76

Re: Ciobanesc German

de ce tine asa  urechile in sus ? smile smile oricum e tare nostim ... si eu zic ca mai bine ai pune poze la "Metisi (corcituri)" fara suparare ..dar eu sustin ca un caine fara pedigree este un metis ..oricat ai da-o ca e din parinti de rasa...daca nu are pedigree el e doar un metis foarte frumos :heart: sa nu iei in nume de rau mesajul meu wink pupici

- Bianca

77

Re: Ciobanesc German

E un scump! Are o mocuta asa simpatica. :heart:  Zici ca e din plus. :heart:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

78

Re: Ciobanesc German

Doamne ce simpatic e  :heart:  Pupam boticutul  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

79

Re: Ciobanesc German

este asa de scump,seamana cu cg-ul meu cand avea 3 luni

am avut un catel pe nume bobi,un perus pe nume ali,un papagal  pe nume lori,o broasca testoasa;am un papagal nimfa de 5 ani jumatate pe nume coco si un ciobanesc geraman pe nume grand

80

Re: Ciobanesc German

Si eu am un catzelus:D Atthos:D ciobanesc german:D akm are aproape 2 ani:D  :angel:

I'll keep you my dirty little secret...

81

Re: Ciobanesc German

foarte frumos sa iti traiasca  :pup:

82

Re: Ciobanesc German

Charlie & Bursi

83

Re: Ciobanesc German

Hehe,buna draga mea :pup: ma bucur sa ne intalnim si aici smile pupici

- Bianca

84

Re: Ciobanesc German

buna,am o mare problema.cg-ul meu a racit si stranuta de 2 zile.tatal meu i-a dat niste pastile der tot sunt ingrijorata pentru ca l-a tibut mereu afara si atunci cand se uda nu-l stergea.

am avut un catel pe nume bobi,un perus pe nume ali,un papagal  pe nume lori,o broasca testoasa;am un papagal nimfa de 5 ani jumatate pe nume coco si un ciobanesc geraman pe nume grand

85

Re: Ciobanesc German

PENTRU  PRIMA DATĂ  ÎN MOLDOVA!
     
                     
Principală expoziţie din Republica Moldova a ciobănescului german  «MOLDOVA – 2011»
                   cu  atribuirea de a evalua VA (excelent selectiv) şi titlului de Campion al Moldovei şi Campion Junior al Moldovei, САС
    24-25 iunie 2011 or.Chişinău
Locul desfăşurării:
Stadionul „Complexului sportiv pentru tineret al Universităţii Tehnice din Moldova”,
Str.Studenţilor, 2/2

Expoziţia  va fi arbitrată: arbitru SV Hans Karl, Germania
Korung: arbitru SV, körmaster Ghenadie Severin, Ucraina

Regulamentul expoziţiei:

24 iunie,vineri: orele 12.00-17.00 – înscrierea la expoziţie, orele 17.00 – körung;

25 iunie, sîmbăta: orele 07.00-08.30 – înscrierea la expoziţie, orele 08.30 – inaugurarea festivă a expoziţiei;
orele 09.00-10.30 – proba de atac pentru câinii inscriși la clasa munca; 10.30-13.30 – arbitrarea claselor beby, pui , adolescenţi, juniori; 13.30–14.30 –pauza de masa;  14.30–18.00 arbitrarea claselor tineret, deschis, muncă, 18.00-19.00 – închidere a expoziţiei; 20.00 – serata întâlnirilor.

Taxa de inscriere:
Clasa de muncă – 35 u.c.;
Clasa tineret, juniori – 30 u.c.
Clasa adolescenţi, pui, beby – 25 u.c.
Körung – 20 u.c.

Taxa de inscriere: (din 20 până pe 23 iunie inclusiv):
Clasa de muncă – 40 u.c.;
Clasa tineret, juniori – 35 u.c.
Clasa adolescenţi, pui, beby – 30 u.c.
Korung – 25 u.c.

Costul amplasării publicităţii în catalogul expoziţiei:
1 pag. – 25 u.c.; 0,5 pag. – 15 u.c.

Telefon pentru informaţii: (+373) 69121900,  (+373) 69459645,  (+373) 69642174,  (+37322) 22-91-70.



