1 (edited by snow 26-06-2009 17:02)

Topic: Lumea fara Michael Jacskon

Dupa cum ati aflat ca noaptea trecuta din pacate a decedat M.J.

Pt mine el a fost cel care mi-a inveselit copilaria cu melodiile lui si cred ca si pentru multi de pe acest forum.
M-am gandit sa deschid acest topic ca sa ne exprim-am regretele despre acest personaj si sa post-am melodiile care ne-au placut si ne-au incantat atat de mult copilaria si adolescenta.

A murit o legenta dar va ramane nemuritor in inimile noastre.

Odihneasca-se in pace si Domnul sa fie cu el.

2

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Si acum cateva melodii care mi-au placut

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5_n7cftdkl0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d5q59xIFMrg&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QkjtctcuQ9Q&feature=related[/youtube]

Nu te vom uita niciodata.

3

Re: Lumea fara Michael Jacskon

asa cum a fost el de contestat dar a fost unul dintre cei mai iubiti solisti din afara. poate cel mai iubit intre anii 1996-2000 cred.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

4

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Da, mare pacat ca s-a dus! sad Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! A fost, cred eu, cel mai mare si spectaculos cantaret pop.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

5

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Eu nu pot sa zic ca am fost fan MJ dar totusi 2-3 melodii mi-au placut...iar despre decesul lui, ce as putea sa zic in afara de faptul ca dorinta ( din negru sa devina alb ) lui i-a adus moartea intr-un final .... sad
DD sa-i dea liniste deoarece viata i-a fost o furtuna... :pls:

:heart: crin_alb :heart:

6

Re: Lumea fara Michael Jacskon

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3ethtD4R1kk[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tai2j3dVSUQ[/youtube]
R.I.P. :cry: sad

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

7

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Dumnezeu sa il odihneasca :cry: :cry:

- Bianca

8

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Michael Jackson: Detalii SOCANTE ale autopsiei starului!!!


Britanicii de la "The Sun" scriu ca Michael era aproape un schelet. Purta peruca, coastele ii erau frante de la manevrele de resuscitare, iar in stomacul sau s-au gasit doar urme de medicamente.

La 1,75 de metri, Michael Jackson cantarea doar 50 de kilograme si era "grav emaciat". Se pare ca manca o singura data pe zi, foarte putin.

Megastarul avea urme de ace pe solduri, pe coapse si pe umeri, in urma numeroaselor injectii administrate.  Pielea ii era plina de cicatrice, mostenirea apasatoare a celor 13 operatii estetice.

In stomac, legistii au gasit urme vagi de mancare, dar si pastile partial dizolvate, pe care le-a luat inaintea injectiei care i-a oprit inima. Probele au fost trimise la examenele toxicologice.

Michael Jackson isi pierduse aproape tot parul, iar in momentul mortii purta peruca. O sectiune din scalp, deasupra urechii stangi, era neteda ca-n palma. Probabil dupa accidentul din 1984, cand parul i-a luat foc pe cand filma o reclama.

In timpul manevrelor de resuscitare, cateva coaste i-au fost rupte, iar in apropierea inimii s-au gasit urme de la patru injectii. Ar fi indicii ale unor incercari disperate de a-i pompa adrenalina direct in inima, ca sa o faca sa bata. Trei dintre injectii si-ar fi atins tinta, dar ar fi cauzat leziuni pe cord. A patra s-a lovit de o coasta.

Tot la autopsie s-au descoperit vanatai ciudate pe genunchi si pe tibii, precum si taieturi pe spate, care ar putea indica o cazatura recenta.

Fata lui Michael era brazdata de cicatricile operatiilor estetice, in timp ce puntea nasului... disparuse, iar partea dreapta era aproape cazuta.

Manevrele de resuscitare, masca de oxigen si intubarea propriu-zisa au lasat, la randul lor, semne pe pielea starului.

Cat despre cancerul de piele de care se spune ca suferea, tratamentul daduse rezultate, iar celulele de pe pieptul lui Michael, se regenerasera.

:heart: crin_alb :heart:

9

Re: Lumea fara Michael Jacskon

RIP Michael Jackson! sad

I :heart: Cuchy

10

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Sa se odihneasca in pace.
''Noi''  speram sa fie in loc plin de verdeata si lumina...vesnic

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

11

Re: Lumea fara Michael Jacskon

pacat imi placea mult, am crescut cu muzica lui :cry: odihneasca-se in pace!

12

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Odihneasca-se in pace.. sad

but....mai trist si socat am fost cand s-a dus steve..... :cry: :cry: :cry: :cry:

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

13

Re: Lumea fara Michael Jacskon

steve...la vanatorul de crocodili te referi? neutral

I :heart: Cuchy

14

Re: Lumea fara Michael Jacskon

aham steve irwin

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

15

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Sa se odihneasca in pace sad

I love animals :heart:

16

Re: Lumea fara Michael Jacskon

crin_alb wrote:

Eu nu pot sa zic ca am fost fan MJ dar totusi 2-3 melodii mi-au placut...iar despre decesul lui, ce as putea sa zic in afara de faptul ca dorinta ( din negru sa devina alb ) lui i-a adus moartea intr-un final .... sad
DD sa-i dea liniste deoarece viata i-a fost o furtuna... :pls:

da el nu a vrut a avut o boala in care pigmentii pielii se decoloreaza

17

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Sandryta wrote:
crin_alb wrote:

Eu nu pot sa zic ca am fost fan MJ dar totusi 2-3 melodii mi-au placut...iar despre decesul lui, ce as putea sa zic in afara de faptul ca dorinta ( din negru sa devina alb ) lui i-a adus moartea intr-un final .... sad
DD sa-i dea liniste deoarece viata i-a fost o furtuna... :pls:

da el nu a vrut a avut o boala in care pigmentii pielii se decoloreaza

Draga mea....poate nu stii, dar dintre acele multe operatii pe care le-a facut, cele mai multe au fost pentru depigmentarea pielii si normal sa rezulte alte boli ( cum ar fi cancerul de piele )...apoi nu mai vorbim de nasul lui...

Cati negrii crezi ca mai sufera de aceasta" boala"? :bang:

:heart: crin_alb :heart:

18

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Sa se odihneasca in pace sad sad ! O fost un cantaret f. talentat...la voce si la coregrafie (ex. dansul ''moon walk'' :ironic: )

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

19

Re: Lumea fara Michael Jacskon

La Steve Irwin a fost de asteptat ca pana la urma o sa o pateasca.Dumnezeu sa-l ierte.

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

20

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Eu am aflat de Michael printre primii din romani..pentru ca eram pe internet invatam pentru bac la romana (a doua zi dimineata aveam examen) si stand eu si cititind ce este cu "Alexandru Lapusneanul" vad pe un site anuntul si inca nu era certitudine era zvon. Nici nu am realizat am zis "astia iar au chef de glume" nimeni la liceu nu realiza cu toate ca toti l.am iubit si am crescut si invatat sa dansam de la el. Abea dupa ce am terminat cu examenele m.am pus pe plans nu.mi venea sa cred, si cu ocazia asta mi.am adus aminte si de cand eram mica si viata era asa dulce si nu aveam examene...si eram innebunita cu muzica si dansul cum sunt si acum dar Michael ma facut pe mine sa.mi dau seama de aptitudinile mele (unele din ele). Sa se odihneasca in pace...si sper sa mai fine talente ca el in lumea asta... un brand chiar smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

21

Re: Lumea fara Michael Jacskon

da..pacat ca s-a dus........chiar imi placeau melodiile lui si cum dansa...da el nu a facut ca nebunul depigmentare...a avut boala aceea de piele si ii apareau pete albe pe piele..si a trebuit sa faca depigmentare totala ca sa nu arate rau neutral :cry: pacat.....nu va mai fi nimeni ca el

:heart: -SABINA- :heart:

22

Re: Lumea fara Michael Jacskon

da... din pacate s-a dus un alt mare star... si chiar cel mai mare parerea mea... eu am 11 ani da am auzit de la tata de Michael Jackson si prima melodie care am ascultato si mia placut cel mai tare a fost Smooth Criminal... stiu ca prima data am asculta pe Mtv exact dupa ce a murit cateva zile a dat numai Michael Jackson si eram innebunit si acum la fel... si este adevarat ca a avut o boala de piele si ii apareau pete pe fata dar mai este un motiv... cred ca il stiti de la reclama PEPSI-COLA

aaa. da..... si chestia aia cu fantoma lui este cea mai mare facatura, magarie, prostie pe care am vazuto in viata mea...

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23

Re: Lumea fara Michael Jacskon

Intr-adevar, avea o voce foarte buna si dansa excelent!  R.I.P.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

24

Re: Lumea fara Michael Jacskon

da era talentat si toate alea dar mie nu-mi placea deloc smile
in schimb steve irwin...aia da pierdere mare.... smile ca tot citisem mai sus ca-l mentionase cineva, am plans atunci vreo doua zile si tata a ramas socat ca amandoi urmaream toate emisiunile lui...

25

Re: Lumea fara Michael Jacskon

lume !!!!!!!!!!!!!! AZI E ZIUA LU Michael Jackson !!!!!!!!! la MUZICA !!!!!!!!!!! :ok:  :music:

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!