1

Topic: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Cateva poze cu leoparzii mei
http://i223.photobucket.com/albums/dd30/shakw0n/11%20noi%2008/Picture009.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd30/shakw0n/11%20noi%2008/Picture032.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd30/shakw0n/11%20noi%2008/Picture042.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd30/shakw0n/vito%20si%20gagica/Picture039.jpg

Daca aveti intrebari despre aceasta specie le poteti posta.

O seara placuta,
Alex

2 (edited by danyto 24-11-2008 08:32)

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

:bravo: :bravo: :bravo: ce sooper sunt .........SA-tzi traiasca!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

3

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Sunt super! De unde ti-ai cumparat gecko leopard? Eu in magazinele de animale n-am gasit nicaieri! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

4

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Nu prea se gasesc in pet`shop`urile din romania,iar daca vei gasi ori te vei speria de pret ori animalul are probleme(e ceva obisnuit la noi in romania, am patit`o pe pielea mea). Eu am facut comanda si cineva a fost in Ungaria si i`a adus. Daca te intereseaza preturi, lasa`mi un mesaj aici si voi reveni! De principiu, unul normal ar trebui sa fie aprox. 150-200 ron in functie de cel care ii aduce!

Numai bine!
Alex

5

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

salutare,
sunt foarte frumosi!
as dori sa-mi  procur si eu un gecko leopard!
unde sa caut?
multumesc.

gabriel campescu

6

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

superb :heart:

7

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Cine e interesat in achizitionarea unui gecko leopard, il rog sa ma contacteze pe YM pt mai multe detalii.
id - shakw0n

8

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Buna shakw0n sau alti stapani de gecko leopard! vreau sa iti pun cateva intrebari despre micii tai "leoparzi" pt ca si eu vreau  sa imi cumpar.  1. E adevarat ca ei mananca doar hrana vie (viermi mici etc) si daca le pui hrana moarta nu o mananca?se pot hrani si cu altceva? de ex cu verdeata                                                                                                                                                                                                                                                                    2.cat de des trebuie hranit?
3.trebuie o ingrijire costisituaare?
te rog daca ai putea sa ne pui si noua niste imagini cu tot adapostul lor doar din curiozitate big_smile

-Ioana-

9

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

1.Gecko leopard sunt reptile insectivore, deci "verdeturile" ies din discutie, consuma NUMAI hrana vie
2. Eu imi hranesc puii de 2-3 ori pe zi iar adultii o data pe zi, dar mai sunt cazuri cand le dau si o data la 2 zile la adulti.
3. In comparatie cu alte reptile, nu. Este o specie pt incepatori si oarecum usor de intretinut.

Poza cu terariul e mai veche dar asa imi tineam eu leoparzii la vremea aceea. Nimic iesit din comun, 3-4 ascunzatori, vasul cu apa, vasul cu mancare, vasul cu calciu purdra, termometru, plante si alte obiecte decorative. Sub patrea dreapta a terariului este pozitionat un heatpad, fix sub grota cea mare din imagine.
Am sa pun o poza in curand cu actualul terariu in care locuiesc.

10

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Multumesc mult ca ai avut rabdarea sa imi raspunzi la intrebari!si ai niste reptile foarte frumoase si se vede ca le ingrijesti!sper ca in viitorul apropiat sa am si eu o pereche de gecko! :sanatate:

-Ioana-

11

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Multumesc.
Prin august, anul trecut, au inceput sa se imperecheze si mi`au facut cateva oua din care au iesit puii. Din cauza ca masculul era mai mic ca si varsta, unele oua au fost infertile. Sezonul de imperecheri incepe in curand si cu siguranta voi avea pui la vanzare.
Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze pe mail sau YM pt a discuta mai multe detalii.
email: shakw0n@yahoo.com
YM: shakw0n

Am sa pun cateva poze cu primii mei pui Made in Romania    :ou:
In prima poza este primul meu pui alaturi de mama lui la 2ore dupa eclozare. (16 Aug 2010)
In a2a si a3a poza este acelasi individ dupa aprox 5luni (3 Ian 2011)
Alt pui se poate obs in poza a4a
In a 5a poza este un pui care din pacate a murit incercand sa iasa mai devreme din ou. sad

12

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

vreau sa-mi cumpar o soparla gecko leopard....de unde pot face rost de una?

13

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

roxycaramel wrote:

vreau sa-mi cumpar o soparla gecko leopard....de unde pot face rost de una?

Buna
Te pot ajuta eu daca doresti.
Add me, id: shakw0n

14

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Buna
Te pot ajuta eu daca doresti.
Add me, id: shakw0n
 

Mersi muuult!Idu meu este: roxyonly@yahoo.com

Adaugat: 26-04-2011 19:00

mai daca nu te superi, cum ii cheama pe leoparzii tai? :heart:

15

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

salut .daca cineva stie va rog sa mi descrie pe scurt din ce e alcatuit cultura de viermi de faina pt gekko

16

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

esti interesat despre gecko? Intra pe http://teraristica.ro/ este un site ff bun wink

17

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

de unde imi pot achizitona si eu un gecko in brasov si aproximativ la ce pret?

18

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Eu stiu in Cluj unul, la un magazin, chiar ieri l-am vazut. Nu ai pe cineva in Cluj sa te ajute cu achizitionarea?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

19

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Din pacate nu stiu pe nimeni in Cluj care ma poate ajuta cu achizitionarea:-<

20

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

shakw0n wrote:

Multumesc.
Prin august, anul trecut, au inceput sa se imperecheze si mi`au facut cateva oua din care au iesit puii. Din cauza ca masculul era mai mic ca si varsta, unele oua au fost infertile. Sezonul de imperecheri incepe in curand si cu siguranta voi avea pui la vanzare.
Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze pe mail sau YM pt a discuta mai multe detalii.
email: shakw0n@yahoo.com
YM: shakw0n

Am sa pun cateva poze cu primii mei pui Made in Romania    :ou:
In prima poza este primul meu pui alaturi de mama lui la 2ore dupa eclozare. (16 Aug 2010)
In a2a si a3a poza este acelasi individ dupa aprox 5luni (3 Ian 2011)
Alt pui se poate obs in poza a4a
In a 5a poza este un pui care din pacate a murit incercand sa iasa mai devreme din ou. sad

de unde esti?

21

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Shakwon e din Constanta.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

22

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

oo nu mi-ar place asa animale la casa toata ziua as traii cu frica ca nu au iesit din terarium  :einstein:

23

Re: Eublepharis macularius (gecko leopard)

Eu am patit-o odata  smile