51 (edited by CRIS_45 03-02-2009 23:14)

Re: Bancuri cu animale :))

si mai stiu unul dar nu e despre animale:
Erau 2 blonde intr-un lift.Intre nivelul 2 si 3 liftul se opreste.
Una dintre blonde tipa:
- Ajutor!Ajutor!...apoi ii spune celeilalte sa incerce impreuna.
La care cea de-a 2-a blonda striga:
- "Impreuna"!

Adaugat: 03-02-2009 23:06

Motanul

Un tip dorea sa scape de motanul sau si il ducea cat mai departe de casa, dar motanul se intorcea de fiecare data inapoi. Si asa de cateva ori. In sfarsit, tipul a dus motanul foarte departe alegand un drum cu cotituri, dorind sa-l incurce. Ca rezultat, la intoarcere se rataci singur. O suna pe sotie: - Motanul a venit?
- Da!
- Cheama-l, te rog, la telefon...

Adaugat: 03-02-2009 23:09

smile smile  smile tongue tongue tongue doua bancuri nu au fost legate despre animale, dar celelalte doua da! ma rog cel cu tiganii mai putin!

smile  Do you have a cat or a dog? or a wild animal ? Make up their life much better! Save wild animals and domestic animals and love all animals!  smile :X my cats :X animals :X licurici & kitty

52

Re: Bancuri cu animale :))

smile smile smile eu stiam cu papucii!!! smile smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

53 (edited by CRIS_45 04-02-2009 18:27)

Re: Bancuri cu animale :))

foarte tari toate bancurile!!! smile) smile) smile)

Adaugat: 04-02-2009 18:16

smile  smile smile

smile  Do you have a cat or a dog? or a wild animal ? Make up their life much better! Save wild animals and domestic animals and love all animals!  smile :X my cats :X animals :X licurici & kitty

54

Re: Bancuri cu animale :))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iMSuIRjQYYQ&feature=channel[/youtube]  noul cric ecologic cand faceti pana la masina :blb:

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

55

Re: Bancuri cu animale :))

Mi-e sincer nu imi plac bancurile pe seama animalutzelor ! Ocazional mai spun si yo unu , doua dar nu mai mult !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

56

Re: Bancuri cu animale :))

bancurile desprea animalute sunt pentru amuzament nu pt a le face rau;)...nu cred ca e vreo problema cu ele:pup::P

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

57

Re: Bancuri cu animale :))

Stiu dar pur si simplu nu ma amuz cand aud glume despe animalutze :wis:

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

58

Re: Bancuri cu animale :))

stiu si eu un banc cam fara logica da mie mi se pare funny:
doua vaci crosetau apa minerala intr-un bec. la un moment dat una dintre ele vede un stol de hipopotami zburand deasupra lor si zice:
- apropo de lapte, cat e ceasul?
cealalta, scoate termometrul si zice:
- miercuri
morala: nu arunca cu pietre in geam ca nu-i bicicleta mea

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.

59

Re: Bancuri cu animale :))

smile e amuzant dar nu inteleg nimic smile

I love animals :heart:

60

Re: Bancuri cu animale :))

asta e si ideea. sa nu se inteleaga nimic din el. de aia e amuzant tongue

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.

61

Re: Bancuri cu animale :))

stiam si eu unul asemanator tongue smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

62

Re: Bancuri cu animale :))

si eu stiu unul cam la fel:
Doi elefanti plantau sosete la malul unui rau.
Pe deasupra zboara un stol de rame.
Care`i morala? Copii, daca nu stiti sa inotati, nu va urcati in copac ca va calca trenul! smile

>>>>Alexandra<<<<

63

Re: Bancuri cu animale :))

smile e chiar tare:))

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.

64

Re: Bancuri cu animale :))

multumesc! smile smile si al tau e super smile

>>>>Alexandra<<<<

65

Re: Bancuri cu animale :))

smile super nu are deloc logica dar e super smile

I love animals :heart:

66

Re: Bancuri cu animale :))

da, cat am ras la bancul lui aqua_shell, si de`odata mi`am adus aminte ca stiam si eu unul asemanator smile) smile

>>>>Alexandra<<<<

67

Re: Bancuri cu animale :))

de-odata ma simt sursa de inspiratie smile hai ca mai stiu unul:
Furnica alerga disperata prin padure… La un moment dat da nas in nas cu leul, regele animalelor:
- Ce faci, furnicuto, unde alergi in halul asta?
- Pai, cum, marite rege, n-ai auzit?
- Nu, ce e?
- S-a produs un accident ingrozitor…
- Zi odata, ce e?!
- Pai, s-au ciocnit elefantul si hipopotamul, rau de tot…
- Bine, si ce treaba ai tu, de ce alergi ca disperata?
- Ma duc sa donez sange!

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.

68

Re: Bancuri cu animale :))

smile smile smile super tare smile

>>>>Alexandra<<<<

69

Re: Bancuri cu animale :))

smile smile smile tare smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

70

Re: Bancuri cu animale :))

big_smile ma bucur ca va place smile

Adaugat: 26-05-2009 22:16

1.Doua bufnite pe o creaga; Una: Buuhuuuu..!! Cealalta: "Buuhuuuu.." in aia' matii ca m-ai speriat

2.O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana. Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice: - Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita? - Eeeee, io si koala fumam marijuana in copac. Crocodilul se duce la copac si urca sa il certe pe koala; ajunge la koala, iar acesta uimit se uita la crocodil si-i zice: - Cata apa ai baut, faaaaaa????!!

3.Doi soricei intr-o arhiva de filme. Dupa ce rontaie de zor o pelicula, unul dintre ei intreaba : -Ia zi, ti-a placut filmul ? - Sincer sa fiu, mi-a placut mai mult cartea…

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.

71

Re: Bancuri cu animale :))

smile smile misto rau de tot al doilea smile smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

72

Re: Bancuri cu animale :))

1 .  Un om avea un papagal rau si vroia sa scape de el si il baga in congelator. Peste ceva timp isi aminteste de bietul papagal si deschide congelatorul . La care papagalul:
- Nu te supara , stiu ca eu am fost rau da puicuta asta de aici cu ce a gresit ? :wow:

2 Un om avea un papagal care tot injura si tot injura si ca pedeapsa il baga in camara . Dupa doua saptamani isi aminteste de papagal si deschide camara gandindu-se la bietul papagal , cat a trebuit el sa indure , daca o mai trai etc... La care papagalul:
- Te mananca in ,, posterior"  ?! mad

3 Soarecele si elefantul vroiau sa treaca granita dar soarecele nu avea pasaport. Fiind prieteni buni elefantul i-a zis soricelului ca il va baga in buzunar si nu o sa-l observe nimeni. Zis si facut. Ajung cei doi la vama si vamesul intreaba :
- Ce aveti in buzunar?
La care elefantul foarte natural se bate cu palma peste buzunar si scotand ceva de acolo zice:
- A , asta ? E fotografia prietenului meu wink

4 Porcusorul isteric pe bicicleta. Mergand porcusorul isteric pe bicicleta cade. La care vine un copil si zice:
- Hahaha! Sac porcusorule isteric ca ai cazut !
- Parchez unde vreau eu! :furios:

5 Porcusorul isteric in tren cu o batranica. Batranica:
- Porcusorule isteric inchide geamu ca e frig afara !
- .....
- Porcusorule isteric inchide geamu ca e frig afara!
- .....
- Porcusorule isteric , inchide geamu ca e frig afara!
- (tranteste geamu) Ei bine na l-am inchis , si acum crezi ca e mai cald afara ?! :ill:

Sper ca v-au placut smile

Don't worry , be happy !

73

Re: Bancuri cu animale :))

foarte tari smile

Adaugat: 19-06-2009 14:11

Vulpea isi fuma tigara de marijuana. Pe langa ea trece iepurele, care facea jogging.
- Vulpeo, nu mai te droga, ca drogurile o sa te duca la moarte. Hai mai bine cu mine sa facem jogging. Vulpea, convinsa, se alatura iepurelui sa alerge impreuna. Dupa 10 minute de alergat, ei dau peste lup, care tocmai se pregatea sa traga pe nas portia zilnica de cocaina.
- Lupule, toata ziua te droghezi. Hai mai bine cu noi sa facem jogging impreuna, sa fim sanatosi. Lupul se alatura celor doi, si peste un sfert de ora de alergat, dau peste urs, care isi pregatea seringa cu heroina.
- Ursule, toata ziua iti injectezi heroina!. Hai mai bine cu noi, sa facem jogging impreuna.
- Ba ma lasi ?!. De fiecare data cand iepurele ia ecstasy alergam de nebuni prin padure !


In curtea taraneasca, una dintre gaini a ouat un ou de jumatate de kilogram.
- Ne spui si noua cum ai reusit? o intreaba celelalte gaini.
- Secret de familie.
- Proiecte pe viitor?
- Voi oua un ou de un kilogram.
Il intreaba si pe cocos cum au reusit.
- Secret de familie.
- Si care-ti sunt proiectele pe viitor?
- Sa pocesc mutra strutului.


Intr-o zi suna cineva la politie!
-Da,zice politistul.
-Domnule trimiteti repede o masina la adresa....
-Dar de ce?
-O pisica a intrat in casa!
-Si ce daca?
-Pai sunt un papagal!!!


Doi purici pe o autostrada.La un moment dat unul din ei:
-Mergem pe jos sau luam pisica?


Doi purici pe o motocicleta.Cel din spate:
-Opreste bah ca mi-a intrat o musca in ochi!

>>>>Alexandra<<<<

74

Re: Bancuri cu animale :))

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion isi aduce aminte ca a uitat sa-i cumpere lui Gheorghe un papagal si ii ia o bufnita. I-o da lui Gheorghe si ii spune ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe:
- No, o inceput sa vorbeasca papagalul?
- Bai, inca nu vorbeste, dar stii ce atent se uita?

75 (edited by aqua_shell 19-06-2009 16:38)

Re: Bancuri cu animale :))

O broasca pe marginea unui lac:
- Hey, you!
Se duce repede pe partea cealalt?:
- Who, me?

There is nothing in which the birds differ more from man than the way in which they can build and yet leave a landscape as it was before.