51

Re: Xipho

iti dai seama usor uitate la pata genitala a masculului,are ceva mai lung.

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

52

Re: Xipho

da asta stiu..dar si femela o va avea daca se transforma..?

:heart: -SABINA- :heart:

53

Re: Xipho

da

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

54

Re: Xipho

k......ms.....sper sa nu se fi transformat....... :ironic:

:heart: -SABINA- :heart:

55

Re: Xipho

Uite aici....Am facut si eu niste poze la puiutzi :sol:

56

Re: Xipho

doar xipho se transforma

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

57

Re: Xipho

gupy am mea(femela)isi pierde coada.sai sta pe sus.a am si un mascul.ea ARE BURTA UNFLATA!!!!!!!!!!!!!!!! DE CE :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol: :sol:

Adaugat: 19-02-2010 20:02

DE CE CREDETI CASI PIERDE COADA :sol:

Adaugat: 19-02-2010 20:03

BURTA STIU DEC CE!!!!!ARE PUI
:heart:

58

Re: Xipho

poate o bate masculul..sau alti pesti din acvariu...trebuie sa ai mai multe femele la un mascul......

:heart: -SABINA- :heart:

59

Re: Xipho

cel putin doua femele

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

60

Re: Xipho

NU,NU O BATE
:k:

61

Re: Xipho

sal . ce pesti poti baga cu xipho fara ca ei sa nu se bata....???? pot baga cu xipho guppy si molly

62

Re: Xipho

pot sa bagi guppy gurami tertra neoni sanitari etc

skypy

63

Re: Xipho

sal:
miam cumparat ieri o pereche xipho si azi sau imperecheat dar femela sta intre plante si iesa doar la mancare sta oleaca cu masculu si se duce iar in plante...........e normal?...........si cat dureaza gestantia la xipho

Adaugat: 06-09-2010 18:01

na-m stiut unde sa pun aceasta intrebare .......dar stie cineva sa identifice sanitari daca sunt femela sau mascul?am unu roz si unu gri si vreau sa le iau perechi dar nu stiu ce sunt

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

64

Re: Xipho

cel alb este corydoras si pare a fi mascul,iar cel inchis  este ancistrus ,dar nu pot sa-mi dau seama ce sex are datorita pozei neclare neutral

:heart: -SABINA- :heart:

65

Re: Xipho

asta e buna sau fac alta?

imi raspunzi te rog si la intrebarea cu xipho plizzzz

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

66

Re: Xipho

poseidon96 wrote:

sal:
miam cumparat ieri o pereche xipho si azi sau imperecheat dar femela sta intre plante si iesa doar la mancare sta oleaca cu masculu si se duce iar in plante...........e normal?...........si cat dureaza gestantia la xipho

dak s-au imperecheat asta nu inseamna ca vor sta tot timpu unul dupa celalalt,poate k femelei ii ia ceva timp sa se acomodeze cu noul camin.gestatia tine km o luna,o luna si ceva.

poseidon96 wrote:

asta e buna sau fac alta?

si totusi acum pare a fi tot din specia corydoras si pare a fi femela.la astha nu-ti garantez nimic.poti sa mai pui poze ,poate imi dau seama,dar la corydorasi.sau faci alt subiect ca sa nu incurkm speciile pe aici  wink

:heart: -SABINA- :heart:

67

Re: Xipho

nu multumesc a murit ieri

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

68

Re: Xipho

poseidon96 wrote:

nu multumesc a murit ieri

imi pare rau.eu am incercat doar sa te ajut.

:heart: -SABINA- :heart:

69

Re: Xipho

stiu si iti multumesc............femela sta tot intre plante si nu pre mai  iesa des ...........cam cat dureaza sa se acomedeze cu noul mediu?

Adaugat: 10-09-2010 19:00

sal: xiforitza mea are burta mare
cabd e gata sa fete?
cand are pata neagra?

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

70

Re: Xipho

poseidon96 wrote:

sal: xiforitza mea are burta mare
cabd e gata sa fete?
cand are pata neagra?

da in cele mai multe cazuri pata aceea este bine vizibila si iti dai seama smile

:heart: -SABINA- :heart:

71

Re: Xipho

Am o femela xipho care,de cateva zile are burtica mai proeminenta.E posibil sa fie gestanta? Nu mai am nici un mascul de xipho in acvariu...Femela am cumparat-o acum cateva zile,deci e foarte posibil sa o fi luat gata gestanta...

72

Re: Xipho

da e posibil ca sa te trezesti cu mititei..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

73

Re: Xipho

Sper ca da,asta ar compensa faptul ca "mititica"de ea a reusit intr-un timp record sa-mi pape niste puiuti de guppy de 2 luni...

74

Re: Xipho

vezi ca nu se rusineaza sa-si pape si proprii pui..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

75

Re: Xipho

Nu-s parinti prea buni... smile