Cererile pentru participare la expoziţie, korung, precum şi la serata întâlnirilor
pot fi expediate anticipat la adresa e-mail: svnom2009@mail.ru
sau la fax:  (+37322) 22-91-70


Câinii doritori de a participa la expoziţie
sunt înscrişi după următoarele categorii:

Clasa  beby (cu vârsta de la 4 până la 6 luni)                             
Clasa  pui (cu vârsta de la 6 până la 9 luni)
Clasa  adolescenţilor (cu vârsta de 9 până la 12 luni)                     
Clasa  juniori (cu vârsta de la 12 până la 18 luni)
Clasa  tineret  (cu vârsta de la 18 până la 24 luni)                     
Clasa  muncă (cu vârsta de peste 24 luni)
Clasa  deschisă (cu vârsta de peste 24 luni cu calificarea nu mai mult de “foarte bine”)
                                     
Vor avea loc ringuri ale ciobănescului german cu blană lungă,                                   
Câinii care dispun de certificatul de lucru, de asemenea vor fi verificaţi la proba de atac (mutprobe)

86

Re: Ciobanesc German

din pacate ira nu mai e printre noi dar am dat de poza asta si am vrut sa o arat :X

Adaugat: 08-06-2011 21:57

daca tot sunt aici vreau sa va intreb daca Kara [femela mare] e ciobanesc german? e ciudat k are la labele din spate 2 pinteni in loc de 1 pe o parte ... si cel mic e puiutu ei

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

87

Re: Ciobanesc German

Buna! Sper ca nu am gresit topicul, dar vroiam sa va intreb daca stiti pe cineva care vinde sau eventual doneaza un pui de ciobanesc german(nu neaparat cu pedigree).
Multumesc!
PS: O sa mai pun intrebarea si la topicul Vanzari, Donatii, dar m-am gandit ca cei mai multi posesori de ciobanesti germani sunt pe acest topic.

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

88

Re: Ciobanesc German

vrei pui sau se poate si mare?am unul care are 1 an e mascul caut o pozik....

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

89

Re: Ciobanesc German

dydav wrote:

vrei pui sau se poate si mare?am unul care are 1 an e mascul caut o pozik....

Buna, eu as vrea un puiut, pt. tatal meu( a fost ziua lui de curand  :lma: ) si stiu ca isi doreste foarte mult un ciobanesc german. El ar vrea sa fie pui ca sa-l dreseze , pt. ca vrea sa-l faca gen K9 smile  Oricum multumesc ca ai raspuns la mesajul meu :pup:

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

90

Re: Ciobanesc German

buna sunta noua in aceasta categorie mi-am dorit de mult sa gasesc un forum despre cainii ciobanesti germani fiindca imi sunt cei mai dragi.Acum am reusit sane luam si noi unul o fetita care acum are 6 luni e foarte frumoasa si cuminte binenteles ca a mai facut si cateva prostioare ca si copiii mici.Cand am sa pot o sa pun si cateva poze cu ea.

91

Re: Ciobanesc German

Bun venit  :hug: asteptam poze cu frumusica ta ! :pup:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

92

Re: Ciobanesc German

ciobanesc german....da cineva spre adoptie? Stau la curte si sunt gata sa am grija de el/ea. As prefera sa aiba carnet de sanatate, iar ca varsta 6 luni-1 an jumate.

93

Re: Ciobanesc German

Alvin wrote:

Care se pricepe la  caini as vrea sami spouna si mie daca asta ii ciobanesc german sau ce rasa e nu are 3 luni inca

cred ca da....am avut si eu unul...Tarzan... :caine: dar a murit... :cry:  iar acum am o catelusa de 2 ani ,Gherda (tot ciobanesc german  )...trebuie in scurt timp sa aduca pe lume niste minuni ....nu alta....astept asta foarte mult... :heart: ...as vrea sa-mi dati citeva sfaturi in privinta ingrijirii ei in timpul acesta...

Adaugat: 03-11-2011 15:52

Buna :pup: Gherda mi-a adus pe lume 5minuni :hug: Hug :hug: Puteti sa ma felicitati! :angel:  :rusine:

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

94

Re: Ciobanesc German

buna!am si eu un CG :caine: de numai 4 luni ,ma bucur sa va cunosc si astept sa mai  vad poze sau comentari despre animalele voastre .

