126

Re: Mancarea pasarilor noastre

capshunik wrote:

off sad .. poi deci.. nu mai pot sa fac baton..nu mananca altceva.. o sa incerc.. dar..grau nu cred k a mancat in viata lui.. mai mananca mei tongue

Poti sa-i faci batoane din mei. tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

127 (edited by capshunik 24-11-2009 17:40)

Re: Mancarea pasarilor noastre

uite.. asta mananca rocco tongue .. e preferata ei.. :rusine: ..

Ana :heart:

128

Re: Mancarea pasarilor noastre

daca ii faci doar cu mei, poti lua o punga de mancare pt perusi.
mancarea de la padovan e ff buna, si la prichindeii mei le place. :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

129

Re: Mancarea pasarilor noastre

Si eu le-am luat din asta si nici nu se ating de ele :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

130

Re: Mancarea pasarilor noastre

O mica surpriza pentru voi: http://www.4animale.ro/pasari/papagali/ … e-recoltam wink

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

131

Re: Mancarea pasarilor noastre

wow super latifa :k: multumim mult :heart: :pup: eu chiar am sa fac o vizita la plafar :rusine: :pls:

- Bianca

132

Re: Mancarea pasarilor noastre

Eu le-am dat la ai mei grau germinat si mananca foarte bine  wink

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

133

Re: Mancarea pasarilor noastre

super tare latifa!
Cred ca o sa ma apuc si eu "sa cultiv" cate ceva pentru prichindelul meu.
Buna idea!Multumim :k: :sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

134

Re: Mancarea pasarilor noastre

Pai am vazut ca sunteti preocupati de subiectul semintelor germinate si tocmai de-aia am rugat colegii sa pregateasca un articol. wink

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

135

Re: Mancarea pasarilor noastre

Multumim  :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

136

Re: Mancarea pasarilor noastre

ih :k: .. ma apuc si eu :rusine: ... multumim latifa :pup: ..

Ana :heart:

137

Re: Mancarea pasarilor noastre

abea astept articolul acesta:D

skypy

138

Re: Mancarea pasarilor noastre

Latifa wrote:

O mica surpriza pentru voi: http://www.4animale.ro/pasari/papagali/ … e-recoltam wink

tocmai a aparut skypy big_smile

139

Re: Mancarea pasarilor noastre

mdaaa..in legatura q mancarea..i-am luat lui poly un baton q miere si seminte ..si nu a rezistat nici macar 2 zile....... big_smile e un mancacios............. :wis:

:heart: -SABINA- :heart:

140

Re: Mancarea pasarilor noastre

poly wrote:

mdaaa..in legatura q mancarea..i-am luat lui poly un baton q miere si seminte ..si nu a rezistat nici macar 2 zile....... big_smile e un mancacios............. :wis:

singurul defect al batoanelor este ca sunt vechi. wink Risti sa-ti pierzi pasarea din cauza lor. Incearca reteta pusa de mine mai  sus, ai sa vezi ca ii va placea mai mult decat batoanele cumparate. :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

141

Re: Mancarea pasarilor noastre

E foarte buna reteta ... Am facut-o si eu si acum mananca non stop numai batoane ... nu prea se mai atinge de mix ... Ca dovada pun niste poze ...

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

142

Re: Mancarea pasarilor noastre

iloveanimals wrote:
poly wrote:

mdaaa..in legatura q mancarea..i-am luat lui poly un baton q miere si seminte ..si nu a rezistat nici macar 2 zile....... big_smile e un mancacios............. :wis:

singurul defect al batoanelor este ca sunt vechi. wink Risti sa-ti pierzi pasarea din cauza lor. Incearca reteta pusa de mine mai  sus, ai sa vezi ca ii va placea mai mult decat batoanele cumparate. :pls:

da..am luat ieri miere special ca sa ii fac maine.....aqm este la al doilea baton si este pe terminate...... :wis: :rusine:

Adaugat: 28-11-2009 22:02

flyaway ...batoanele tale arata foate bine... :sanatate: sper ca si ale mele sa arate la fel ...... :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

143

Re: Mancarea pasarilor noastre

Multa bafta la copt batoanele ... dar vezi sa nu le arzi !!! Nu trebuie sa le lasi prea mult ...

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

144

Re: Mancarea pasarilor noastre

km cat ar trebui sa lelas la cuptor..?
neutral

:heart: -SABINA- :heart:

145

Re: Mancarea pasarilor noastre

10-15 min....cred ... nu am fost atenta la ceas ... :bang: cand incep sa se rumeneasca ... sa nu le lasi sa se arda ...

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

146

Re: Mancarea pasarilor noastre

multumesc mult... :pup:

Adaugat: 29-11-2009 11:57

deci... :ironic: am faqt si eu batoanele... :rusine: dar mi-au iesit ca niste placintele in loc de batoane..cred ca mai trebuia sa mai pun faina.... :bang: oriqm lui poly ii plac si sub forma asta :wis: ...
din greseli se invata  big_smile

:heart: -SABINA- :heart:

147

Re: Mancarea pasarilor noastre

Cum am avut mici probleme cu Angelina deoarece nu manca..acuma totul s-a rezolvat, mananca ouy fiert cu morcov o zi da, o zi nu..si cum suana m-a sfatuit sa-i iau un meniu de seminte cu grau decorticat, i-am schimbat mancarea tongue :k:
I-am luat de la Saint Bernard...ii place f mult  :heart: :angel:

Adaugat: 29-11-2009 15:02

Azi am mers in Hornbach si i-am luat lui Angelina seminte de floarea soarelui si seminte de floarea soarelui albe tongue (ii plac f mult) si perusilor mancarea lor Vitakraft..plus biscuiti speciali de la Vitakraft...Vitakraft Bisquiti..sunt buni? hmm Ce spuneti?

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

148

Re: Mancarea pasarilor noastre

Si eu le dau biscuiti de care zici tu dar nu au cine stie ce succes. Mananca din ei, dar nu prea mult. Paulie a declarat deja ca-i plac mai mult cei pe care-i mancam noi, decat astia speciali. smile Da, sunt buni, dar acum depinde de ce le place sa manace si ce nu. Poate lui Angel or sa-i placa mai mult.

Adriana

149

Re: Mancarea pasarilor noastre

Ba nu sunt buni. Biscuitii au bagati in ei praf de copt, amoniac si alte cele, care lor nu le face bine.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

150

Re: Mancarea pasarilor noastre

Serios? Nu am stiu asta. Astia pe care eu i-am cumparat au un aspect de seminte macinate... Ma rog, macar sa stiu sa nu le mai dau. Dar daca nu sunt buni, nu inteleg de ce se produc.

Adriana