251

Re: *Poze caini*

Ceva care sa va incalzeasca inimile si sa va descreteasca fruntile :heart:

252

Re: *Poze caini*

Oxy...la o luna jumatate...

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

253

Re: *Poze caini*

E tare frumusel.  :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

254

Re: *Poze caini*

maria125 wrote:

Eu n-o sa va arat poze cu rase de caini, o sa vi-l prezint pe Mogo, cainele meu de 5 ani, gasit intr-o padure, unde a fost abandonat cand avea doar 4 saptamani.
Salutari din partea mea si a lui smile

foarte frumos! sa ai parte de el!

255

Re: *Poze caini*

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DryVmGDArTY[/youtube]
Buna,aveti idee ce rasa de caine este?va rog mult sa imi spuneti si mie :pls:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

256

Re: *Poze caini*

E un pomeranian...nu inteleg de ce l-au tuns asa...

- Bianca

257

Re: *Poze caini*

biancadumi wrote:

E un pomeranian...nu inteleg de ce l-au tuns asa...

Pomeranianul are parul lung si drept la maturitate?deoarece in videoclip pare puiut si mult mai pufos

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

258

Re: *Poze caini*

Da..dar in videoclip este tuns..putin spus tuns...e la piele...e tunsoare gen "leu" dar eu nu inteleg de ce la piele...

- Bianca

259

Re: *Poze caini*

acel pomeranian nu este pui.Este adult,are cativa ani,oricum,un pui de pomeranian nu arata asa.Boo(asa il cheama) este "Cel mai dragut catel din lume",a primit cele mai multe like-uri pe fb.Mie sicer mi se pare doar o modalitate din care stapanii isi scot sute de dolari(1like=1dolar,am citit un articol mai demult),isi bat joc de saracul catel,arata foarte penibil...alte poze cu el sunt mai sus,postate de Claudiu.

-Ioana-

260

Re: *Poze caini*

Bine,multumesc mult pentru raspunsuri :merci:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

261

Re: *Poze caini*

Salutare! Sunt tare obosit..mamica mea m-a plimbat azi toata ziua! Va pup pe toti!

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

262

Re: *Poze caini*

ce scump  e   :heart:   :pup:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

263

Re: *Poze caini*

Caini  :caine:

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

264

Re: *Poze caini*

Bichonelul meu frise... wink are 1 an si 3 luni:) Oxy e numele lui!

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

265

Re: *Poze caini*

superb :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

266

Re: *Poze caini*

Dumnezeu a creat animalele, cainii in special, pentru ca a vrut niste ingeri care sa fie langa noi si sa ne pazeasca. Unii dintre noi nu stim decat sa ii lovim, alungam, chinuim si omori, ca drept al celei mai stralucite creatii ale Divinitatii. Daca ei ar fi in locul nostru, nu ar face niciodata la fel. Pentru ca, da, ei sunt mai umani decat oamenii. Sunt minuni ale Creatiei, care ne fac viata mai frumoasa, daca stim sa ii primim in ea. Ei se multumesc cu putin sau nimic, desi ei ne dau totul. Si-atunci? Care-i fiinta inferioara si care-i cea superioara?

"" Cainele e permanent cu tine, langa tine, pana la moarte, singurul tovaras care moare odata cu tine, pe mormantul tau"".

""Nedreptatile groaznice si suferintele induse animalelor nevinovate si credincioase, formeaza cel mai negru capitol din intreaga istorie a umanitatii.""

267 (edited by carmeryne 25-06-2012 12:27)

Re: *Poze caini*

Pun cateva poze (de pe internet) cu raseme mele preferate de caini  smile  :ogarul afgan,fox terrier-ul,coker spanio,l

268

Re: *Poze caini*

nu-mi place ca acest caine este foarte discriminat

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

269

Re: *Poze caini*

este suerb

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

270

Re: *Poze caini*

pomeranian?

271

Re: *Poze caini*

da pomeranian normal si boo

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

272

Re: *Poze caini*

si mie imi place mult aceasta rasa :merci: ..si mai imi place o rasa

patriciuca wrote:

este suerb

Animalele sunt lumea mea! :heart:

273

Re: *Poze caini*

So cute :k:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

274

Re: *Poze caini*

:heart:  ce pufosenii

275

Re: *Poze caini*

asa-i smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei