1

Topic: Iepuras cap de leu

Buna ziua, sunt nou pe forum si am nevoie de ajutorul vostru in cresterea unui iepuras cap de leu.
      Il am de doua zile si sunt ingrijorat avand in vedere ca am auzit ca sunt f sensibili. In aceste doua zile "Lisi" a mancat si mere si fan si morcovei dar am observt ca nu sa atins de apa, i-am atasat de cusca si un bidonas special pt rozataore si un vas cu apa...dar nimic. Sunt ingrijorat si nu as vrea sa pateasca ceva pt ca am auzit ca au nevoie in permanenta de apa.
       In rest ce pot sa zic, e foarte jucaus, zburda prin camera dintr-o parte in alta, dar e speriat de mine deocamdata. Daca pute-ti sa-mi da-ti si niste sfaturi cum l-as putea atasat de mine...adica sa nu mai fie speriat  sad
        Va multumesc frumos !

2 (edited by gaby354 12-10-2014 19:37)

Re: Iepuras cap de leu

Ce varsta are?Pana la 4-5 luni nu ar trebui sa manance altceva inafara de fan si mancarea lor speciala(cereale,seminte,pelete etc)
Cu timpul o sa se obisnuiasca cu tine...

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.