26

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Cum au tupeul sa spuna asa ceva?Aici,pe latifa sunt subiecte de cativa ani pe care ei le-au bagat acum cateva luni.Ce spun ei despre noi este dea dreptul nesimtire :furios:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

27

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

D-na Latifa,daca e nevoie sar si eu la bataie. wink 
http://articoleanimale.freewb.ro/determ … a-hamsteri
1.Poza Biancai sad " Poza n-ea fost data cu amabilitate de catre : Mariana"
Macar poze n-au gasit altele smile
Rezultatele votarii:
Va place site`ul nostru ?
Da 2 (40%)
Nu 3 (60%)
Nu stiu 0 (0%) smile
Am mai cautat ceva pe net si iata ce-am gasit:
http://www.bymos.ro/web/editorial/52-ed … ntelectual :ironic:
"6 Mar 2009 – copiaza din greu tot ceea ce pot, de pe alte site-uri. ... Din pacate si www.4animale.ro a devenit o valoroasa sursa de inspiratie pentru diverse alte site-uri ... Iata cum si-au adaugat si ei un articol nou (si profesionist pe deasupra!) ..."
De unele m-am amuzat,dar de altele... :furios:

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

28 (edited by shadowdinasty 04-02-2012 10:59)

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Un vot de NU e din partea mea  :hihi:

Sub poza lui Muchi scrie ca poza n-ea fost furnizat de Mariana... nici gramatica nu stiu astia!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

29

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Da,si eu am dat NU

Adaugat: 04-02-2012 10:58

Priviti asta poza  cu dragutul de Muchi a fost data cu amabilitate de Marina...?? http://articoleanimale.freewb.ro/ce-inseamna-detinerea-unui-caine

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

30

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Eu tot le-am dat NU!!! :hihi:
Da, sarmanii,muncesc din greu la...copiat articole! smile

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

31

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Ei, dar n-a vazut nimeni partea pozitiva?
Ei tot scriu adresa www.4animale.ro , omul intra de curiozitate si aici ramane!  :hihi:

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

32

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Inca ceva:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: … 2008/iunie
"Stimati Domni/Doamne,
Am constatat cu surprindere acum cateva minute ca un utilizator de pe Wikipedia a completat la "legaturi externe", la foarte multe rase de caini si pisici, site-ul sau personal (www.cutzu.ro). Problema mea este ca el/ea a copiat cuvant cu cuvant informatia dintr-un site pe care eu il detin, despre animale de companie (www.4animale.ro). Nu stiu ce sa fac, eu am cont aici si nu m-am apucat sa-mi fac singura reclama, dar iata ca altii copiaza munca mea si o introduc aici, ca si cum ar fi a lor. Nu mi se pare corect si va rog sa imi sugerati ce masuri sau iau sau sa le luati dumneavoastra. Eu pot demonstra oricand ca munca mi-a fost copiata (site-ul meu este pe internet din iulie 2007, iar cutzu.ro este abia lansat in mai 2008). Astept sugestii!"
Ce ziceti? neutral

Adaugat: 04-02-2012 11:41

Inca ceva:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: … 2008/iunie
"Stimati Domni/Doamne,
Am constatat cu surprindere acum cateva minute ca un utilizator de pe Wikipedia a completat la "legaturi externe", la foarte multe rase de caini si pisici, site-ul sau personal (www.cutzu.ro). Problema mea este ca el/ea a copiat cuvant cu cuvant informatia dintr-un site pe care eu il detin, despre animale de companie (www.4animale.ro). Nu stiu ce sa fac, eu am cont aici si nu m-am apucat sa-mi fac singura reclama, dar iata ca altii copiaza munca mea si o introduc aici, ca si cum ar fi a lor. Nu mi se pare corect si va rog sa imi sugerati ce masuri sau iau sau sa le luati dumneavoastra. Eu pot demonstra oricand ca munca mi-a fost copiata (site-ul meu este pe internet din iulie 2007, iar cutzu.ro este abia lansat in mai 2008). Astept sugestii!"
Ce ziceti? neutral

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

33 (edited by biancadumi 04-02-2012 12:26)

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Am vazut si poza cu Muchi,le-am tirmis mesaj..si cica sa stau de vorba cu avocatul lor,m-au facut sa rad cu lacrimi!

Poza cu acel iepuras furnizat de "mariana" e fostul meu iepuras...ba nene...asta e chiar sa nu zic ce cea ce fac ei! mai ales ca sunt 3 din pozele mele acolo! si cred ca vor mai copia poze si articole! trebuie sa facem ceva!

- Bianca

34

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Acesti ... (nu stiu cum sa ii numesc) mi-au zis si mie sa vorbesc cu ,,avocatul" lor . Cand am acceptat si le-am cerut numarul de telefon al ,,avocatului" au amutit . Trebuie facut ceva , poate o sa creada cineva acele prostii .

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

35

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Bianca, ai vorbit cu ei pana la urma? Ti-au raspuns?
Latifa, ce putem face impotriva mincinosilor? Te ajut cu orice!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

36

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Mie mi-au raspuns astfel:
Eu-"De ce  copiati  munca altora? :furios: "
Ei-"Sa nu te intereseze!"
Eu-"Hamsterul Bianca,cainele ei,iepurasul ei...Ce ziceti de asta?"
Ei-"Sa vorbesti cu avocatul nostru."
Eu-"Mai aveti de copiat din greu articole?" :ironic:
Ei-"Ce te intereseza pe tine?Noi scriem articolele dar acel site de rasul cainelui ne plagiaza.Daca nu se opresc chestiile astea vom trece la limbaj licentios." :hihi:

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

37

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Mie nu imi mai raspund la mesaje ..

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

38

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

sad Da, din pacate iarasi s-a ivit cineva care sa ne copieze... sad Chiar nu se mai intamplase nimic de ceva timp...
Mesajele de pe wikipedia sunt scrise chiar de noi, pe vremea cand cutzu.ro ne copiase foate multe articole si pusese si o gramada de linkuri pe wikipedia catre site-ul lor.

Pentru moment va rugam sa-i lasati in pace, ne vom ocupa noi de problema, va multumim pentru sesizare. Nu va stresati pentru ca nu merita.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

39

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

da...dupa ce am zis ca vreau sa vorbesc cu avocatul lor au amutit .... cred ca e un copil care poate a fost banat de latifa (pentru ca s-a purtat necivilizat) asta e parerea mea...si acuma probabil se razbuna...

Adaugat: 04-02-2012 17:01

Am dat de fb-ul lor!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003474909510

cred ca ar trebui sa stie oricine cine sunt ei!!!

- Bianca

40 (edited by suana 04-02-2012 20:12)

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Eu le-am trimis urmatorul mesaj:
,,In primul rand cine scrie articolele voastre si ofensele impotriva site-ului Latifa,ar trebui sa invete sa scrie corect romaneste.In al doilea rand site-ul are useri de valoare care sunt fideli de foarte multi ani.Cei mai multi dintre noi au mai multe specii de animale si cu experienta noastra incercam sa ajutam noii veniti si ne impartasim impresiile.Cu siguranta ,,benzina'' avem din belsug,nu va bateti capul cu asta.Suntem o famile numita Latifa care a crescut si s-a inchegat de-a lungul timpului.Ce pot sa spun ca sunteti patetici.Nici macar nu corespund numele persoanelelor a caror animalut ziceti ca il detine.Nu va mai obositi sa trageti in jos Latifa ,pentru ca ceea ce este acum este produsul unor oameni de caracter,drept dovada prieteniile care s-au legat de-a lungul anilor si nu in ultimul rand a extraordinarelor  animale pe care le detinem.Rusine sa va fie.''

Si aici mai propun o idee ,ca toti sa va scrieti numele pe poza,e foarte usor; cei care doar viziteaza Latifa si fura din arhiva noastra ,chiar daca publica vreo poza se va vedea pe ea numele apartinatorului.Eu de asta scriu numele meu pe pozele postate.De cand Alexi a fost data la vanzare pe un site m-am invatat minte.

Si evident un NU,pentru situ-ul lor.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

41

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Imi place   :bravo:

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

42

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

ce caracter infect trebuie sa ai ca sa plagiezi un site cu renume ca Latifa si sa zici ca tu ai conceput articolele..Se vede ca in spatele calculatorului este un copil care nu are ce face,eu o banuiesc pe denysinikita,(urmaresc tpu are si ea cont acolo,mereu isi facea publicitate forumulilor(nu stiu cum sa le zic altfel smile ) deschise de ea..
uitati,ce greseli de ortografie "acesti prefacuti care va i-a ochii";"Daca noi nu mai scriem articole, raman si ei fara benzina";daca ati vazut la acel pool scrie "votanti",in loc de "votati".
Ce mai oameni!se fac singuri de ras  smile  smile

-Ioana-

43 (edited by suana 04-02-2012 20:25)

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Mamma mia...stie 6 limbi straine.Pe langa ca se da medic veterinar.Te apuca rasul.Pagina se poate denunta si putem informa pe toti care ii devin prieteni ce fel de plagiat ascunde.
Nu se poate ...L-au folosit pe Star.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

44

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Da..eu deja am anuntat tot fb-ul ce fel de oameni sunt !!! sccriam commuri si el le stergea asa ca am dat distrubuie si am scris acolo totul despre ei!

- Bianca

45

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

daa,un medic veterinar nu ar avea timp sa stea asa mult pe calculator si "sa conceapa" asa multe articole intr-o zi..
nu a sters pozele nici acuma,dupa atatea mesaje primite de la noi,calomnie totala!acea persoana nu are constinta?

-Ioana-

46

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Bianca tu fiindu-i prieten poti sa denunti pagina pe facebook.Cred ca ai facut-o,nu trebuie sa te invat eu,dar acuma chiar m-am ambalat....  :wis:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

47

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Invata-ma pe mine, Ramona ca nu stiu cum se face, sa il/o denunt si eu...

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

48 (edited by suana 04-02-2012 21:08)

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Pai deja s-a inceput atacul impotriva lor.Cand esti pe pagina cuiva,ai mai multe posibilati scrise cu albastru.Printre ele:denunta pagina.Si apoi apare un chenar in care te intreaba motivul si se trimite direct la administratori,cred.Apopos,noi suntem prietene pe facebook,sau acuma sunt prea recalcitranta si m-am zapacit?

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

49

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

l-am raportat!

- Bianca

50

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru!

Noi nu suntem, nu stiu cum sa te caut smile

Am vazut si eu acum poza cu Star. E inadmisibil, e parca ti-ar fura si amintirile cu catelusul pierdut sad

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus: