1

Topic: Caldurile femelelor

Am si eu o nelamurire ! Pretty are deja 7 luni jumatate si inca nu i-a venit ____ ! Chestia ciudata este ca acum o luna si ceva se excita dar acum nu da niciun semn ca ar fi in calduri ! Este ceva normal ?

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

2

Re: Caldurile femelelor

la unele cateluse le vine putin mai tarziu......de exemplu la cateaua de care aveam eu grija Aky(Bamby) ia venit menstruatia la varsta de 8 luni(si a fatat la 10 luni sad )...eu zic ca e normal si nu acesta e singurul caz de care am auzit

Adaugat: 23-07-2009 19:06

da si mai vroiam sa-ti spun sa nu te ingrijorezi ca nu e nimic grav......poate sa-i vina si la 9 luni :pls:

I love animals :heart:

3

Re: Caldurile femelelor

Ms ! Nu ma ingrijoram dar era ciudat faptul ca se ____ si nu i-a venit inca ! Ms inca o data !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

4 (edited by alexandra6 18-02-2010 21:08)

Re: Caldurile femelelor

neutral si eu am o femela de 2 luni!   Cand ii vine cum se procedeaza? adica ca sa nu pateze covoarele

V In varsta de doua luni,eu o am de-o luna. wink

Am: 2 papagali kakariki,2 orezari,o broasca testoasa si un catel (Bella) corcitura de bichon

5

Re: Caldurile femelelor

Ai o femela de 2 luni sau e in varsta de 2 luni?Exista chilotei speciali pentru asa ceva si ar trebui sa gasesti la pet-shop.Femele intra in calduri de 2 ori pe an.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

6 (edited by roxyca 24-01-2010 20:48)

Re: Caldurile femelelor

De regula, femelele intra in calduri pentru prima data pe la 6 luni, dar se poate si mai tarziu, pe la 8 luni. Catelusa mea a avut primele calduri la 9 luni, iar acum e la tura a doua si are 1 an si jumatate. Sangerarile nu sunt masive, nu te speria. Plus ca ele au grija sa se curete tot timpul, deci nu prea pateaza. Eu n-am gasit nici o urma de la bichonica mea:). Cand intra in calduri, bea mai multa apa si trebuie dusa mai des afara pentru pipi.

7

Re: Caldurile femelelor

suana wrote:

Ai o femela de 2 luni sau e in varsta de 2 luni?Exista chilotei speciali pentru asa ceva si ar trebui sa gasesti la pet-shop.Femele intra in calduri de 2 ori pe an.

sa vezi cum umbla catelusa mamei cu chilotei facuti din ciorapi fini-strampi. smile  . are si Bitu langa ea toata ziua si nu se putea pazi fata sub nici o forma. cand intorcea mama capul, Bitu era pe Lina. acum a castrat-o. din cauza ca a facut complicatii mari la a doua fatare si era s-o piarda. a facut 9 si respectiv 7 pui in doua ture de fatare. :wow:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

8

Re: Caldurile femelelor

Una dintre catelusele mele, Maya, acum este pentru a doua oara in calduri. E groaznic!
Nu cred ca i-a scapat vreun caine din zona :wow: pe toti ii ia la rand:|
chiar asa?!
si nu ma mai asculta de loc..
ma gandeam ca poate e din cauza ca in ultima vreme am petrecut putin timp cu ea fiindca eram ocupata cu scoala si cu unele activitati extrascolare.. dar chiar asa.. sa nu ma mai asculte de loc.. cealalta catelusa ma asculta si face tot ce ii spun.. ce'i drept cu ea imi petrec mai mult timp fiindca e mai cuminte..
Ma simt vinovata.. da nu mai stiu ce sa fac cu ea.

Toate catele sunt asa?

A zgariat usa de la iesire ca sa iasa.. acum usa arata ingrozitor.. si nu vroiam sa o las afara pentru ca iar se ducea la caini.
Si nu stiu.. mi-e frica.. daca a ramas gravida cu unul dintre cainii de talie mai mare ar putea avea probleme la nastere ?
Sper sa-i treaca curand.. Acuma s-a mai linsitit, dar nici nu ma mai baga in seama..

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free