10,251

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Foarte bine faci....Asa fac ,,copilasii''.Pupici. :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,252

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

femela isi facuse nevoile in cuib si mirosea oribil a trebuit sa scot ouale si puiul sa spal cuibul

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

10,253

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

unul din motatii mei am vazut ca regurgiteaza... nu stiu care e .. dar am gasit resturi de mancare regurgitate. sa`mi fac griji sau e din cauza imprecheriui ? :-? ... abia am terminat de montat cuibul ... se pare ca nu prea sunt interesati de el ... dar poate cine stie ... tongue

10,254

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

E normal ,pentru ca se pregatesc de cuibarit.In perioada asta isi ofera unu altuia mancare.A fost dragoste la prima vedere....  :rusine:  :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,255

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

wink) Doamne ajuta! Sa fie cu noroc ! :iubareti:

10,256

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Momente de tandrete....  :heart:  :iubareti:

http://img34.imageshack.us/img34/2408/dscn0004r.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img708.imageshack.us/img708/8519/dscn0007f.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img717.imageshack.us/img717/5641/dscn0006zc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,257

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ce tare este ultima smile si Pacolini se mai iubesc de cand in cand

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,258

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

2 persoane ti-au raspuns ieri[e cu o pagina in urma] ca e o fetita..sa-ti traiasca  :nimfa:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,259

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

unde mi au spus ca e fetita ca eu nu am vazut imi cer scuze de ce pagina vorbesti?

10,260 (edited by dana1 19-05-2011 15:21)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

tu acum citesti ce am scris eu....dedesupt scrie 487[cu negru] .tu apasa pe 485[e cu rosu]si pe undeva pe la mijloc e nimfa ta[ce ai scris tu ieri]..cred ca am explicat si eu bine..tura asta..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,261

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Avem doua oute si noi  :ou:, azi toata ziua au stat in cuib si nu au facut galagie deloc, si pe cand m-am uitat nu de multa vreme in cuib , hop si al doilea outz.  :merci:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,262

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

La mai multe big_smile

10,263

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

vladcrisan wrote:

La mai multe big_smile

multumesc, sper sa fie macar 4 outze   :wis:

Adaugat: 19-05-2011 17:04

o poza cu outzele, ma scuzati pentru claritate, poza e facuta cu telefonul sad

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,264

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

salut, vreau sa stiu cum pot sa-mi imblanzesc nimfa adica sa o fac sa nu ma mai muste, ca azi m-a muscat de mi-a dat sangele! :cry:  :cry:

My pets :heart: :1 :nimfa: (Rico) ; 1 :perus: (Cipy)  2 :pisica: (Tudy si Danutz) +1 :caine:  (Dezi) + 3 :caine: :caine: :caine: pui ai ei
                Paco & Ola

10,265

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ai mei inca nu au probat cuibul .. e neatins .. dar cine stiie .. pana se obisnuiesc cu ele tongue

10,266

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

annemarieee wrote:

nu am mai intrat de mult pe aici din lipsa timpului dar trebuie sa va povestesc ceva
astazi iesind din magazinul idm am auzit un fluierat de nimfa..si cand ma uit sus era o nimfa pe un cablu de electricitate neutral
nu stiam ce sa fac unde sa sun sa vina cineva s-o dea jos..am inceput sa plang de mila ei si nu stiam ce sa-i fac sad
la un moment dat a zburat si eu crezand ca o sa cada am inceput sa alerg dupa ea..mai ales ca mai in fata era un caine si ma gandeam ca va cadea si poate o va manca neutral..eram cu gandul ca daca va cadea o voi lua acasa..nu o puteam lasa acolo
dar nimfa zbura mai departe neutral..si eu plangeam si alergam pe acolo smile ..si ea zbura atat de sus si atat de mult..si deodata mai apare una neutral..care zbura la fel de sus..si cand ma uit erau mai multe.se puneam pe un copac neutral..
nu mi-a venit sa cred..nu-mi dau seama ce era cu ele acolo..dar cert e ca puteau zbura extrem de mult..exact ca o pasare crescuta in libertate neutral
aveti vreo idee despre asta?

anne, am citit, am citit, speram din suflet sa zici la final ca a fost un vis de-al tau , dar vad ca tu chiar ai vazut asa ceva.. cine stie de unde au scapat sau cine le-a dat drumul intentionat.. pacat ce sa zic, e clar ca iarna nu rezista la noi, desi greu de crezut sa supravietuiasca si pana atunci...

"Inteligenta fara ambitie, este ca pasarea fara aripi." (Salvador Dali)
--Bianca--

10,267

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Dimineata devreme s`au trezit si si`au cautat treaba prin cuib.Zuzu in cuib si Pico canta la gaura cuibului wink) nu a pus oute, doar a ros servetelul de pe talaj dar a stat destul d emult pe acolo. acum sunt in colivie si motaie. presupun ca au inceput amenajarile interioare pentru camera copiilor smile))

aseara i`am prins intr`un moment de tandrete cand se pupau de zor :"> :iubareti:

10,268

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

hei na si tu ..au si ei momente intime si tu-i spionezi.. tongue   vei fi bunic curand sper   :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,269

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

din greseala :"> ... si eu sper, azi plec din oras. sper ca luni cand ma intorc sa am surprize placute :">

10,270 (edited by dana1 20-05-2011 07:17)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

o lasi pe mama responsabila cu ingrijirea lor  in locul tau??sau ii lasi singuri acasa..?

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,271

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

n`ui las singurei .. wink) nu as putea sa`i las singuri nici 2 zile... ramane mama:P nah important e sa le schimba apa ... ca`s pe tratament si trebuie sa le puna picaturile. le`am dat luna asta 5 zile, multivitaminico si doamna de la petshop a zis ca pot merge pana la 10 zile avanmd in vedere ca sunt in perioada de ouat. Ca am intrabat daca sa le dau ceva special, si a zis ca e de ajuns picaturile astea tongue oricum el papa cam orice , ea e mai pretentioasa . el papa out, varza, morcov, mar ea numai out si putina varzuca big_smile si bineinteles amestecurile de seminte si  seminte de floarea soarelui tongue

10,272

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

marty wrote:

salut, vreau sa stiu cum pot sa-mi imblanzesc nimfa adica sa o fac sa nu ma mai muste, ca azi m-a muscat de mi-a dat sangele! :cry:  :cry:

Si pe mine ma musca  sad .Dar mie nu-mi da sangele.Daca vreau sa stea pe deget sau sa-l mangai putin eu imi pun manusi  ca sa nu simt durerea muscaturilor  :cry:  :einstein: Sunt chiar eficiente,nu simt nimic  smile Cred ca mai multi au ales cateodata varianta cu manusi,nu?...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,273

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

pe mine nu ma musca  :k:   eu am patit la o perusa si-i dadeam morcov si musca cu sete din el[crezand ca-i degetul meu] pana s-a lasat pagubasa.. :wis:   nu stiu daca se poate aplica la tine..incearca..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,274

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

eu am incercat aproape 1 an sa ma apropii de nimfele mele...la mascul mai aveam sanse cateodata ma lasa sa il tin in mana sa`l mangai...femela de ea imi era frica de cand am primit`o si am bagat`o in colivie si m`a muscat de mi`a dat sangele. in perioada cand se imperecheaza si masculul e ffff agresiv [nici nu ma lasa sa bag mana in cusca sa schimb mancarea] in rest e bland...dar nu ca puiul de nimfa care sta toata ziua cu mine prin casa . toata lumea spune ca daca te straduiesti reusesti sa imblanzesti o nimfa...eu nu am reusit :-??

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

10,275

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Nimfa mea a facut 2 exremente moi,unul moale si altul aproape numai apa, are diaree? daca are var rog sa-mi spuneti dc si ce sa-i fac  :sol:  :sol:  :sol:

My pets :heart: :1 :nimfa: (Rico) ; 1 :perus: (Cipy)  2 :pisica: (Tudy si Danutz) +1 :caine:  (Dezi) + 3 :caine: :caine: :caine: pui ai ei
                Paco & Ola