1

Topic: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Mi-am pierdut cel mai bun prieten care a fost langa mine la bine si la rau timp de 10 ani.Intr-o clipa de neglijenta nemeritata de iubitul meu prieten,l-am pierdut(20 ianuarie 2010).Acum suntem istoviti de cautari,framantati de remuscari si cerem ajutor oricui.Nimeni nu-l poate inlocui caci DESI FACE PARTE DINTR-O RASA DEMONICA EL A ALES SA FIE INGER.Ajutati-l sa revina acolo unde este dorit si iubit caci nu are nici o sansa de supravietuire nefiind pregatit sa lupte singur,el e un Ferdinand al pitbulilor.

DESCRIERE:
-tigrat maro cu pieptul alb si dunga alba pe cap
-pieptul larg,musculatura slab dezvoltata posterior membre(operatie de sold)
-avea ham de piele negru
-raspunde la numele de ROCKY
-are 10 ani

OFERIM RECOMPENSA PENTRU ORICE INFORMATIE LEGATA DE ROCKY<PITBUL TIGRAT<PIERDUT PE 20 IANUARIE 2010 IN ZONA BUCURESTII NOI   0729655955  SAU 0763485840

2

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

of, daniela, cum suna titlul. sad Nu te mai invinovatii atata. :cry: Poate il vei gasii cine stie. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

3 (edited by dyenutza_bella 25-01-2010 20:25)

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Daca ai poze cu el...posteaza-le aici...Asa vei avea mult mai multe sanse...Imi pare foarte rau pentru el...sper sa reziste frigului de afara,si sa speram ca l-a luat cineva cu suflet bun si are grija de el... neutral

Adaugat: 25-01-2010 20:19

Am eu o poza cu el ...:|
http://i50.tinypic.com/vdlh7l.jpg

Adaugat: 25-01-2010 20:23

Sper sa nu fi incurcat anunturile :sol:

Adaugat: 25-01-2010 20:24

Poza... neutral

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

4

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

nu ai incurcat anunturile :k: bafta multa s-l gasiti :pup: o sa ma uit si eu prin zona,caci nu stau ff departe de bucurestii noi :heart:

- Bianca

5

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Ati aflat ceva despre catel? neutral

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

6

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Nu am aflat nimic de Rocky,sunt disperata,mi se rupe sufletul de mila lui,este un catelus extraordinar,este un inger,dac-o mai fi pe-acest pamant........Va multumesc tuturor care ma ajutati..........Aici inca mai radea...........

7

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Imi pare rau...Daca aflati ceva sa ne tineti la curent neutral

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

8

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

daniela, imi pare rau pentru rocky si sper din tot sufletul sa-l gasesti! sad:(. nu are microcip? o intamplare de genul asta trebuie sa ne faca sa ne dam seama ca microcipul ne poate fi de folos si noua, si cainelui. un caine cu microcip care s-a ratacit, odata ajuns la un veterinar, poate fi identificat. asta presupunand ca l-a luat cineva acasa si are grija de el.

9

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

daniela imi pare nespus de mult,speranta moare ultima si sper din tot sufletu sa-l gasesti.:(

I love animals :heart:

10

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Oameni buni,iubitori de animale,nu stiu ce sa mai fac,am pus afise peste tot,am scris ca ofer recompensa,da degeaba...Am aflat ca in aceeasi perioada,in aceasi zona.,a mai disparut un pitbul foarte asemanator,tot 10 ani, si,culmea coincidentei,tot Rocky,dintr-o curte din apropierea Pietii 16 Februarie;eu il stiu pe acel catel de cand era mai mic si la fel ca Rocky al meu era foarte bland.Deci  toate aceste indicii ma duc cu gandul la cineva care fura caini din zona Bucurestii Noi,si prefera amstaff si pitbul(al meu era metis de amstaff cu pitbull).Ce as putea sa fac?Unde as putea sa caut?Se poate reclama undeva?Eu voi pune pe mai multe forumuri,ca ma gandesc,ca-i poate pune la vanzare ,al meu nu prea era musculos ca avusese o operatie la sold la 11 luni,dar celalat era mai binefacut,si ma gandesc ca una dintre cauze pt care sunt vanati ar fi comercializarea sau,in cel mai rau caz,pt a-i pune la lupte,ceea ce ar fi foarte tragic pt amandoi,ei fiind foarte blanzi.Eu nu am luat legatura cu familia care l-a pierdut,am vazut anunturile si imediat  m-am gandit ca e prea mare coincidenta,tot pitbul,tot bland ,aceasi zona si cam aceasi perioada.........?!Voi pune pozele si cu celalalt Rocky (le-am salvat de la anunturile postate) ca cine stie,poate cineva ii va vedea postati undeva la vanzare,pe vreun site.E foarte tragic ce s-a intamplat de-a lungul timpului cu acesti caini din aceasta rasa,care credeti-ma ca ,singura vina care o poarta este ca,din prea mult devotament,vrea sa nu-si dezamageasca  niciodata stapanul.........

Adaugat: 31-01-2010 13:50

Rectific:vor sa nu-si dezamageasca niciodata stapanul

11

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Imi pare rau pt cainele  tau.Sper sa-l gasesti.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

12

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Daniela,ce s-a mai intamplat?L-ati gasit?Sper din tot sufletul ca da neutral

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

13

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Nu,din nefericire cautarile si asteptarile noastre au fost fara nici un rezultat.Casa noastra a ramas pustie,castroanele lui Rocky nu mai au nici o utilitate,de cate ori mergem la petshop sa cumparam mancare pt pisicute si pesti ne repezim  din reflex la mancare pt caini dar dupa o clipa realizam ca nu mai avem catel.E foarte trist si cred ca ne vom lua catel dar totusi ...mai astepatam...poate...poate...desi sperantele noastre au scad pe timp ce trece....Va multumesc tuturor care ne-au inteles durerea si disperarea si ne-ati incurajat.Sunteti minunati!

14

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Imi pare foarte rau ...Totusi,nu va pierdeti speranta...poate cineva l-a gasit si l-a luat si are grija de el...Poate ca acum este la caldurica si se simte foarte bine,desi sunt sigura ca ii este dor de voi...Poate l-a luat cineva care nu intra pe internet...nu stiu,poate nu a vazut anunturile...poate il veti gasi...Nu va pierdeti speranta :k:

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

15

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

nu va pierdeti speranta!!!!!!

O pereche de perusi si o catea carpatina+1 puiut al acesteia

16

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Sper sa-l gasesti sau macar sa aiba pana acum un stapan care sa aiba grija de el... hmm

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

17 (edited by maria97 22-04-2010 20:26)

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

si eu era sa imi pierd catelusul ( elliot-beagle) dar din fericire l-am  prins.  Iti urez succes , sper sa il gasesti! :succes: :succes: :succes:  :succes::succes:  :succes:  ESTE CHIAR FRUMOS :*:*:* !!!!!!!!!!

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

18

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

Ce s-a mai intamplat?L-ati gasit? neutral

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

19

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

dyenutza_bella wrote:

Ce s-a mai intamplat?L-ati gasit? neutral

da l-am gasit . :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

20

Re: Cum am putut sa-i rasplatesc devotamentul cu atata indiferenta

eudaniela, ai gasit catelusul?   sper ca da da da ! :pls:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)