1 (edited by naria 01-02-2013 10:02)

Topic: Iepure gasit ,cu probleme la urechi

Am gasit ieri un iepuras ,alb cu negru ,nu stiu ce rasa ii ,ce ii ,mascul sau femela,nu stiu nimic despre ei ,doar ca le plac morcovei ....stiu doar ca ieri in timpul pauzei de masa ,am gasit pe un iepuras ,prietenul meu il vazuse ,pe camp ,il intreb ce a vazut ,imi arata iepurasul ,cobor si se lasa prins cu usurinta .observ ca are ceva la urechi,sper sa nu fie contagiosa.totusi il iau...nu vreu sa fiu la fel ca si cel care la abandonat pt ca era bolnav,aseara am sunat veterinarul,a zis ca ii posibil sa fie raie sau mixomatoza,una e contagioasa alta nu ...azi sau maine vom merge la veterinar sa il vada .atasez pozele ,si rog cunoscatori sa ma ajute intre timp ,ce ar putea fi ..se trateaza usor ,fara risc pt noi umani ,sau pt alte animale ..multumesc anticipat si rog sfaturi
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-01-2013 13:09[/merge_posts_bbcode]

nu stiu de ce uneori nu se ataseaza pozele

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-01-2013 13:11[/merge_posts_bbcode]

....

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 01-02-2013 11:02[/merge_posts_bbcode]

nici un ajutor , sad  inca nu am fost la veterinar cu el  ,de la un crescator am aflat ca e vb de raie ,am inceput tratamentul recomandat de el..plus curatarea urechilor ,noroc ca nu mi se face rau cu una cu doua ,ii erau pline urechile de o coaja maronie ,ieri de trei ori a stat la curatat ....noroc ca e foarte cuminte ,statea la tratament si la curatat ,nu trebuia sa il tina nimeni...acum incepe greul ,in mare am curatat urechile ,dar a mai ramas coaja ,la intrare in canalul urechilor...rabdare

Cine te iubeste nu te face sa suferi...