176

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

pai ai cuib pt ei....?...

:heart: -SABINA- :heart:

177

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

poly wrote:

pai ai cuib pt ei....?...

da...acolo s-a si ouat

178

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

Felicitari! Se pare ca vei avea puiutzi. Cum ce sa faci? Sa te apuci sa te documentezi asupra perioadei asteia la rosella si sa ai grija de ei!

Adriana

179

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

Felicitari Anka... in curand vei avea puiuti ...

Multa bafta si citeste cat mai multe despre aceasta perioada.... ele au nevoie de mult mai multe acum...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

180

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

foarte frumos. :bravo: ..deci dak totul este pregatit pt ei in curand vei avea puiutzi... big_smile aqm qm a spus si elfie trebuie sa te documentezi.... wink

Adaugat: 21-12-2009 14:17

uitati ce curiosi suntem... smile

Adaugat: 21-12-2009 16:41

aqm sta si se cearta cu ei..... :rusine: smile smile

:heart: -SABINA- :heart:

181

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

sambata asta iam luat pereche rosellei mele:P

182

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

:bravo: bv...sa-ti traiasca..vrem poze./.... :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

183

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

uite si niste poze

Adaugat: 21-12-2009 16:58

ms si alt tau sa iti traiasca

184

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

ce scumpi sunt.... :pup: :heart: :heart: :heart: ... eu mai trebuie sa astept putin pana iii iau o partenera........ wink cat a costat fetitza..?

Adaugat: 21-12-2009 17:02

se pare ca nu numai al meu lasa batul de la baton gol imd ce i l-am pus...=) smile smile

:heart: -SABINA- :heart:

185

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

pai eu acum iam luat mascul a costat 200 lei dar si femela tot atat

186

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

eu i-am dat o singura data.....ca sa vad dak ii place..nu este adevarat ca nu este sanatos..doar ca pote fi un pic mai vechi atat......dar am incercat sa-i fac acasa...si.... :rusine: mi-au iesit placinte........... smile

Adaugat: 21-12-2009 17:07

scz..am crezut ca i-ai luat masculului femela... big_smile eu am dat pe poly 300 ron si asta q putina negociere... neutral

:heart: -SABINA- :heart:

187

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

oriqm nu-i mai iau mai incerc sa-i fac...o sa vad dak o sa-mi iasa mai bn... wink

:heart: -SABINA- :heart:

188 (edited by annymary40 21-12-2009 18:03)

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

Foarte bine faci, nici eu nu le mai dau batoane alor mei. Cand le dadeam , asta fiind acum mult timp le mancau imediat . :blb:  Chiar daca arata bine nu sunt sanatoase!

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

189

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

nam stiut ca nu sunt bune nam sa le mai dau nici eu alor mei smile

190 (edited by anka9mai 21-12-2009 21:39)

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

:k: superbi si copilasii vostri....noi suntem super emotionati de ieri seara de cand am descoperit oul in cuib tongue acum asteptam cu nerabdare sa vedem si urmatoarele oua si suntem un pic speriati ca nu e perioada de primavara cand am inteles ca depun oua...sper sa nu existe probleme si sa iasa pui sanatosi...voi ati avut puiuti de la papagalii vostri? cum v`ati descurcat? si ce trebuie sa facem ca sa le fie bine parintilor in special femelei? :wis:

191

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

eu nu am avut puiuti dar ei fac outze cand cred ei ca e bn..nu cred ca e cv grav dak nu au faqt primavara.......oriqm sa-ti traiasca si la mai multe outze.... wink big_smile smile

:heart: -SABINA- :heart:

192 (edited by anka9mai 21-12-2009 22:18)

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

poly wrote:

eu nu am avut puiuti dar ei fac outze cand cred ei ca e bn..nu cred ca e cv grav dak nu au faqt primavara.......oriqm sa-ti traiasca si la mai multe outze.... wink big_smile smile

multumim mult! va tinem la curent cu nr ouatelor si cu evolutia lor smile

193

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

am uitat sa va spun ca masculul cel pe care lam luat sambata ma lasa sa il mangai si mananca din mana big_smile

194

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

felicitari..si al meu ma mai lasa cand are el chef..si papa din manutza....  big_smile big_smile ... si nu este adevarat ca rosella sunt foarte incapatanati si nu se apropie de oameni..chiar pot fi imblanziti foarte mult dak stai de el....felicitari ink odata....eu a trebuit sa stau cv vreme q el ca sa faca toate chestiile astea.... :bravo: :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

195

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

pai femela pe care o am pe femela de 6 luni si nu ma lasa sa o mangai doar mananca din mana smile

Adaugat: 22-12-2009 00:00

scz ca am scris de doua ori femela:rusine:

196

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

Bun venit Dan cu putina rabdare se vor acomoda cu tine....

Anka speram sa avem puiuti de rosela in scurt timp si cel mai important este sa nu ii stresezi prea mult.... acum va trebui sa umbli la ei mai rar...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

197

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

kikisiroko wrote:

Daniela a incercat sa explice de ce nu este sanatos, dar fiecare face cum vrea. neutral

Dana. 8-| sau dany, da nu danilea nu asa ma cheama. sad

Adevarat, nu sunt nici bune nici sanatoase, or iesii ele placinte dar cel putin sunt naturale. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

198 (edited by poly 22-12-2009 18:57)

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

dap...le-a mancat demult.... big_smile:D

:heart: -SABINA- :heart:

199

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

Nu-i nimic. smile Toata lumea incurcaaa.... :ill: :pup:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

200

Re: Rosella - Platycercus eximius si Platycercus elegans

poly wrote:

oriqm nu-i mai iau mai incerc sa-i fac...o sa vad dak o sa-mi iasa mai bn... wink

Pune mai multa faina ... nu cred ca strica !!!

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel: