1

Topic: Povesti si alte creatii...

Este cineva pe aici care obisnuieste  sa scrie povesti\nuvele\romane,etc? big_smile
Mai nou am descoperit ca imi place sa scriu povesti(de obicei in engleza,caci le mai trimit prin...alte continente,de pilda... :wis:   smile ). Mi se pare atat de...fascinant,de parca toate personajele ar prinde viata :wow:  Intr-un cuvant,pot scrie tot ce-mi da prin minte(ei,aproape tot smile ) imi las imaginatia sa...zboare :ok: Ma atrag mai ales cele palpitante,pline de suspans si aventura.
           Astept opinii,sa am si eu cu cine discuta in legatura cu acest subiect smile

2

Re: Povesti si alte creatii...

Mie imi place sa scriu povesti. big_smile  Indiferent de ce fel. smile

I'm never going back
The past is in the past!

3 (edited by carmeryne 29-10-2013 18:29)

Re: Povesti si alte creatii...

Da ,e un semntiment minunat smile Numai ca uneori povestile ajung sa se transforme in romane :ok:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 29-10-2013 18:28[/merge_posts_bbcode]

"Uite pe cine avem aici...Deci,ai crezut ca te poti ascunde de mine,nu?Pai,te-ai inselat!Te-am urmarit in tot acest timp,si am asteptat momentul potrivit.Ai fost destul de inteligenta sa te prefaci ca esti doar un simplu si neimportant locuitor de pe insula! Cine stie cati alti agenti sub acoperire misuna pe aici!"
" Ce vrei de la mine?! Stai...doar un...simplu si neimportant locuitor?! Cum indraznesti..."
"STIU ca esti un agent secret!"
"Ce?! Eu?! Nu am habar despre ce vorbesti!"
"Exact asta ar zice si un agent!"
"Ah,cred ca glumesti!"
"Nu prea cred...acum,spune-mi tot ce stii!"
"Nu stiu nimic!"
"Nu te mai preface!"
"Chiar nu stiu!Acum lasa-ma sa plec!"
"Sa te las sa pleci...? Dar esti cea mai importanta parte a noului meu...plan B!"
"Ce..ce plan..."
"Vei vedea....Cu totii veti vedea..."
"Iti faci iluzii daca ,crezi ca te-as ajuta! Te straduiesti in zadar!"
"Oh,da? Nu cred ca ai de ales...Mwahahahahah!"
"Whoa...chiar m-ai speriat cu rasul tau malefic.."
"Huh...chiar..?"
"Nu.Doar eram sarcastica.Si eu o puteam face mai bine."
"Vedem noi mai tarziu daca vei mai avea chef de glumit..."
                                                :ok:

Mamaa,da' ce-mi mai plac dialogurile astea directe..mister...suspans...tensiune...  smile