1

Topic: Haideti sa luam atitudine impotriva legii eutanaserii cainilor!

Astazi 10 septembrie va fi dezbatuta legea privind eutanasierea cainilor fara stapan. Cainii nu trebuiesc pedepsiti pentru greselile noastre si pentru a opri aprobarea acestei legi, veniti astazi incepand cu orele 8:00 impreuna cu rude, prieteni cunostiinte la un meeting in fata Palatului Parlamentului. Va rog cei care au posibiliatea de a aduce pancarte pentru a scrie mesaje precum "Oprescu Presedinte !" , "Basescu e un Criminal!" , "Nu eutanasierii, da sterilizării", "Stop masacrului, noi suntem vocea lor !". In felul acesta il vom motiva pe Sorin Oprescu si nu numai sa ia atitudine in privinta acestei legi. Daca nu ne strangem si nu luam atitudine ei vor muri.
Fac apel la toti iubitorii de catei , oamenii care iubesc cateii pentru ca sunt suflete curate si nevinovate care platesc pentru coruptia si avutia celor care ne conduc aceasta tara care ne-au luat absolut tot inclusiv demnitatea de a ne numi oameni si urmeaza sa ne ia si sufletul . NU stati cu mainile in san privind la televizor cum vor sa macelareasca aceste animale nevinovate si veniti la ora 8:00 in fata Palatului Parlamentului si haideti sa incercam sa salvam aceste sufelte nevinovate pentru ca acesti criminali de la guvernare sa nu le curme viata . De ce nu au spus adevarul ca acel copil a fost abuzat , taiat si aruncat acolo? De ce ascund adevarul si dau vina pe acesti catei? Totul are semnificatie politica si este clar ca vor sa ii faca felul lui Oprescu stiind ca va candida la presedintie si este unul dintre posibilii viitori presedinte . Si eu am 2 copii , si nu mi-am lasat niciodata copilul singur , mai ales copil de 4 ani lasat afara si tu sa stai in casa ca parinte sau ca bunic. Este inadmisibil aceasta greseala precum si mojicia acestor guvernanti salbatici si barbari care au mers atat de departe pentru a ne aduce sa ne uram noi oamenii intre noi si care baga in aceeasi oala criminalii cu oamenii cinsititi , oamenii corecti cu hotii, violatorii cu oamenii normali, si cateii agresivi cu cateii blanzi si fara aparare s.a.m.d . NU este corect sa condami la moarte o intreaga specie , si chiar daca ar fi fost adevarat ce sa intamplat nu e corect sa condamni la moarte o intreaga specie pentru unul singur. Daca acel catel a muscat ,a fost  doar datorita faptului ca a fost un catel chinuit si batjocorit de acei hingheri nenorociti. In alte tari , oamenii traiesc cu maimute care sunt agresive si fura din locuinte si nu le omoara ca sa dispara. Cati oameni au fost omorati de tigrii , cati oameni au fost mancati de rechini... De ce condamni la moarte o specie care a fost tot timpul langa om si care au ajutat omul la moarte? Este corect? Este normal? Cum e posibil ca acesti barbari care ne conduc sa ceara sa nu dam de mancare unui catel care a salvat de o gramada de ori oamenii de la moarte care sufera pentru om iar noi am ajuns sa vrem sa ii omoram? Cum sa permitem asemenea orori? Acest guvern care ne conduce este un guvern nazist patat de orori, de crime si de coruptie. Daca aceste suflete sunt macelarite in acest fel in mod cert, Dumnezeu se va razbuna si ne va da cataclisme , cutremure si ne va pedepsi si pe noi . Normal ca hotii care ne conduc nu se gandesc la asa ceva . Ei cred ca impreuna cu banii lor cumpara tot chiar si viata.
Numai noi vom putea opri eutanasierea cainilor fara stapan. NU e corect sa ii omoram pe toti deoarece acelor catei care au fost considerati vinovati oricum li s-a luat viata . Acest tragic incident al acelei familii este defapt o marsavie cu interes politic pentru a pune mana pe putere si pe bani .
Asa ca haideti din inima strangetiva si haideti sa ii ajutam si sa fim alaturi de acesti catei.