sau ma insel eu? :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

17

Re: Pestii Molly

Pata aceea alba nu imi inspira incredere... stiu ca intotdeauna asa zic, dar poti pune, te rog, niste poze?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

18

Re: Pestii Molly

mai bine exprimat .un punct la anus.[cu pozele o cam dau in bara si fara sa caut ceva anumea  smile  ]asa avea si betta femela inainte de a depune icre[are si acum dar nu o pun eu ca nu am in ce..]

Adaugat: 05-06-2011 14:13

domnisoara cea mai grasa.

Adaugat: 13-06-2011 16:51

umbla cavalerul dupa ea prin tot acvariul ..ma gandesc poate vine vreun pui dar ..pauza... :nani:

Adaugat: 18-07-2011 10:06

am mutat-o si vad ca sta ascunsa mad   iar masculul o cauta prin acvariu ..am facut bine.??.stresul mutarii e prea mare pentru ea de se ascunde??? mad   e cu  puii  si vad ca nu-i mananca..

Adaugat: 23-07-2011 17:11

am puisori..vreo 30 am numarat pana acum....am venit de afara si am vazut ceva pe fundul acvariului.am crezut ca au murit din guppy dar cand am aprins becul..erau ei..mici si negrisori... :wis: numaram.??[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MVZ4jTW7xUw[/youtube]

Adaugat: 04-08-2011 19:39

o parte sunt negri dar am si mai deschisi la culoare..fac si mofturele la mancare..vor out   :wis:

Adaugat: 11-08-2011 10:56

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kYwDC_zzDW0[/youtube]...AU CRESCUT ..MAAARI SI FLAMANZOSI.. smile

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

19

Re: Pestii Molly

Vai Dana,e superb acvariul ar trebuii sa te faci designer de acvarii  smile  smile Sa-ti traiasca toti pestisorii pe care ii ai big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

20

Re: Pestii Molly

multumesc pentru compliment..am avut noroc de plante..dar sigur nu as castiga un concurs..caci sunt multe mai bine organizate decat al meu... tongue

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

21

Re: Pestii Molly

cine ma poate ajuta si pe mine cu cv?

22

Re: Pestii Molly

Care este problema? smile

23 (edited by dana1 19-12-2012 18:29)

Re: Pestii Molly

cred ca a rezolvat-o daca  nu a mai scris..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

24

Re: Pestii Molly

Buna seara.Tocmai am primit un molly si nu stuu exact daca este femela ori mascul.ma puteti ajuta?

25

Re: Pestii Molly

Este femela,daca era mascul,ar fi avut coada lunga si ascutita.