1

Topic: Un hobby sau o obsesie?

Mie mi se pare ca sunt obsedata de unele hobby-uri!

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

2

Re: Un hobby sau o obsesie?

Hobby-urile mele sunt:perusii(dupa care sunt obsedata...ii ador),colectia de servatele(oriunde merg iau ca suvenir un servatel),colectia de ceaiuri(stiu ca este ciudat) si de bani vechi.

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

3

Re: Un hobby sau o obsesie?

hooby-urile mele sunt : cainii(imi plac tar mult nustiu cum ar fi viata fara ei) si desenul(cand ma plictisesc adik foarte des desenez)

I love animals :heart:

4

Re: Un hobby sau o obsesie?

Eu mi-am format un hobby din papagali, in general. Cel putin daca vad o poza cu un papagal, stiu sa zic si ce rasa e si cat costa si cateva calitati ale lui. big_smile.....
Si eu aveam colectie de servetele... mai am si acum cateva.
Acum colectionez vederi. Pe unde vizitez, imi iau cate o vedere
Un alt hobby ar fi chitara. Nu am facut cursuri reale dar stau cu chitara in barte si ma uit pe youtube incercand sa invat din filmuletele special create pentru incepatori. Imi plaac acordurile fine de chitara si muzica folk.

5

Re: Un hobby sau o obsesie?

In afara de hobby`ul cu animale, am facut o obsesie pt hip-hop. :heart: Ador miscarile hip hop, nu am luat cursuri dar am invatat cate ceva de pe youtube. big_smile Pot sa zic ca ma descurc destul de bine pt o incepatoare. :wis:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

6 (edited by bi3 26-12-2009 17:07)

Re: Un hobby sau o obsesie?

nu pot spune ca hobby-ul meu este un animal(nici nu mi se pare corect din punct de vedere lingvistic),insa pot spune cu certitudine ca iubesc animalele si ca as face tot posibilul sa le ajut in cazul in care e nevoie.
Hobby-ul meu este arta plastica-in special grafica si pictura.Mi se pare grozav sa te poti exprima si alt cumva decat prin scris,vorbit,muzica,dans...
Asta e si motivul pentru care am dat la Liceul de Arta(si am si intrat tongue )

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

7

Re: Un hobby sau o obsesie?

O obsesie de-a mea...un hobby mai sunt fotografiatul(cand am un aparat in mana fac poze la toate porcariile pe care le vad.In legatura cu arta .ai dreptate si eu fac la fel

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

8

Re: Un hobby sau o obsesie?

Ca bine zici moni,si eu sunt inebunita dupa a fotografia in nestire.In momentul in care am un aparat in mana,am impresia ca orice este in fata mea este o adevarata opera de arta ce trebuie neaparat "capturata".

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

9

Re: Un hobby sau o obsesie?

hubbyu-l meu este fotografiatul si desenul    :blb:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

10

Re: Un hobby sau o obsesie?

Un titlu foarte adevarat.
La mine stiu raspunsul.

Crescatorie papagali. Oti

11

Re: Un hobby sau o obsesie?

Hobby...Hobby....hmmmm.....pai unde este apa trebuie sa fiu si eu in ea.
Imi place sa am animale de companie.  Si un hobby mai nou al meu este wing chun kung fu. :sanatate:

Animalul de companie ne este un prieten desarvasit,
Si primeste drept rasplata , afectiunea noastra toata
:hug:

12

Re: Un hobby sau o obsesie?

Humm...multi cred ca ma CAM ia valul cand desenez,si mai ales cand scriu :wis:
...N-au decat sa traiasca cu asta..n-a sugerat nimeni ca scriitorii ar fi normali :ok: