26

Re: Comparatie de greutate :D

poate am gresit eu nu stiam ca angelin e inca copil de varsta noastra ca doar are un caucazian si nu e un caine potrivit pentru un copil de varsta mea sau a lui iloveanimals.

Adaugat: 12-06-2009 17:01

am crezut ca e adult si vrea pitbull pentru paza la copii in curte eu de unde sa stiu ca-l vrea pentru moda,anglein daca esti copii lasa-mi raspunsurile deoparte si nu-ti lua pitbull daca il vrei pentru moda

I love animals :heart:

27

Re: Comparatie de greutate :D

Pit bull-ul nu este caine de paza.

28

Re: Comparatie de greutate :D

hmm cum nu este caine de paza "pit bullul este bun atat pentru paza cat si pentru comapnie" citit pe mai multe siteuri

I love animals :heart:

29

Re: Comparatie de greutate :D

pe asta ""ca sunt copil"" de unde ati scoso???
vorbiti si voi ce e de vorbit pai nu era parca ""daca ai peste 18 ani"" poti sa detii pitbull???cati ani vreti sa fac 40 ca sa imi pot lua pitbull,,,,
eu stiu ca pitbullul este de lupta si de paza ....adica nu ai sa vezi tu niciodata sa iti fure tie masina din curte cu un pitbull bine antrenat si dat drumul prin curte.....cred ca ti-l modifica bine rau pe om... il face masina ...
daca cititi bine eu am spus care este mai bun la paza dintre ei ..
nu ca ala nu e de paza ,, cum sa nu fie adica vreti sa imi spuneti ca imi bani din casa cu ala care se plimba prin curte....

30 (edited by irinuks89 13-06-2009 00:13)

Re: Comparatie de greutate :D

smile
Pit bull-ul este un caine cu un potential de agresivitate destul de ridicat (periculos de ridicat daca ajunge pe mainile cui nu trebuie.....doar de ce este acum o rasa interzisa?) Nu cred ca vreun om constient va recomanda pit-bull-ul ca si caine de paza.
In zilele noastre, pit bull-ul ar trebui sa fie un caine de familie. Fizicul nu-l ajuta sa duca o viata lunga, fericita si sanatoasa intr-o curte, eventual cu un lant atarnat de gat, chiar daca are padoc.

31

Re: Comparatie de greutate :D

gata angelin gata.............noi nu am scoso de nincaieri dar asa credeam..........

Adaugat: 12-06-2009 17:43

Angelin, avertisment pentru limbaj si tonul nepoliticos! La urmatoarea abatere ai ban!

Adaugat: 12-06-2009 17:43

bine zice irinuks89

I love animals :heart:

32

Re: Comparatie de greutate :D

angelin wrote:

vorbiti si voi ce e de vorbit pai nu era parca ""daca ai peste 18 ani"" poti sa detii pitbull???cati ani vreti sa fac 40 ca sa imi pot lua pitbull,,,,

Imi cer scuze. Am presupus ca pana la varsta de 18 ani, o persoana isi dezvolta un vocabular bogat si reuseste sa se exprime clar, coerent. My bad. Dar noi sa fim sanatosi sa putem merge cat mai des la, si anume, discoteca :bang:

33

Re: Comparatie de greutate :D

Dupa cum ai vorbit cu noi am crezut ca ai vreo 14 ,15 ani .Cat traiesti inveti Angelin nu te mai supara asa de repede,si gata sainchidem discutia si sa trecem la ale noastre,ca pana acum ne intelegeam bine haideti sa nu stricam prietenia,pentru dragul de a comenta :sanatate: haideti sa ne intelegem bine.Angelin scuze daca te-am jignit cu ceva :merci: !

I love animals :heart:

34

Re: Comparatie de greutate :D

irinuks89, te rog sa nu alimentezi discutiile. Este adevarat ca nu folosesti un limbaj jignitor, insa insinuarile tale nu sunt deloc pacifiste. Multumesc pentru intelegere.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

35

Re: Comparatie de greutate :D

ok, inteles wink

36

Re: Comparatie de greutate :D

eu cred ca acest topic ar trebuii inchis,pentru ca poate iar ne-am lua la cearta,iar mie nu-mi place sad

I love animals :heart:

37 (edited by iloveanimals 12-06-2009 17:15)

Re: Comparatie de greutate :D

off, off, off... angelin hai sa nu ne varsam nervi pe forum :rusine:
fara suparare cati ani ai? daca vrei sa raspunzi smile
ciobanescul caucazian este mai bun de paza fii sigur :k: este folosit si pt paza oilor la stane.Este devotat stapanului sau si rau cu strainii...Sa stii ca asa este am si eu un ciobanesc mioritic si este ff bland cu noi si iubaret mai ales cad il pipteni sta si nu zice nimic chiar daca il doare, iar cu strainii latra la ei si face urat mai ca i-ar manca.Vrei un caine de paza? atunci tine caucazianul wink vrei unul de lupte? atunci i`ati un pitbull smile ...tu stii mai bine ce iti place mai mult si cu care te descurci mai bine.Sfatul meu ar fi sa iti dresezi mai intai caucazinanul si apoi un pitbull smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

38

Re: Comparatie de greutate :D

luky-muky wrote:

eu cred ca acest topic ar trebuii inchis,pentru ca poate iar ne-am lua la cearta,iar mie nu-mi place sad

Sunt cu ochii pe topicul asta smile si promit ca nu va las sa va certati! smile Chiar e pacat, nu rezolvam nimic daca ne certam. Cele mai multe lucruri se invata si se fac atunci cand atmosfera e calda si plina de bunavointa. smile Multumesc tuturor pentru intelegere si sprijin.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

39

Re: Comparatie de greutate :D

nu face nimic ,,,,doar ca o tineati pe a  voastra cu moda sa ai pitbull si ,,cum ca nu as si minor ....
sa le lasam deoparte
uite cunosc un caz cu un cal ,,,am vazut la tv...ca a venit stapanul acasa beat si la muscat de fata..
si cand am spus pe aia ca daca vin de la discoteca.....( ce sa zic mai repede ca ma si enervasem) so luam si pe aia daca lucrezi undeva de noapte...vii acasa te mai recunoaste pitbull-ul...?
pana acuma nu am putut sa imi iau pitbull din diferite probleme era si cu parinti ca le este frica de un pitbull...dar acuma sunt mare  am singur grija de el ...grija ma refer cu toate alea de la mancat pana la dormit...

40

Re: Comparatie de greutate :D

calul nu suporta mirosul de bautura, este ceva ff diferit...Daca stapanul sau este beat calul simte si ii "da una" .Cum sa nu te recunoasca un caine? el simte pasii tai, stie cine esti, cum mergi, iti site mirosul imposibil sa te muste smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

41

Re: Comparatie de greutate :D

unchiu are pit bull si eu stau la unchiu si matusa,si serios nu stiu ce parere aveti voi eu seara intru in curte si nu-mi face absolut nimic e foarte prietenos si foarte bun la paza,zic ca latra de sperie vecinii

Adaugat: 12-06-2009 18:08

nu musca dar latra urat nu cred ca trebuie sa-ti fie frica daca vei fi stapan pe stitutie incat s-i arati ca tu esti sefu,adica s te asculte sti cum vine vorba "nu musca mana care te hraneste" asa ii si la caine,am mai spuso la multi si vo spun si voua pit bullul nu e monstru eu un caine,doar ca e putin mai agitat in preajma opamenilor din cate am auzit

I love animals :heart:

42

Re: Comparatie de greutate :D

iloveamals. nu numai caii nu suporta mirosul de bautura. toate animalele nu suporta. acela-si lucru care s-a intamplat cu calul stiu si ca s-a intamplat cu un caine care a muscat stapanul de fata cand a intrat pe poarta . eu eram acolo cand s-a repezit cainele la el. cel mai bine e sa nu consumi bauturi alcoolice deloc. nici oamenii nu suporta bautura. bine unii...

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

43

Re: Comparatie de greutate :D

eu una nu yikes cand miroase a alcool plec de langa ala ca nu-mi place yikes

I love animals :heart:

44

Re: Comparatie de greutate :D

sa stiti ca ma-ti cam lamurit cu pitbull-ul ....daca mai am ceva de intrebat va intreb ..:merci:

45

Re: Comparatie de greutate :D

adica chiar te`am lamurit sau esti sarcastic? :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

46

Re: Comparatie de greutate :D

angelin mai bine creste caucazianul tau frumos si lasa alt catel.........e mult mai bine cu unul ca nu imaprti iubirea ta si la alti catei

Adaugat: 12-06-2009 18:32

si mai ales ca va creste mare mare o sa-i trebuiasca multa afectiune si timp mult din partea ta

I love animals :heart:

47

Re: Comparatie de greutate :D

ce sa impart iubirea ca mai am o catelusa pechineaza....
http://i697.photobucket.com/albums/vv331/nicol_angelin/PEKINGESE20-20FEMALE3.jpg
asta din poza nu este a mea dar seamana leit doar ca a mea nu are alb pe labutza dreapta....in rest ea e...
si mai am un ciobanesc mioritic ..adica ce sa zic asta e metis....se si cunoaste...doar ca acum 8 ani cand lam luat nu aveam eu timp de vaccinuri si mancaruri special cumparate.,...pe atunci ii dadeam mancare gatita...

48

Re: Comparatie de greutate :D

pai si ce mai vrei inca un caine ai detui............nu o sa te descurci deloc

I love animals :heart:

49

Re: Comparatie de greutate :D

metisul ala mioritic smile il tin in lant..si cred ca daia nu a crescut si el mare  ca de cand sunt mic stiu ca daca un catel daca il  tii de mic in lant nu creste mare ca are nevoie de spatiu ...dar cand eram eu mic degeaba ii spuneam la ai mei ca asa trebuie sa se faca mare....ei imi raspundeau ca iii incurca,,,si il legau
dar acum nu mai face asa cadem la o intelegere si e altfel..
si mai ales daca vede ca eu am mai mult timp sa il ingrijesc ei nu prea sa mai baga...
daia si tin catelul asta caucazian prin jumate de curte ca sa aibe loc sa alerge sa se simta liber,,,intr-un fel...
de cand avea 2 luni si ceva iam facut un cotet mama mama..mare :k:
are cam 140 cm pe 115 cm....si inaltime 150..credsau mai bine...oricum arata super...

50

Re: Comparatie de greutate :D

aha si inca mai vrei caine gandestete te erog bine ineinte sa-l iei te rog!!!!

I love animals :heart: