1

Topic: Ce animal ti se potriveste?

Mie imi plc hamsterii,pisicile,dar si cainii

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

2

Re: Ce animal ti se potriveste?

Ce animal mi se potriveste....? La asta chiar nu m-am gandit...In general,ma dau in vant dupa pasari,dar daca ar fi sa aleg unul asemanator mie,cred ca ar fi un Cocker Spaniel smile

3

Re: Ce animal ti se potriveste?

Un coker  spaniol....... Nu cred ca ti s-ar potrivi,eu cred ca mai degraba o pasare...... Cred ca o nimfa.Dar in special ceva,mic,adorabil,blanos,rozatoare.
   Depinde....... Tu stii care animal ti se potriveste.  Caine e prietenul omului,cred ca se exagereaza cu coker-ul spaniol. Toata lumea e cu cokerul Spaniol. Si eu cred ca e blanos, adorabil si blana lui gata pregatita de mangaiat.Daca preferi cateii,un husky e tocmai potrivit.Pot zice ca husky ar face parte din viata ta.Daca nu iti plac husky...... ar fi buna o pisica,una tigrata.Dar daca iti place foarte mult un coker spaniol,atunci poate asta ti se potriveste.

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

4

Re: Ce animal ti se potriveste?

Ti-ai dat cam mult cu presupusul  smile daca, daca , daca... le-ai enumerat pe toateee
Eu una prefer porcusorii de guineea, pt ca sunt asemeni cateilor doar ca nu trebuie sa ii scoti la plimbare.  smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

5

Re: Ce animal ti se potriveste?

Porcusor de guinea.................... Un rozator mare,blanos,dragut.
Esti pregatita de a avea un porcusor de guinea?Hai sa incerci testul.
1.Cu ce il vei hranii?
2.Cat te vei juca cu el?
3.Ai mai avut porcusori de guinea?
4.Ii vei pune apa?
5. O sa ii pui o casuta de nuca de cocos ca cea de mai jos?
Dupa ce raspunzi ,vei primi rezultatele.

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

6 (edited by carmeryne 11-08-2013 17:21)

Re: Ce animal ti se potriveste?

Cand am spus cockeri, m-am referit  la aspectul lor,caci eu am parul blond si ondulat  smile (sunt categoric fana pasarilor....si a pestilor).
In concluzie....eu n-am prea inteles intrebarea.... ''care animal ti se potriveste'' adica care seamana cu tine (asta am presupus prima data) ,care are personalitatea asemanatoare tie,sau care e mai usor de ingrijit de catre tine...?

7

Re: Ce animal ti se potriveste?

Hamsterul wrote:

Un coker  spaniol....... Nu cred ca ti s-ar potrivi,eu cred ca mai degraba o pasare...... Cred ca o nimfa.Dar in special ceva,mic,adorabil,blanos,rozatoare.
   Depinde....... Tu stii care animal ti se potriveste.  Caine e prietenul omului,cred ca se exagereaza cu coker-ul spaniol. Toata lumea e cu cokerul Spaniol. Si eu cred ca e blanos, adorabil si blana lui gata pregatita de mangaiat.Daca preferi cateii,un husky e tocmai potrivit.Pot zice ca husky ar face parte din viata ta.Daca nu iti plac husky...... ar fi buna o pisica,una tigrata.Dar daca iti place foarte mult un coker spaniol,atunci poate asta ti se potriveste.

Eu cred ca ei i s-ar potrivi cel mai bine un Saint Bernard daca este vorba despre caini pentru ca ajuta oamenii la nevoie smile .Dar eu stiu sigur ca daca ar putea ar adopta un pinguin smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

8

Re: Ce animal ti se potriveste?

Patriciuca are dreptate.Dar sa clarific ceva "Ce animal ti se potriveste" este despre care animal ai putea avea si ai avea multe in comun cu el.

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

9

Re: Ce animal ti se potriveste?

Hamsterul wrote:

Porcusor de guinea.................... Un rozator mare,blanos,dragut.
Esti pregatita de a avea un porcusor de guinea?Hai sa incerci testul.
1.Cu ce il vei hranii?
2.Cat te vei juca cu el?
3.Ai mai avut porcusori de guinea?
4.Ii vei pune apa?
5. O sa ii pui o casuta de nuca de cocos ca cea de mai jos?
Dupa ce raspunzi ,vei primi rezultatele.

GOD! :wow:
smile  smile  smile esti amuzant hamstere smile nu sunt incepatoare, te rog nu ma jigni. tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

10

Re: Ce animal ti se potriveste?

Buna gluma smile  smile  smile  smile .

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

11

Re: Ce animal ti se potriveste?

nu glumesc smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

12

Re: Ce animal ti se potriveste?

patriciuca wrote:
Hamsterul wrote:

Un coker  spaniol....... Nu cred ca ti s-ar potrivi,eu cred ca mai degraba o pasare...... Cred ca o nimfa.Dar in special ceva,mic,adorabil,blanos,rozatoare.
   Depinde....... Tu stii care animal ti se potriveste.  Caine e prietenul omului,cred ca se exagereaza cu coker-ul spaniol. Toata lumea e cu cokerul Spaniol. Si eu cred ca e blanos, adorabil si blana lui gata pregatita de mangaiat.Daca preferi cateii,un husky e tocmai potrivit.Pot zice ca husky ar face parte din viata ta.Daca nu iti plac husky...... ar fi buna o pisica,una tigrata.Dar daca iti place foarte mult un coker spaniol,atunci poate asta ti se potriveste.

Eu cred ca ei i s-ar potrivi cel mai bine un Saint Bernard daca este vorba despre caini pentru ca ajuta oamenii la nevoie smile .Dar eu stiu sigur ca daca ar putea ar adopta un pinguin smile .

Categoric, un spheniscus magellanicus smile

13

Re: Ce animal ti se potriveste?

Mie mi s-ar potrvii cel mai bine un Pomeranian adica are parul lung sunt prietenosi si destepti+sunt asa de scumpi :heart: .

P.S. Carmeryne mai bine un Aptenodytes Patagonicus doar e cu sange albastru smile )

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

14 (edited by carmeryne 12-08-2013 13:23)

Re: Ce animal ti se potriveste?

In concluzie ,pentru fiecare stapan exista un animal  special(sau mai multe,in cazul celor care nu sunt dispusi sa aleaga smile )
Humm...aptenodytes....nu-i rau....oricum,sunt de partea tuturor exemplarelor din familia  spheniscidae  cool

15

Re: Ce animal ti se potriveste?

Sau poate un .................... liliac. smile  smile  smile

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

16 (edited by carmeryne 16-08-2013 20:02)

Re: Ce animal ti se potriveste?

Ador liliecii tongue (si in general orice fiinta ce are abilitatea de a zbura...de la pasari pana la volaticotherium si pterozauri).

17

Re: Ce animal ti se potriveste?

Adori liliecii?Dar stii cum sa ii ingrijesti? smile

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

18

Re: Ce animal ti se potriveste?

Am eu experientele mele  smile

19

Re: Ce animal ti se potriveste?

Cred! smile  smile

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

20

Re: Ce animal ti se potriveste?

Eu cred ca mi-se potriveste un caine dar nu stiu ..... Fa-mi si mie un test !:D

Animalele sunt viata , sufletul si lumea mea !
Am avut pesti , iepuri si pisici si am caini si pisica , dar... Ceal maai mult ..Il iubesc pe Wuinner ! E cel mai bun prieten cand esti suparat si un bun exemplu de urmat !
Animalele nu se razbuna la fel ca oamenii , dar la fel ca oameni ele iubesc , simt si traiesc momentul !