226

Re: Ciobanesc caucazian..

:bravo:
chiar ca e alintat ....si bravo pt asta

Adaugat: 04-03-2010 14:19

dara, dzana batranica mea care in 2o de zile va face pui , gili...vedeta familiei  smile

Adaugat: 04-03-2010 14:23

tot gili;)  lava

Adaugat: 04-03-2010 14:26

lava si fratiorul Lord:angel:

227

Re: Ciobanesc caucazian..

Putin mai devreme am vizionat cateva articole despre ciobanescul caucazian. Ma fascineaza.... Mai tarziu voi reveni cu informatii. Voi ce parere aveti despre aceasta rasa?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YhdXFZ-y7Ms&feature=related[/youtube]

Simo

228

Re: Ciobanesc caucazian..

Cac Medias 
Caucov Dara - locul 1 la femele clasa juniori RPJ, EXC1, BJ, BB
Echinus Lava -locul 1, foarte promitator, BEST BABY
fetele mele si-au facut datoria
:sanatate: :angel:

Adaugat: 01-04-2010 13:42

Gili meu  a luat locul 3, din 7, da no....nu comentez nimic, asta e

Adaugat: 01-04-2010 13:45

Echinus Lava  Best Baby  :sol:

229

Re: Ciobanesc caucazian..

Felicitari Dan.Sper sa ne vedem la urmatoarele competitii.Din pacate Staricu meu e ingeras si nu mai pot sa ma mandresc cu el in ring dar vom veni cu o fetita frumoasa de chow.O sa caut ringul caucazienilor cu siguranta. :bravo:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

230

Re: Ciobanesc caucazian..

felicitari Dany. oricum el este un scump.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

231

Re: Ciobanesc caucazian..

Suana.....chiar imi pare rau, sincer
oricum a avut parte de un stapan cum foarte putini caini au parte
eu o sa ma duc si la satu mare , in ambele zile
chiar mi-ar placea sa ne cunoastem si sa stam la o cafea, sa-mi vezi ursuletii
Cred ca nu trebuie sa-ti dau eu tie sfaturi in viata, si eu trebuia sa umblu dupa a 2-a operatie in feb, dar va mai fi o operatie in septembrie si pana atunci tot carje sad ,  deci 1 an si 7 luni in carje , ma visam cu anul acesta imi prezint cainii in octombrie la europene, dar no sad
dzana batranica, a pierdut sarcina, nu vrei sa stii cati bani am dat pe cateaua asta si cat mi-am dorit primul cuib cu actualul campion mondial, dar no hmm din nou ghinion. Viata merge inainte si trebuie sa tinem capul sus. Multa bafta si va pup pe toti :ok:

Adaugat: 02-04-2010 10:08

ne mandrim cu o noua achizitie, un mascul cu titluri si rez de mare valoare in toata lumea, cu o linie de sange 100% ruseasca. Va fi masculul cu care vom incepe era star caucaz tongue tongue . si alaturi de femele pe care le detinem, vom face calitate.

Multichampion,
V-ce.MIDDLE AND EASTERN EUROPEAN WINNER 2007,
V-ce.POLAND WINNER 2007,CWC,R.CACIB.
Champion of Russia.
Champion of Poland.
Candidate to Champion of RFLS.
Candidate to Champion of RKF.
3nd placement in Junior Class,brown medal - World Dog Show Poznan 2006.
WINTER WINNER OF BALTIJA 2007 (judge Natalia Siedih - St. Petersbourg)
Best Male in Breed and BOB Winner (Russia 2007)
Junior Club Winner of Poland + Junior BOB.
Junior Champion of Russia.
Junior Champion of Belorussia.
Junior Champion of Poland.
Multi Junior Winner.
Multi BOB Junior Winner (Russia,Belorussia,Poland)
Multi Best of Breed Winner.
Multi Best Male in Breed.
Multi BOS Winner.
Best Puppy Winner + BOB Puppy.

Son of Ch.Rus,Ch.Geo,Jr.Cl.Winner Geo,Rus.,European Junior Winner SOKROVISHA VALKIRII ALMAZ & Ch.Rus. IRMIRA


Father of Junior World winner Osman Hoksa Rex !!!

acesta este ISTOK, al nostru  :ok:

232

Re: Ciobanesc caucazian..

Felicitari pentru Istok! Din cate vad e un caine minunat!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

233

Re: Ciobanesc caucazian..

este foarte frumos.Sati traiasca!!

O pereche de perusi si o catea carpatina+1 puiut al acesteia

234

Re: Ciobanesc caucazian..

dany, i-mi pare rau pt catelusa. a suferit mult cred. oricum tinem pumnii pt urmatorii campioni :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

235

Re: Ciobanesc caucazian..

imi pare rau ... pt. catelusha ta...dar bafta la urmatoarea sarcina ... sa fie bine .. si sa ai niste campioni sanatosi tun .. si ei si mamica ....  :k:  :caine:

Compasiunea fata de animale  e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta  ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun.  :fluture: [ >>Mia<<]  :fluture:

236

Re: Ciobanesc caucazian..

CACIB SATU MARE

Caucov DARA, in 2 zile a obtinut urmatoarele titluri: 2xEXC 1, Best Junior Female, si 2 xRPJ, astfel `DARA devine  CAMPIOANA JUNIOR ROMANIA!!
echinus lava a obtinut exc 1 si Best Baby
giligan transcaucazia exc 2 in ambele zile
caucov Dax la prima iesire in expozitii a obtinut 2xexc 1, si in ultima Zi titlul de RPJ

Adaugat: 20-04-2010 17:31

tot catelusii mei

237

Re: Ciobanesc caucazian..

Felicitari Dan. :bravo:
Crestem si noi si ne pregatim incet pentru vara asta ,sa participam la expo.E o experienta extraordinara.Eu ma topesc dupa toti cainii,stau si ii admir ,cat de frumosi si impecabil se prezinta alaturi de stapani si cei care ii prezinta.Numai cine are microbul in sange intelege.......

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

238

Re: Ciobanesc caucazian..

incet incet...reusim sa ne imprietenim cu Istok al nostru :k:

239

Re: Ciobanesc caucazian..

Foarte frumos :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

240

Re: Ciobanesc caucazian..

e blanos si frumos e  Istok :heart:
Sa-ti traiasca! :hug:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

241

Re: Ciobanesc caucazian..

foarte frumos,sanatate multa si succes! :heart: :hug: :succes:

-Protectia animalelor-  :heart: Diana :heart:

242 (edited by dany_autodan 27-04-2010 17:18)

Re: Ciobanesc caucazian..

Club Show Brasov  25.04.2010

Clasa masculi Juniori- Caucov Dax -best junior + RPJ, locul 1 din 19 masculi :bravo::bravo::bravo:
de mentionat ca a fost cel mai tanar mascul, Dax al meu inca nu are 12 luni. am castigat Clubul la juniori :merci:
Echinus Lava best Puppy female , din 4 concurenti
Dara Caucov, locul 3 din 14 femele

poze cu dax, marele castigator la juniori

Adaugat: 27-04-2010 13:15

poze cu dara si lava mea

nou!!!
www.starcaucaz.ro
dar nu este inca finalizat, in scurt timp va fi

243

Re: Ciobanesc caucazian..

astazi am primit un pui de caucazian. este superb si este fetita in varsta de 2 luni. o mai las la mamica ei sa mai pape si apoi mergem la tara la bunica unde o sa fie ca in rai.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

244

Re: Ciobanesc caucazian..

WoW Mary, esti o fercita !!! Cat mai multe poze te rugam . Ati botezat`o, ce nume are?:D

Simo

245

Re: Ciobanesc caucazian..

mary si eu vreau poze smile
asteptam.

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

246

Re: Ciobanesc caucazian..

Mary felicitari pentru fetita asteptam poze sa vedem si noi minunatia :bravo:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

247

Re: Ciobanesc caucazian..

Mary....ma uimesti.De la chow la caucazian?????? :hihi: Cred ca e o dulceata asa mica.Asteptam poze.Si urmeaza ,totusi,un chow,nu?Sa fim la fel.....Saptamana viitoare l-am programat pe Bruno la tuns,frezat si eventual baie.are o blana uriasa si oricat il perii ,dupa o iarna se vede ca blana trebuie aranjata.Sper sa reusim 3-4 oameni sa ne ,,luptam'' cu el. :pls:

Si noi ne-am zbenghuit putin pe la tara....
Daissy @Bruno. :heart: :heart: :heart:

http://i39.tinypic.com/24bsv2d.jpg
http://i41.tinypic.com/8xncya.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

248

Re: Ciobanesc caucazian..

ramona am observat ca mereu il ti cu zgarda smile fuge micutu si nu poti sa-l mai prinzi smile ?

ps.cred ca are multa energie.

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

249

Re: Ciobanesc caucazian..

da Ramona. o sa fie si un chow. caucazianul a fost o ocazie si nu am ratat-o. este o fetita superba cu ochii albastri. chow este un vis mare al meu si al sotului meu. este foarte marcat de Staricu. a zis ca nu are cum sa-i uite boticul din masina.pe zi ce trece ma intreaba daca vreau un Staricu. dar o sa discutam pe mess in legatura cu asta.  se vede ca Bruno are nevoie de o tualetare.  :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

250

Re: Ciobanesc caucazian..

Felicitari pt achizitie!!!  :merci:   :hug:   :hug:
Suana...poate nu ar trebui sa ma bag, ca nu cumva sa se interpreteze altceva, dar caucazienii nu se tund 100%%!!!
sfatul meu e sa il perii, si sa ii faci o baie doua, si perie-l cel putin la 2 zile si ai sa vezi cum va arata
la caucazian, unul din marele atuuri este parul....ar fi pacat sa il tunzi, sa te bucuri ca are blanoc, si par   smile  stiu crescatori care au caini de bani multi si participa la expozitii si isi cumpara biotina si fac tratamente pt caine ca acestuia sa ii creasca parul.
Acum....crezi si faci cum crezi , e cainele tau

Adaugat: 11-05-2010 20:27

Canisa  Star Caucaz anunta primele monte:

Lady Baflo ( campion polonia-) linie de sange din Bugor , Demon si Odin Bek
Si Caucov Dax Camp jun Romania si Campion Junior Club Romania 2010, fiind cel mai promitator mascul de junior din acest an din tara. Data estimative a fatarii, 25 iulie 2010.

Dzana Z Jastrzebiej Gory – camp Junior Romania si Caucov Dax

Pt prenotari va asteptam la 0743 038219 sau danieliozsa@yahoo.com
pt mai multe detalii si poze va asteptam pe 

www.starcaucaz.ro