95

Re: Ciobanesc German

Rocsana bine ai venit!  :hug:
Fetita, felicitari!
Ar fi bine pe perioada de lactatia sa ii oferi o hrana de calitate, eu ti-as recomanda Royal Canin Maxi starter. Sunt niste bobite rotunde, cu gauri in mijloc. Aceasta hrana e recomandata in perioada de gestatie si lactatie pentru mamica si ca si prima hrana pentru pui de cand incep sa manance pana la varsta de 6 saptamani. Pentru mamica iti mai recomand sa ii dai niste suplimente, K9 Complete Motion ar fi ideal, Aceasta are condroitina si glucozamina pentru articulatii, care sunt acum solicitate mai mult, ea avand greutate mai mare. Pe langa acesta, suplimentul contine si calciu, fosfor, magneziu si vitamina d; vit a, b-uri, vit c pentru imunitate si multe altele, dar scrie pe cutie. Pentru un caine intre 14-40 kg, unde se incadreaza cainele tau, se recomanda 1 pastila pe zi. (sper ca nu ma insel in ptrivinta dozei, dar nu sunt la lucru si nu am cutia in fata sa iti garantez ca asa e, dar eu asa imi amintesc). Are palatabilitate mare (e buna la gust), aa ca nu e musai sa ii amesteci in mancare.
Ce o sa faci cu puiutii? Cate fetite si cati baietei sunt?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

96

Re: Ciobanesc German

Noemi ... :pup: Mersi pt recomandari...o sa ma starui sa ii iau... Sunt 4 negri ,iar unul are labuta alba...Inca nu m-am uitat care-s fetite si care-s baietei...dar peste vreo saptamana ma voi uita.... :hug:

Adaugat: 24-11-2011 12:25

Salutari tuturor!"Micutii"mei sunt deja maricei :hug: ..Am 3 fetite si 2 baietei!Sunt o "mamica" :hihi:  fericita :heart: Maine pun poze cu ei...

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

97

Re: Ciobanesc German

asteptam poze ! smile

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

98

Re: Ciobanesc German

fetitsakuokikaprui wrote:

Salutari tuturor!"Micutii"mei sunt deja maricei :hug: ..Am 3 fetite si 2 baietei!Sunt o "mamica" :hihi:  fericita :heart: Maine pun poze cu ei...

Presupun ca esti si o "mamica" ff ocupata pentru ca poze nu au aparut inca... spor la cresterea puiutzilor!  :k:

Adaugat: 16-12-2011 01:37

fetitsakuokikaprui wrote:

Buna :pup: Gherda mi-a adus pe lume 5minuni :hug: Hug :hug: Puteti sa ma felicitati! :angel:  :rusine:

Au aproape o luna (maine-poimaine) Ce mai fac micutii?

Adaugat: 20-12-2011 19:54

fetitsakuokikaprui wrote:

Salutari tuturor!"Micutii"mei sunt deja maricei :hug: ..Am 3 fetite si 2 baietei!Sunt o "mamica" :hihi:  fericita :heart: Maine pun poze cu ei...

Ce fac micutii? Ce culori au? Ti-as fi recunoscatoare daca ai avea posibilitatea sa pui niste poze cu ei. Noi avem un CG mare si mi-e dor de niste poze cu micutzi.

99

Re: Ciobanesc German

...stie cineva ce sanse avem ???

Lup de talie mare 13 ani crescut la curte, cu lesa doar daca iese pe strada...de doua zile nu mai mananca si are picioarele din spate aproape paralizate...am vorbit cu un medic veterinar si mi-a  spus ca are probleme cu rinichii . Trebuie sa ajung maine urgent la o clinica...aveti vre-o recomandare ?
In primul an l-am vaccinan si de atunci a fost sanatos tun.
Multumesc !

100

Re: Ciobanesc German

Cainele trebuia vaccinat anual! Cu vaccin polivalent care protejeaza animalul de diverse boli.
Din pacate, cainele tau este foarte batran, nu stiu ce sanse are, insa sa nu iti pierzi speranta!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus: