1

Topic: Poze cu amfibieni

Daca am vazut poze cu reptile atunci sa vedem si poze cu broaste...( am surprins cateva imagini cu broaste pe langa casa mea :wow: ).
Un brotacel...

:heart: crin_alb :heart:

2

Re: Poze cu amfibieni

Sunt multi in aceasta perioada.... :pls:

Adaugat: 08-05-2009 23:00

O alta broasca isi cauta un loc unde sa nu o deranjeze nimeni... smile

:heart: crin_alb :heart:

3

Re: Poze cu amfibieni

interesante :wow: de unde esti? pe aici pe la noi nu sunt asa ceva :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

4

Re: Poze cu amfibieni

Zona in care locuiesc eu...este o zona de campie...si mai si trece un rauletz pe langa gradina de la tara.... big_smile
In aceasta perioada este lumea broastelor.... hmm

:heart: crin_alb :heart:

5

Re: Poze cu amfibieni

si eu tot in campie dar sunt un pik mai departe de rau big_smile o sa ma duc din curiozitate cu cateii sa ii mai implimb, poate imi gasesc ei ceva :ironic:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

6

Re: Poze cu amfibieni

Aseara a fost vreme urata, pe la noi, iar dimineata am gasit o broasca in borcan....saracuta...nu stiu cum a sarit chiar acolo... smile

:heart: crin_alb :heart:

7

Re: Poze cu amfibieni

crin_alb sunt foarte frumoase pozele si broscutele. mie in realitate mi-e cam scarba de ele :rusine: dar la poze imi place sa ma uit

8

Re: Poze cu amfibieni

Iti sustin ideea... smile

:heart: crin_alb :heart:

9

Re: Poze cu amfibieni

am fost de curand la munte si mare mi-a fost mirarea cand am vazut o broasca imensa MERGAND!!!...

10

Re: Poze cu amfibieni

Pai...trebuia sa-i faci o poza la broasca...poate e o specie mai...deosebita... big_smile
Sau o fi fost vreo tesoasa... :blb:

:heart: crin_alb :heart:

11

Re: Poze cu amfibieni

Si asta cred ca e amfibian big_smile

12

Re: Poze cu amfibieni

Nu e locul ei aici :bang: :bang:

13

Re: Poze cu amfibieni

big_smile Nu ma pricep la broaste :rusine:

14

Re: Poze cu amfibieni

http://i305.photobucket.com/albums/nn231/love_pets/SANY0839.jpg
http://i305.photobucket.com/albums/nn231/love_pets/SANY0841.jpg
2 poze facute de mine anul trecut.

Adaugat: 17-09-2009 20:35

Cativa amfibieni pe care i-am gasit anul acesta

Adaugat: 27-04-2010 10:11

Altele...

15

Re: Poze cu amfibieni

ce frumusel e brotacelul acela mic si negru!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

16

Re: Poze cu amfibieni

Da,e foarte dragut,insa nu este un brotacel(hyla arborea) ci un juvenil de rana temporaria.

17

Re: Poze cu amfibieni

aaa...scuze dar nu prea ma pricep la reptile si anfibieni! :rusine:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

18

Re: Poze cu amfibieni

Tocmai ieri am fost la un gratar in preajma unui rau si uitanduma depe un bolovan la pesti a sarit din copac/mal un ditamai broscoiu..nam putu sai fac poza pentru ca sa ascuns sub bolovan insa era cu corpul mai plat , culuare verdecu niste picatele maro .Mie in general imi plac si reptilele dar broscoiul/brotacul asta mare era chiar scabos   :bleah: (mia stat pe  picior cateva secunde dupa saritura in apa)
(stiu ca nu intereseaza pe nimeni dar am vrut neaparat sa spun tongue )

Animalul de companie ne este un prieten desarvasit,
Si primeste drept rasplata , afectiunea noastra toata
:hug:

19

Re: Poze cu amfibieni

LovePets wrote:

Altele...

ce simpatica e aia mica de tot

20

Re: Poze cu amfibieni

ionutzzz si eu am patit ceva asemanator cu un brotacel de un verde asa frumos  :heart: dar de speriata ce eram si ce tipam nu am mai vazut eu culoarea aia frumoasa atunci  smile

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry: