1

Topic: Ce rasa de pisica este?

Salut la toata lumea.
As vrea sa va intreb daca ma poate ajuta si pe mine cineva.Ce rasa de pisica e asta?

2

Re: Ce rasa de pisica este?




3

Re: Ce rasa de pisica este?

europeana cred..sau nush..

4

Re: Ce rasa de pisica este?

nu prea as crede.are par ft lung si par mult in ureche.nu e caracteristic pisicilor europene.cineva mia zis c poate fi norvegiana de padure

5

Re: Ce rasa de pisica este?

ori maidaneza ori metis european smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

6

Re: Ce rasa de pisica este?

mersi.se poate inchide subiectul.

7 (edited by Printzesa 27-05-2008 23:49)

Re: Ce rasa de pisica este?

dupa cum arata blanita ei, sigur are vreun stramos de rasa. parul e lung si pisicile maidaneze nu au parul atat de lung. acuma, din ce rasa e metis asta nu stiu, seamana un picutz cu norvegiana de padure...
dar oricum, daca este pisicutza ta, s-o iubesti la fel de mult chiar daca nu e de rasa sau daca e metis! este foarte foarte frumoasa si dulce!

8

Re: Ce rasa de pisica este?

nu e norvegiana de padure ca alea au blana mult mai mare

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Ce rasa de pisica este?

Este foarte frumoasa, dragalasa si pare perfect adaptata dupa cat derelaxata este. Poate fi norvegiana de padure. Inca este micuta, dar ce importanta are daca este de rasa sau nu. Iti va oferi tot atatea satisfactii si bucurii ca oricare alta, sau poate chiar mai multe. Depinde doar de tine.

10

Re: Ce rasa de pisica este?

ei zic ca e metis. dar oricum, sanatatea ei e mult mai importanta decat rasa. chiar daca e metis shi nu e de rasa, nu inseamna ca nu trebuie s-o iubeshti la fel.:D

11

Re: Ce rasa de pisica este?

seamana foarte mult cu metisul european si e foarte simpatic/a!!!!!!!!!!!!!!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

12

Re: Ce rasa de pisica este?

fratilor.metis european e corcitura,nu????????????????

13

Re: Ce rasa de pisica este?

Da, amice, pisoi stradal. Foarte dulce si-asa. De ex, eu sunt Metis Caucazian, tot o corcitura. Umana...

14

Re: Ce rasa de pisica este?

dar eu un singur lucru nu inteleg.cum de are blana lunga daca e de strada?imi poate explica cineva?si are par lung si in urechi.:/

15

Re: Ce rasa de pisica este?

pai e metis, adik corcitura. nu e rasa europeana. sunt multe pisici cu par lung care nu au nici o rasa, sunt metisi.

16

Re: Ce rasa de pisica este?

orice ar fi e foarte simpatic/a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pup:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

17

Re: Ce rasa de pisica este?

09-11-2008 11:44:34

akazaman
    Nou venit » profil
    ÃŽnregistrat: 09-11-2008
    Mesaje: 1
 
Ajutor, nu-mi dau seama ce rasa de pisica este aceasta...

Salutare la toata lumea.

Asta e pisicuta cu pricina.
http://www.youtube.com/watch?v=g93MMg_At6c&NR=1

Am tot rasfoit printre rasele prezentate pe site dar nu am gasit-o.
Multumesc anticipat.

Acest mesaj a fost mutat de la un alt topic. Latifa

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

18

Re: Ce rasa de pisica este?

cred ca e scottish fold
http://www.4animale.ro/scottish-fold-pi … 8_203.html

19

Re: Ce rasa de pisica este?

buna, cine vrea sa imi zica si mie ce rasa au pisicile din reclamele wiskas??? va rog mul

20

Re: Ce rasa de pisica este?

Pentru akazaman:aceea este scottish fold.
Pentru adelina:pisicile din reclama cu whiskas cred ca sunt american shorthair dar nu sunt foarte sigur.

21 (edited by Pretty_Alexandra 10-02-2009 20:58)

Re: Ce rasa de pisica este?

Mie imi place rasa de pisica Angora Turceasca !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

22

Re: Ce rasa de pisica este?

adelina_adelina wrote:

buna, cine vrea sa imi zica si mie ce rasa au pisicile din reclamele wiskas??? va rog mul

brittish

23

Re: Ce rasa de pisica este?

Eu ador rasa norvegiana de padure! Este intradevar superba! Un ras in miniatura (aproape)! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

24

Re: Ce rasa de pisica este?

daca la varsta   de un an o sa aiba 5-6 kg si f mult par mai ales pe lateral si favoriti imensi,atunci ai o pisica norvegiana.eu am avut un motan identic cu al tau tot norvegian dar din pacate l-a calcat o masina vara trecuta, asa ca tind sa cred ca in cel mai rau caz ar putea fi un metis de norvegiana.multa sanatate la pisic si o viata cat mai lunga si fericita.

25 (edited by CRIS_45 25-02-2009 19:38)

Re: Ce rasa de pisica este?

prima e metis europeana ca asa e si a mea....iar cea de la whiskas e bengaleza...dar adelina depinde la care pisica te referi...ca pisoi sau la cea mare...ei bine..cea mare e bengaleza iar pisoiul brittish shorthair... pot sa fiu sigura.. tongue

smile  Do you have a cat or a dog? or a wild animal ? Make up their life much better! Save wild animals and domestic animals and love all animals!  smile :X my cats :X animals :X licurici & kitty