26

Re: Bancuri cu animale :))

Broscutele

Trei broaste pe marginea lacului, stateau de vorba.

Zice prima: 'Oac.'

A doua: 'Oac, oac.'

A treia: 'Oac, oac, oac.'

La care prima scoate pistolul din buzunar si pac, o impusca pe-a treia.

A doua, mirata: '?!?
Ce-ai avut dom'le cu ea?'

A treia: 'Stia prea multe.'

Dana

27

Re: Bancuri cu animale :))

Un cioban si un doctor matematician calatoresc cu
trenul...trec pe langa o stana...ciobanul
1,2,3,4,...,329 de oi.matematicianul ajunge pe la
cincizeci si ceva de oi si se pierde...trec pe
langa alta stana...ciobanul 1,2,3,4,...,723 de
oi;matematicianul scoate un laptop se colegheaza
la internet,prin satelit,gprs alea alea...tot nu
apuca sa numere oile nicicum...mai trec pe langa
o stana...ciobanul 1,2,3,4,5,...,978 de
oi.matematicianul ramane perplex.infuriindu-se ii
spune ciobanului:"auzi ba ciobane,eu sunt un
membru inalt al academiei romane.am incercat sa
le numar,m-am colegat prin gprs,am sunat la
prieteni si nu am reusit nicicum sa numar
blestematele alea de oi,cum ai facut?"...."pai
foarte simplu dom'le: numeri picioarele si
imparti la 4"
uitai un banc tare

iubesc animalele!!!

28

Re: Bancuri cu animale :))

sa numeri picioarele e si mai greu decat sa numeri oile smile

Adaugat: 05-06-2008 18:31

Dannna imi place Oac,Oacul tau tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

29 (edited by camelya 11-06-2008 12:28)

Re: Bancuri cu animale :))

"Merge intr-o zi un baiat la magazinul de animale.Acolo vede un papagal si ii spune vanzatorului: -uau ce frumos e,vorbeste? Si ii raspunde papagalul: -Nu,sta si zambeste ca un pampalau."

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

30

Re: Bancuri cu animale :))

smile

Adaugat: 17-06-2008 13:09

Ursul si-a luat masina noua si se da mare in fata iepurelui.
-Iepure,crezi ca pot sa merg cu masina cu 300 la ora si sa ma opresc la exact un cm de prapastie?
-Incearca,Ursule!
Se suie ei in masina.Conduce ursul.pe la jumatatea drumului:
-Ti-e frica,iepure?
-DDDDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!
Apoi iepurele se urca si el la volan si pe la jumatatea drumului:
-Ursule,ti-e frica?
-Nu.
-Pai ar trebuie ca nu asjung la frane!!!!!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

31

Re: Bancuri cu animale :))

smile=)=)=)

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

32

Re: Bancuri cu animale :))

tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

33

Re: Bancuri cu animale :))

3 testoase merg la pescuit...Liptil, liptil ajung ele la locul cu pricina dar isi dau seama ca au uitat carligele...Trag la sorti care sa se intoarca dupa carlige si pica testoasa John. John: bah, eu nu ma duc ca voi, pana ma intorc eu, mancati toata mancarea! Se jura celelalte 2 ca nu o vor manca, si pleaca John... Trece 1 zi, doua...7...Una din testoase vroia sa manance.Dar cealalta o opreste:"nu mai, c-am jurat ca nu mancam"... Mai trec zile...10, 20...dupa 30 zile se gandeau ele: "mai, John a mers atat...imposibil sa nu fi mancat el, nu avea cum sa mearga atat fara sa manance.Hai sa ciupim si noi ceva ca suntem morti de foame!" Cand sa inceapa sa haleasca, apare John dintr-un tufis:"Aha, eram sigur c-o sa mancati! Imi bag picioarele, nu ma mai duc! smile

34

Re: Bancuri cu animale :))

smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

35

Re: Bancuri cu animale :))

tare bancurile cu animale mai puneti sa mai rad smile=)=)

iubesc animalele!!!

36

Re: Bancuri cu animale :))

O turma de bivoli se deplaseaza intotdeauna cu viteza celui mai incet bivol din turma. Cand turma este vanata, de obicei este ucis cel mai slab si mai din urma bivol. Aceasta selectie naturala este benefica turmei ca intreg, pentru ca astfel prin eliminarea celor mai slabi membri se imbunatatesc viteza si sanatatea turmei.

Cam in acelasi mod, creierul uman poate opera doar atat de repede cat ii permite cea mai slaba celula. Consumul de alcool, dupa cum se stie omoara celulele creierului, dar in mod normal prima data omoara celulele cele mai slabe. In acest mod, consumul regulat de bere distruge cele mai slabe celule cerebrale, facand creierul o masina mult mai rapida si mai eficienta. Acesta este si motivul pentru care intotdeauna te simti mai destept dupa mai multe beri.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

37

Re: Bancuri cu animale :))

smile=)=)=)=)

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

38 (edited by georgi 11-09-2008 18:37)

Re: Bancuri cu animale :))

smile=)=)=)=)=)=)=) mijto bancuri

Un elefant si o furnica isi petrec o noapte intreaga in desfatarile trupului. A doua zi, elefantul moare. Furnica: "Bai sa fie... o noapte de placere, si acum tre' sa-mi petrec tot restul vietii sapand..."

Regele animalelor,Leul, face adunare generala:
- Mult iubitii mei subordonati, am deosebita placere sa va anunt, ca de astazi, in Regatul nostru, se deschide o Gradina Botanica!!!!
(aplauze...etc)In asta frumoasa gradina, Eu si mult stimata mea consoarta, Regina Leaua, am adus toate plantele de pe lume!!!
Astfel, tinind cont de unicitatea ierrrbarului...asta..., am incumetat a inventa o noua pedeapsa...Daca cineva va indrazni a sustrage de aici macar un puf de papadie....imi pare rau...sa am iertare, insa asta dauna morala, adusa familiei regale, va fi pedepsita cu introducerea plantei rupte..dirrrrect in...FUND!
Peste ceva timp, iepurele nu se poate abtine, si culege niste ghiocei...(da,da...exact...din acea gradina unicala).
Regele, infuriat la culme , executa procedura mentionata mai sus.
Iepurasul...drept urmare...ba plange, ba izbucneste in hohote de ras.
-Ce plangi,ba, nenorocitule?! intreaba leul
-Ma doaaaaaaaarrreeee...Majestate, suspina iepurele
-Atunci...de ce razi?
__Ma gandesc cum ar umbla vulpea cu cactusul...

iubesc animalele!!!

39

Re: Bancuri cu animale :))

Soacra isi invita ginerele la masa.
Ginerele foarte suspicios, accepta invitatia.
Pe masa, diferite salate, preparate din carne de pui, porc, cartofi vreo 3 feluri, deserturi, bere rece, vin, ...
La un moment dat soacra iese la bucatarie.
Ginerele apuca o bucatica de carne si i-o da pisicii. Asta dupa 2, 3 crampe cade inerta sub masa.
Nervos tare,apuca o cratita goala si cand intra soacra ii trage una de o lasa lata pe jos.
La care pisica de sub masa: - YEESSSSSSS!!!!!!   :k:

Adaugat: 19-09-2008 12:10

Anunt in padure: "Sambata 20 Octombrie se deschide cofetarie in padure." Sambata toti erau la coada. Vine iepurasul si se baga in fata. Il prinde ursul si il bate. Scena se repeta de cateva ori la care iepurasul: - Sa mor io daca mai deschid azi cofetaria!!!  :blb:

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

40

Re: Bancuri cu animale :))

smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

41

Re: Bancuri cu animale :))

smile=)=)=)

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

42

Re: Bancuri cu animale :))

Ion pleaca la munca, pe vapor, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. Dupa un timp, Ion se intoarce, dar cum a uitat sa cumpere un papagal, ii ia o bufnita.
Cei doi se intalnesc, Ion ii da bufnita lui Gheorghe si-i spune ca e papagal regal.
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca. Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?

Adaugat: 23-09-2008 12:05

aveti cam mult de citit da asai cas faine?

43

Re: Bancuri cu animale :))

Era o vulpe care vrea sa faca cateva clatite ,dar nu avea tigae.
Se gandeste sa faca 20 de clatite, si pleaca spre casa ursului sa-i ceara oleaca tigaia. merge cat merge si se intreaba, - oi daca imi cere ursul 5 clatite ,e ii dau 5 clatite si raman cu 15. merge cat merge si se intraba iara -oi daca imi cere ursul 10 clatite ,ii dau 10 raman si io cu 10. merge cat merge si iar se preste -oi daca-mi cere ursul 15 clatite ,ii dau 15 raman si io cu 5, merge cat merge si vede casa ursului si se intreaba din nou -oi daca imi cere 20 ii dau 20 ,da macar fac oi fac. ajunge la usa ursului ,bate la usasi nu apuca ursul sa deschida bine usa si sa zica ce vrei vulpe pe cand vulpea zice - BAG PICIORU` IN TIGAIA TA

44

Re: Bancuri cu animale :))

mitea_and, am sters 2 bancuri postate de tine. desi erau amuzante, contineau un limbaj trivial...

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

45

Re: Bancuri cu animale :))

Un naturalist amator studiaza un purice. Il aseaza pe o foaie de hartie si striga :

- Sari !

Puricele sare. Naturalistul ii taie picioarele, il pune iar pe hartie si striga:

- Sari !

Puricele nu mai sare !
Naturalistul noteaza:
"Dupa ce i se taie picioarele, puricele nu mai aude"

Adaugat: 27-10-2008 14:45

Un caine fugea disperat prin desert.

O vulpe il opreste si-l intreaba unde se grabeste
la care cainele:lasa-ma in pace ca daca nu gasesc un copac fac pe mine.


Porcusorul agresiv se plimba prin padure si striga catre zana cea buna:

-Te omor,te omor!

-Nu ma omora si iti indeplinesc doua dorinte!

-Bine:baga un cui in pomul ala sa nu-l poate scoate nimeni!

-Bine si a doua?

-Scoate-l afara!

Adaugat: 27-10-2008 14:45

Un soarece alergat de o pisica intra innebunit intr-un grajd. Da aici de o vaca:

- Vaco, vaco, ajuta-ma, ascunde-ma repede, te rog !

- Unde sa te ascund ma soarece?

Ii vine vacii o idee si se balega pe soarece. Intra pisica:

- Vaco, zi-mi repede unde e nenorocitul ala de soarece !

- Nu am vazut nici un soarece dar daca vrei uita-te si tu p-aici.

Se uita pisica prin zona si vede codita soricelului iesind din gramada de balega.

Morala 1: Nu oricine te baga in rahat iti vrea raul.

Morala 2: Nu oricine te scoate din rahat iti vrea binele.

Morala 3: Daca te bagi in rahat macar baga-te cu totul.

Adaugat: 27-10-2008 14:46

Merge iepurasul prin padure.......dintr-o data il vede pe lup plin de sange...
Ce-ai patit, lupule de esti tot sange la gura???
Vezi turma aia de oi?
DA!zise iepurasul...
Am mers acolo si am mancat 2!!
Apoi....merse iepurashul si dadu de urs:
Ce-ai patit, ursule de esti tot sange la gura???
Vezi ceata aia de vaci?
DA!zise iepurasul...
Am mers acolo si am mancat 2!!
Apoi....merse iepurashul si dadu de om:
Ce ai patit omule de esti tot cu sange la gura???
Vezi zidul ala din fata?
Da!!!!
Eu nu l-am vazut!!!!!1

Adaugat: 27-10-2008 14:50

Se duce iepurele la urs si ii spune

-Ba, ursule au facut bere cu numele tau

-Da, ma?

-Da.

Se duce ursu la magazinu din coltz si spune

-Datzi-mi si mie un Danut.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

46

Re: Bancuri cu animale :))

Un tip vine in vizita la un amic. Cum stateau ei la un spritz, musafirul observa cum cainele gazdei se tot scarpina de zor.
- Auzi, amice, potaia ta are cumva purici?
-Numai unul este al lui, restul sunt in vizita!

smile smile

47

Re: Bancuri cu animale :))

Un bebelus de culoare, in Rai, isi primeste aripile si il intreaba pe Dumnezeu: Doamne, acum sunt inger?
Dumnezeu: Nu frate, esti liliac.

48

Re: Bancuri cu animale :))

smile smile smile smile
Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?


Un cocos rosu se urca pe o capita de fan. cum se da jos?
tot rosu!!!

A fost odata, peste noua mari si noua tari, de mergeai cale lunga sa-ti ajunga, prin pustiuri de nisip si codri de arama, un iepuras.

Intr-o dimineata se trezeste el si zice:

-Ai de viatza mea, ce departe stau!!!

I: De ce are ciocanitoarea cioc?
R: Sa nu se dea cu capul de copac.



se duce iepurasul la farmacie...
iepursul:droguri avetzi?
farmacista:nu avem...
a doua zi la fel a treia zi la fel...pan cand s gandesc cei d la farmacie s aduca droguri k o sa cumpere iepurasul
i:droguri avetzi?
f:avem!
la care iepursul scoate un pistol si zice:politzi nu misca nimeni...



de ce canta cocosul dimineata cu ochii inchisi?
-ca sa arate lumii ca stie poezia pe de rost


Un copil merge cu mama sa la zoo.
Vede un paun si exclama:
-Mami,mami,gaina aia a inflorit !

Un tip aflat in vacanta ,pe malul unui rau ,intreba un localnic dak st crocodili pe acolo.Acesta ii raspunde ca nu.Incepe sa inoate si obs niste pete intunecate prin apa,la cativa metri de el.Se intoarce la localnic ;-Sigur nu st crocodili pe aici?
-Nu k le e frik de rechini!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

49

Re: Bancuri cu animale :))

Un terorist intra intr-un pet-shop la parterul unui zgarie nori si striga: - Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara! Din fundul magazinului o broasca testoasa: - Ce bulangiu esti bah!   :k:

50

Re: Bancuri cu animale :))

smile  smile smile  smile smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10