101

Re: Ciobanesc German

shadowdinasty wrote:

Cainele trebuia vaccinat anual! Cu vaccin polivalent care protejeaza animalul de diverse boli.
Din pacate, cainele tau este foarte batran, nu stiu ce sanse are, insa sa nu iti pierzi speranta!

Multumesc pentru incurajare...m-am uitat pe carnetul lui si a fost vaccinat doi ani dupa care am considerat ca nu e cazul avand in vedere  ca nu a fost in contact cu alti caini...a stat numai in curte !

102

Re: Ciobanesc German

Annet, din ce oras esti?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

103

Re: Ciobanesc German

acesti ciani sunt asha de destepti incat lucreaza cu politia si au si o muscatura zdravana

104

Re: Ciobanesc German

Lord este cel mai nou membru al "haitei" mele.L-am luat de la cineva care s-a mutat de la casa la bloc si nu-si mai putea permite sa-l pastreze.Din pacate ,am fost nevoit sa-l leg in lant(cu toate ca sunt impotriva legarii cainilor in lant),deoarece momentan(sper totusi sa remediez situatia si sa-mi fac o casa) nu dispun de un spatiu adecvat unde sa-l pot lasa liber.Incerc sa compensez faptul ca sta legat cu plimbari foarte lungi,unde scot "untul" din el.A implinit de cateva zile un an .Este foarte inteligent,foarte receptiv si ii place foarte mult sa se joace cu discul.Intr-o luna a avansat foarte mult in executarea comenzilor de dresaj.In plus,este un excelent caine de paza,nu-i scapa nici macar o frunza cazuta in curte.

105

Re: Ciobanesc German

Salutare. Va prezint si eu catelusa mea de 2 ani care astazi a facut 11 puiuti.
Dona !

106

Re: Ciobanesc German

Foarte frumoasa. Asteptam poze si cu puiutii.  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi