1 (edited by spcin 21-07-2009 16:14)

Topic: Ajutor!!!

am un scalar in acvariu si un sanitar de 1 an de zile la mine (anul trecut pe 1 iunie l-am cumparat de la magazin)
azi m-am trezit cu icre pe teava de purificare a apei.
este posibil??? si daca da ce se vor intrimpla cu ele ???

2

Re: Ajutor!!!

am uitat sa va spun ca sanitarul este un Ancistrus cirrhosus

3

Re: Ajutor!!!

Ai doar un singur scalar si un sigur ancistrus in acvariu si nici un alt peste ?  hmm  Daca e asa posibil ca unu dintre ei (o femela) sa fi avut conditii propice ( sa ii convina temperatura , apa etc ) si sa creada ca e timpul potrivit sa depuna dar fara mascul degeaba . Asta in caz in care esti 100% sigur ca erau icre .

Don't worry , be happy !

4

Re: Ajutor!!!

SCALARUL MIA MURIT.DC?????ERI STATEA CU BURTA IN SUS
A FOET BOLNAV?//     :ill:
TE ROG NU :succes:

5 (edited by alen 31-05-2010 16:57)

Re: Ajutor!!!

sincer acum am vazut postul,ai melci in acvariu?poate depusesera ei

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

6

Re: Ajutor!!!

poi e simplu icrele vor sta acolo pana vor ecloza sa nu cumva sa le atingi sau deastea ca se duc in... toate suces

skypy

7

Re: Ajutor!!!

nu avea cum sa iasa oricum pui niciodata(masculul nu le-a pus lapti)

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

8

Re: Ajutor!!!

Buna!
Am si eu un acvariu mic(20 l) cu 2 carasi aurii,un neon si un sanitar. Am fost plecata in weekend si le-am lasat un sfert dintr-un cub din acela de mancare pr weekend.Acum 2 ore cand am venit am observat cu unul din carasi este aproape mort.Adica ,,respira,, dar sta pe fundul acvariului cu burta in sus sau pe o parte. Pot face ceva ca sa-l salvez sau o sa moara? De ce a ajuns asa?(celalalt caras e bine)
Multumesc!

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

9

Re: Ajutor!!!

poate a mancat prea mult

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-