326

Re: Bichon Frise

Multumesc Tanya! Wook woof !!!

Adaugat: 22-02-2012 13:13

Latifa...oare ce se intampla? eu stiu ca sunt destui de multi posesori de frise prin zona..dar se pare ca niciunul nu este prea activ...as fi vrut si eu sa mai fac schimb de sfaturi cu cineva...se pare ca nu am nicio sansa...pacat...

Adaugat: 18-03-2012 00:55

fantassy wrote:

Latifa...oare ce se intampla? eu stiu ca sunt destui de multi posesori de frise prin zona..dar se pare ca niciunul nu este prea activ...as fi vrut si eu sa mai fac schimb de sfaturi cu cineva...se pare ca nu am nicio sansa...pacat...

Da, nu stiu de ce toata lumea tace ...  sad

Adaugat: 19-03-2012 20:51

Nu stiu...se pare ca nu mai au timp de noi smile

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

327

Re: Bichon Frise

Fantassy, poate ca eu nu am bichon, dar daca pot, te ajut cu mare drag, la fel ca si ceilalti membri!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

328

Re: Bichon Frise

Multumesc shadowdinasty!!! tare mi-ar fi placut ca proprietarii de frise sa fie mai activi in zona...eu nu am probleme mari cu al meu Oxy...(si daca as avea le-as trece cu vederea poate la cat de mult il iubesc wink )  poate putin la faptul ca trage in lesa si nu pot merge mai deloc cu el la pas... smile ma duce el pe mine smile)

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

329

Re: Bichon Frise

Fantassy esti din Bucuresti ? big_smile super frumos Oxy smile

- Bianca

330

Re: Bichon Frise

Fantassy, iti recomand, ca atunci cand trage in lesa, trage brusc de lesa (nu foarte tare). Atunci catelul ramane uimit si uita sa mai traga. Nu fi incordat, ca te simte, si trage mai tare; iesi la plimbare calm, sa ii transmiti si lui aceasta stare.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

331

Re: Bichon Frise

Salut Bianca! Nu...sunt din Zalau...

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

332

Re: Bichon Frise

fantassy wrote:

Multumesc shadowdinasty!!! tare mi-ar fi placut ca proprietarii de frise sa fie mai activi in zona...eu nu am probleme mari cu al meu Oxy...(si daca as avea le-as trece cu vederea poate la cat de mult il iubesc wink )  poate putin la faptul ca trage in lesa si nu pot merge mai deloc cu el la pas... smile ma duce el pe mine smile)

Uita-te la Cesar si cainii,eu asa am invatat sa imi dresez cainii si am inceput sa ma pricep destul de bine :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

333

Re: Bichon Frise

Dragilor eu am fost cam ocupata cu cainii, cu scoala, de aceea nu am prea intrat pe forumuri. Am avut placerea sa-l cunosc pe Oxy , o frumusete de catel si un scump si vreau s-o felicit pe stapana lui pentru felul in care il ingrijeste.

Noi avem noutati de Valentine's Day s-a nascut cel de-al doilea cuib dupa o pauza in care nu am mai avut prichindei: 2 fetite si 2 baietei din BIS Winner Srb Jch Srb Ch Kamians Sentimental Reasons si Rjch Absolutely Gorgeous Maya. Va pun niste poze mai recente la 5,5 saptamani.

http://i532.photobucket.com/albums/ee321/photoexpozitii/P1171137.jpg
http://i532.photobucket.com/albums/ee321/photoexpozitii/P1141123.jpg
http://i532.photobucket.com/albums/ee321/photoexpozitii/P1171134.jpg
http://i532.photobucket.com/albums/ee321/photoexpozitii/P1131110.jpg
:hug:

334

Re: Bichon Frise

Sunt absolut superbi! Sa va traiasca! Sunt minunati!  :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

335

Re: Bichon Frise

Un scump :heart: sa-ti traiasca :pup:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

336

Re: Bichon Frise

Multumesc frumos.

337

Re: Bichon Frise

Sunt absolut adorabili  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

338

Re: Bichon Frise

da..sunt niste pui fantastic de frumosi smile Un pupic de la Oxy pt ei :* si pentru mamica lor, normal smile)

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

339

Re: Bichon Frise

Felicitari bichon_frise pentru puiuti. Multa bafta la gasirea unor stapani responsabili care apreciaza un catel de rasa, de calitate.

www.bichonbolognese.eu
Canisa Bolognese Uilaki's White Beauty

340

Re: Bichon Frise

uilakisbolognese wrote:

Felicitari bichon_frise pentru puiuti. Multa bafta la gasirea unor stapani responsabili care apreciaza un catel de rasa, de calitate.


Multumesc, sa speram ca vor avea stapani care stiu cu ce se mananca rasa si vor aprecia.

341

Re: Bichon Frise

Daca nu vor sti cu siguranta le vei explica tu..nu-i asa? wink

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

342

Re: Bichon Frise

Normal, de cate ori am ocazia sa vorbesc despre aceasta rasa minunata, imi face placere. :heart:

343

Re: Bichon Frise

Stiu wink ma bucur ca ati devenit cat de cat mai activi in zona wink

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

344

Re: Bichon Frise

Dragilor revenim cu noutati:

In primul rand Endless Love Lisa, femeluta care ramane la noi a participat la prima ei expozitie si a obtinut 2 X BEST BABY. Apoi cu greu ne-am despartit de 2 dintre puisori care acum sunt la noile casute, rasfatati si iubiti, sora Lisei mai are un bichon frise care i va fi companion.

Totusi baietelul de mai jos este in cautare de stapani iubitori si responsabili.

http://i532.photobucket.com/albums/ee321/photoexpozitii/P5210058.jpg

345

Re: Bichon Frise

e minunat!!

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

346

Re: Bichon Frise

buna! la vara o sa-mi i-au un catelus bichon...insa parinti lui sunt bicon frise(mamica) si bichon havanez(taticul)..oricum este forte frumos :heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

347

Re: Bichon Frise

Buna am un bichon frise care in sept. face 3 ani e sooper dragut si deste il cheama sparky. :caine:  :caine:  :caine:

348

Re: Bichon Frise

ce dulce e,sa-ti traiascasi sa se faca mare si frumos :heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

349

Re: Bichon Frise

Este foarte dragalas. Sa-ti traiasca!  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

350

Re: Bichon Frise

In poza aceasta e Sparky cand era mai mic e de talie mare si acum e un pic mai mare

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei