51

Re: Beagle - un sfat va rog

Dupa nenumarate foi cu avantaje dezavantaje am ajuns la rasa ideala! Beagle! Ati avut astfel de caini? Cum vati descurcat? Ce sfaturi imi puteti da? Tin sa mentionez ca va fi primul meu catel:D

52

Re: Beagle - un sfat va rog

Sincer,daca e primul,nu iti recomand un Beagle,fiind caini de vanzatoare sunt destul de greu de dresat si EXTREM de energici,daca stai la curte atunci e ok,daca stai la bloc eu zic sa te mai gandesti

- Bianca

53

Re: Beagle - un sfat va rog

stiu ca este un caine incapatanat,dar una din rudele mele face dresaj cu caini deci nu ar fi o problema... cat despre apartament, am parcul IOR aproape si am timpul necesar pentru al scoate afara timpul necesar big_smile  oricum merci de avertizari :pup:

54

Re: Beagle - un sfat va rog

vand eu beagle nu am conditii sa-l mai tin!are 9 luni!e inteligent!mai mult il donez!cu 1 milion jum

55

Re: Beagle - un sfat va rog

sincer chiar l-as lua,dar inca nu e timpul ca sa zic asa! In primul rand as vrea sa fie putin mai mic gen 3-4 luni. In al doilea rand avand in vedere ca abia acum m-am hotarat trebuie sa ma documentez si sa gasesc un veterinar bun. Deci inca nu este timpul!

Adaugat: 30-05-2012 18:42

posesorii de beagle, sa-si spuna opinia despre rasa si experienta acumulata si daca vreti puneti si poze. Acest topic e dedicat tuturor stapanilor de beagle;)

56

Re: Beagle - un sfat va rog

Sper ca si pentru iubitorii de Beagle. smile

Stiu cateva informatii despre Beagle, este adevarat ce spune Bianca dar, atat timp cat ai timpul necesar ingrijirii lui, de la A la Z mi se pare ok.

Si eu imi doresc un Beagle, la mine nu timpul ci spatiul este problema, in viitor sper sa pot avea unul. smile

"Adevaratele infrangeri sunt renuntarile la vis."

57

Re: Beagle - un sfat va rog

Buna ziua,pentru cei ce iubesc acesta rasa de catei si locuiesc in Timisoara am disponibili acum puiuti de Beagle.In poza sunt parinti urmeaza poze si cu puisori

58

Re: Beagle - un sfat va rog

Cateva sfaturi

Evita schimbarea meniului brusc de la mancare canina la mancare facuta in casa.
Evita firma pedigree.(e diferenta intre o pizza buna si un hamburger de la Mc Donald=> calitate proasta)

Eu zic sa nu il castrezi.. lasa-l sa se bucure de viata sexuala orice animal,pasare are nevoie de asa ceva, cel putin cativa ani.
NU il scoate afara (pe jos) pana nu termini toate vaccinurile!!! indiferent cata mizerie face si cat iti doresti..(am patit pe pielea mea si l-am pierdut...) neutral

Vreau sa te felicit, este o rasa minunata din multe puncte de vedere puse in balanta.

:rusine: Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat iubesc si respect mai mult animalele! :heart:
:grey: Coro, sufletelul meu :heart:
Coro Album

59

Re: Beagle - un sfat va rog

Draga Alfy, animelele NU simt placere in timpul actului sexual, ba din contra! Pentru ei, inmultirea se produce din instinct.

60

Re: Beagle - un sfat va rog

Buna ziua asa cum am promis pun niste poze cu cei mici.Vor urma mai multe in viitorul apropiat.

andredog wrote:

Buna ziua,pentru cei ce iubesc acesta rasa de catei si locuiesc in Timisoara am disponibili acum puiuti de Beagle.In poza sunt parinti urmeaza poze si cu puisori

61

Re: Beagle - un sfat va rog

ui acolo ce mamica :heart: ,sa va traiasca!!

62

Re: Beagle - un sfat va rog

Multumim da intradevar este o mama tare devotata  :heart:

63

Re: Beagle - un sfat va rog

brigimerci wrote:

Draga Alfy, animelele NU simt placere in timpul actului sexual, ba din contra! Pentru ei, inmultirea se produce din instinct.

De acord ca e vorba de instinct insa ma refer si la alte nevoi ale corpului si aici ma refer la hormoni

:rusine: Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat iubesc si respect mai mult animalele! :heart:
:grey: Coro, sufletelul meu :heart:
Coro Album

64

Re: Beagle - un sfat va rog

andredog wrote:

Buna ziua asa cum am promis pun niste poze cu cei mici.Vor urma mai multe in viitorul apropiat.

andredog wrote:

Buna ziua,pentru cei ce iubesc acesta rasa de catei si locuiesc in Timisoara am disponibili acum puiuti de Beagle.In poza sunt parinti urmeaza poze si cu puisori

65

Re: Beagle - un sfat va rog

:caine: Buna,sunt noua pe site.As dori sa-mi iau un Beagle.Imi plac foarte mult dar nu știu dacă o sa am prea mult timp de el pentru ca o sa am si de învățat pentru școala destul de mult.Am curte,dar nu e prea mare,poate mă puteți ajuta cu câteva sfaturi despre Beagle(cei care au).De pe siteuri am mai citit.Cum e?
      1.E incapatanat cu dresajul,nu mă va asculta?
       2.Se învață ușor la baie,sau sa-l scot afara?(mama e cam stricta cu mizeria si as vrea sa știu cat de greu este de strâns după el
        3.Va dura mult perioada rolului,cat de multă distrugere va face prin casa?
         4.E mai indicat sa îl țin afara sau in casa(va distruge florile)?
         5.Mai am un papagal si un câine ,cum se va înțelege cu ei

66

Re: Beagle - un sfat va rog

Puisori mei au crescut au inceput sa se joace sa alerge sa maraie se mai i-au si la tranta dar cel mai tare e cand ii apuca latratul in haita sunt bestiali.

Adaugat: 21-07-2012 00:29

andredog wrote:

Puisori mei au crescut au inceput sa se joace sa alerge sa maraie se mai i-au si la tranta dar cel mai tare e cand ii apuca latratul in haita sunt bestiali.

67

Re: Beagle - un sfat va rog

andredog : sa iti traiasca

sunt frumosi foc.... foarte dulci smile ce ochisori au !!!

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

68

Re: Beagle - un sfat va rog

Multumesc din suflet eu una sunt topita dupa ei.

annonimu wrote:

andredog : sa iti traiasca

sunt frumosi foc.... foarte dulci smile ce ochisori au !!!

69

Re: Beagle - un sfat va rog

doresc sa vand acest exemplar! sad  nu il mai pot tine cu cateii mei ptr  ca acestia sunt mai agresivi!

70

Re: Beagle - un sfat va rog

andredog wrote:

Puisori mei au crescut au inceput sa se joace sa alerge sa maraie se mai i-au si la tranta dar cel mai tare e cand ii apuca latratul in haita sunt bestiali.

Buna,mai ai puisori de vanzare?

71

Re: Beagle - un sfat va rog

roxycaramel wrote:

Dupa nenumarate foi cu avantaje dezavantaje am ajuns la rasa ideala! Beagle! Ati avut astfel de caini? Cum vati descurcat? Ce sfaturi imi puteti da? Tin sa mentionez ca va fi primul meu catel:D

buna! eu am beagle. daca stai la curte si ai timp sa te joci cu el til recomand. sunt foarte energici . dupa 1 an o sa vezi ca se mai linisteste

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

72

Re: Beagle - un sfat va rog

Da sigur mai am 2baieti si 2fete .

animalutul wrote:
andredog wrote:

Puisori mei au crescut au inceput sa se joace sa alerge sa maraie se mai i-au si la tranta dar cel mai tare e cand ii apuca latratul in haita sunt bestiali.

Buna,mai ai puisori de vanzare?

73

Re: Beagle - un sfat va rog

de vanzare

74

Re: Beagle - un sfat va rog

Beagle vs Cavalier King Charles Spaniel? Pro si contra va rog

75 (edited by dydav 26-03-2015 16:33)

Re: Beagle - un sfat va rog

ei sunt beagleii mei: fomitza si chelsea big_smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 26-03-2015 16:33[/merge_posts_bbcode]

Ampuisori de beagle tricolor cine doreste detin pereche 0751178351

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet