6,076

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

vrei sa le faci si tu costy?? big_smile sa pui o poza cu etapele construirii sa iau si eu ex, in caz de faci

1 :malex: 1 :caine:

6,077 (edited by costymoraru 25-04-2015 16:47)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Acum am si plecat sa ma apuc de el...o sa pun poze..
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 25-04-2015 16:47[/merge_posts_bbcode]

Poate nu o sa.l termin azi da voi incerca aici  e doar 4 pana pe la 8 il termin.

6,078

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

super, asteptam poze, si ti am zis step by step daca nu ti e greu!

1 :malex: 1 :caine:

6,079 (edited by costymoraru 25-04-2015 22:08)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Impodobeste Costy bradu si nu te intrista.... smile  smile  smile
Am reusit sa fac ceva 100% original..dar mai am de munca...
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 25-04-2015 22:08[/merge_posts_bbcode]

Ha...

6,080

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

f tare tare! bvo! super
spune mi te rog, cum ai lipit copacul ala? unde? cum sta?

1 :malex: 1 :caine:

6,081

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Deocamdata l.am prins cu 2 bratari de plastic de colivia lui cocuta..si sta si e ok..are si stabilitate...dar cu timpu vreau sa gasesc asa ca un blat de mada sau ceva si il prind cu holsuruburi..acum e asa provizoriu...cum se spune la prima mana....nu e chiar cine stie ce....

6,082

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

papagalilor cum li se pare noul stand de joaca?

1 :malex: 1 :caine:

6,083

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Pai nu stiu ca am niste fitzosii de papagali...eu nu le pot da drumu la amandoi ca se bat..si atunci le dau separat ieri pe la 19 am twrminat i.am dat drumu la Paco si o stat liber pana azi pe la 3 dar nici vb sa se puna pe ceva...la cocuta i.am dat drumu si statea pe colivia lu Paco si asta incerca sa.l ciocaneasca pe Cocuta....si l.am lasat pana la 7 afara dar nimic....am ramas cu sorcova am mai prins si un bol de inox le.am pus mancare dar nimic.poate pana se obisnuiesc

6,084 (edited by mihail74 26-04-2015 21:41)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

fara sa vad ce face costy,eu am facut deja asta,mai sunt de adaugat legane,scarite,sfori colorate,etc,macar asta e plecarea
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 26-04-2015 21:41[/merge_posts_bbcode]

uitasem sa pun poza cu pareta de jos unde e prinderea,se poate folosi si un suport de brad pt craciun eventual

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,085

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

super tare mihail, tare bucurosi cred ca sunt pasarile tale
si mie a zis ca imi face socrul meu un loc de joaca pt Boncuk, sunt curioasa sa vad ce iese, cand e gata am sa postez pozeeeeeeee

1 :malex: 1 :caine:

6,086

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

sunt niste nebuni,ca tot pe pervaz la fereastra de mansarda stau,am sa le fac si acolo un suport dar fara bolurile de mancarica si apa,de fapt cred ca o sa fie 3 in total,si cu tavita dedesupt,atunci inclin sa cred ca ei vor zbura de la una la alta si nu ar face gainat peste tot,nu stiu e o idee si vreau sa o verific

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,087

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

noul playstand al lui Boncuk smile)) trebuie sa ii cumpar niste jucarii, sa le infasor cu niste sfori colorate si etc big_smile

1 :malex: 1 :caine:

6,088

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

olive wrote:

noul playstand al lui Boncuk smile)) trebuie sa ii cumpar niste jucarii, sa le infasor cu niste sfori colorate si etc big_smile

foarte frumos,abia astept sa il vad impodobit

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,089

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

nu am gasit nici o jucarie faina asa pe la magazine, numa„ prostii ..serios...si toate 40-50 lei ..

1 :malex: 1 :caine:

6,090

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

am gasit sfoara groasa colorata,am luat 4 culori,scarita o fac eu,leagan il fac eu,jucarele eu folosesc de la fetita,in general de la ou kinder sau mingiute,globuri de brat mici,si le prind de el,mai vad eu ce ii pun,sper sa am timp,asta e problema

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,091

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Te asteptam cu poze.

http://ricas.sunphoto.ro/

6,092

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

ce am vazut ca le place si am citit ca se si recomanda,sunt jucarele din lemn,ca sa le roada,cica asta e "joaca" lor

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,093

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

La toti le place sa roada.
Eu le dau crengi de salcie si le toca pana ramane praful din ele.

http://ricas.sunphoto.ro/

6,094

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

dap, asteptam pooozzzeeeee

1 :malex: 1 :caine:

6,095 (edited by mihail74 01-05-2015 21:22)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

asta le dau si eu,saptamanal,dar fac o mizerie de numa numa
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 01-05-2015 17:03[/merge_posts_bbcode]

asa ca zi de ziua muncitorului roman,adica eu ca altii nu cred ca au muncit azi,nu va ingramaditi cu la multi ani ca nu sarbatoresc anul asta,poate la anul,acum ca am trecut de introducere va prezint noile mele voliere,au durat cam mult dar mai bine mai tarziu decat niciodata,aici sunt pregatite grunduite si vopsite,am profitat de vremea frumoasa si am vopsit afara langa un gratar,mi s-a parut mie ca mici aveau gust de diluant,dar de,am zis ca mi se pare,la cat vopsesc ma mai insel ,am zis eu in gandul meu,din resturi de vopsele,si fiecare voliera are 3 culori,pt o atmosfera mai vie si plina de viata,las doua zile sa se usuce si la montaj,cum am mai mentionat in postarile mele anterioare,volierele sunt facute din panouri demontabile,datorita dimensiunilor mari,ele nu intra pe o usa normala

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 01-05-2015 21:22[/merge_posts_bbcode]

si postez aici ca volierele sunt destinate a doua perechi de micul alexander

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,096

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Frumos...asteptam poze la gata sa vedem cum arata....

6,097

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

si eu deabia astept,acum lucrez la niste zdranganele sa le roada,le atarn pe ici pe colo prin voliera

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor

6,098

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

ce harnici sunteti toti pe aici, bvo
sa faci poze si la zdranganele!!!
costy, ce mai face perusul? tot bolnav?

1 :malex: 1 :caine:

6,099 (edited by costymoraru 02-05-2015 22:07)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Spre bine...la ochi sa vindecat i.am pus crema de galbenele  si i sa dus roseala si acum isi tine ochiu deschis ia trecut dar de respirat tot asa greu....a mai cantat azi...cred ca e spre bine...
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 02-05-2015 22:07[/merge_posts_bbcode]

Ce mananca papagali vostrii? Eu la ai mei doar seminte si apa le.am dat...

6,100 (edited by mihail74 03-05-2015 07:27)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

costi de mancat ai mei mananca de toate,adica,ti-am mai spus in alte postari,la seminte eu le fac un mix care contine,floarea soarelui de 3 feluri,canepa,mei galben,mei rosu,boabe de porumb 2 culori,boabe din acelea mov si galbele,secara,ovaz,orz si arpacas,tot ce am scris de la porumb incoace le pun intr-un procent mic de tot,si vitamine granule,iar pe partea de fructe in ordinea care le place cel mai mult sunt strugurii,rodia si marul,iar pe partea de legume este ardeiul rosu,morcovul,castravetele,cozile de la spanac si cotorul de la salata.
azi am facut zdranganelele astea,inimioarele sunt blocuri minerale de mai multe tipuri
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-05-2015 07:27[/merge_posts_bbcode]

din culise,la montaj,ca orice roman cu atelier care se respecta,am aflat ca nu mai am autoforante in atelier  :furios:  :furios:  sad ,ca sa termin treaba azi tre sa dau o fuga pana la ceva deschis

imi plac pasarile,in mod special papagalii,ador sa ii privesc,imi place sa ii ingrijesc,ma uimeste inteligenta lor