1

Topic: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

azi mi-am luat 2 zebrutze cu  voal, roz.,. :X  :elefant: :elefant: :elefant: si am vazut ca nu este nici un subiect  cu ele.......cn mai are zebrutze...:.>....poate sa adauge poze aici sau sa ceara sfaturi.. :caine:

:heart: -SABINA- :heart:

2 (edited by Iusty 13-02-2010 20:18)

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

Super Sabina (pot sa-ti spun Saby? :rusine: ) ...nu ne pui niste poze cu ele? :rusine: :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

3

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

poti sa-mi spui cum vrei.. smile incerc sa le fac...dar sunt foarte rapide..... smile)

Adaugat: 13-02-2010 21:08

ca tot am promis ca le fac poze..m-am chinuit putin pt ca au o energie miraculoasa..:X... :maimuta: :pisica: :ok: big_smile acestea sunt zebrutzele pe care le am un mascul si o femela.....si sunt rozzz.. :elefant: :elefant:  :elefant: in ordine..: ei doi,masculul si femela..

:heart: -SABINA- :heart:

4

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

poti sa ii pui sa se inmulteasca!daca nu stii da-mi un PM (azi mi-au iesit puii de zebra din icre  :maimuta:   :lma:  :bravo:

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

5

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

stiu sa le pun..am citit pe net..oricum ms....si felicitari de asemeanea,sper sa-ti traiasca toti.. :succes:

:heart: -SABINA- :heart:

6

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

am prins vreo 40 si mai sunt

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

7

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

oho~! foarte bine! 40! oao! iti faci crescatorie! :hihi:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

8

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

sa-ti traiasca si sa creasca mari!  :bang:

- Bianca

9

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

joi iar ii pusesem la depus si azi au iesit puii :lma:   :k:

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

10

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

pestii mei de la munca:

11

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

Zebrele de culori diferite se pot imperechea intre ele...?  De curiozitate ,pentru ca am un mascul si o felema,dar au culori diferite..

Adaugat: 01-01-2012 12:33

Am doua zebre (nu stiu daca sunt sau nu pereche)
La inceput una dintre ele era rozalie iar cealalta albastru cu rosu.
Acum cateva zile am observat ca cea albastra a devenit...roz... :wis:
Care ar putea fi cauza?  :wow:

12

Re: ZEBRE(Brachydanio rerio/danio zebra)

acum o luna o zebra roz si una albastra s-au imperecheat iar azi am decis sa pun puii ...care sunt acum adolescenti in acvariul cu zebre:))...ei au un colorit mai special...roz cu dungi albastre