1

Topic: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Buna! Am deschis acest subiect pentru ca nu mai era unul despre aceasta specie.
De ieri sunt fericita mamica a doi puisori de Campbell, foarte mititei si dragalasi.
Vanzatorul nu a stiut sa imi spuna sexul si varsta puilor, poate ma puteti ajuta cei care va pricepeti la hamsteri. Este prima data cand am si orice sfat este binevenit.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

2 (edited by carmeryne 25-10-2012 17:19)

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Am vazut ca este un articol pe Latifa :
http://www.4animale.ro/animale-mici/ham … a-hamsteri

3

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Buna,cand vor fi mari daca sunt de acelas sex e fooooarte posibil sa se bata,si daca sunt de sex diferit te vor umplu de pui. Sa iti traiasca  :heart:

- Bianca

4 (edited by Estera 25-10-2012 18:04)

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Multumesc carmeryne  smile  M-am uitat la amandoi si cred ca sunt fetite ca distanta e foarte mica.  Dar totusi inca sunt pui si poate ca gresesc.
Va pun cateva poze cu micutii, sper sa va placa.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 25-10-2012 6:04:53 pm[/merge_posts_bbcode]

Multumesc Bianca si tie sa iti traiasca animalutele  :heart:
M-ai cam pus pe ganduri. Ma gandeam ca daca sunt de acelasi sex, mai ales femele nu se vor bate. Atunci cum e cel mai bine sa ti aceasta specie? Ca singuri am citit ca nu le place.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

5

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

awwww :heart:  ce frumosi sunt :heart:  sa-ti traiasca :pup:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

6

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Multumesc Mihaela  :heart:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

7

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Sunt superbi dar cand vor creste cred ca va trebui sa ii desparti daca nu vrai puiuti sau batai smile .

Sunt asa e draguti imi vine sa ii mananc.Sunt atat de mici :heart: .Eu fiind obijnuita cu Jerry mult mai mare.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

8

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Multumesc patriciuca  smile
Astazi aproape toata ziua au stat in casuta nu au iesit numai sa manance. Si au stras foarte multe servetele in casuta, nu se mai vede nimic inauntru si se tot aude din cand in cand ca unul dintre ei chitaie. Ce credeti ca au?

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

9

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Se cearta deja daca chitaie  smile

Hamsterii roborovsky pot sta de acelas sex impreuna smile sau hamsterii pitici dar iti trebuie o cusca de 80 cm si cate un accesoriu din fecare ca sa nu se certe pe ele smile sunt dulci foc smile  :heart:

- Bianca

10

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Offff vai ce ne facem noi. De batut vad ca nu se bat. Dar cel alb se inghesuie in ala gri si incepe sa chitaie. Nu stiu poate ca si sunt putin agitati cum iam adus numai ieri. In cel mai rau caz o sa ii despart.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

11

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Ce mutrisoare au :hihi: sunt extrem de dragalasi pufuletii astia :pup:

12

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Astazi de dimineata nu l-am mai gasit in cusca pe cel gri. Nu stiu ce au facut azi noapte si pe unde a putut iesi ca am inchis usita cu cleme nu avea cum sa iese numai daca a iesit printre gratii. M-am speriat atat de tare ca toata noaptea Dolly (pisica) a fost in camera si putea sa il manance. Am rascolit toate prin camera si nu l-am gasit nicaieri. Eram convinsa ca l-a prins pisica. Totusi cand am vazut ca nu mai e in cusca am scoso din camera sa nu il gaseasca cumva daca traieste. Dupaia am vazut langa dulap ca a facut excremente si mi-am dat seama ca a fost pe-acolo. Dupaia l-am auzit pe dupa dulap. M-am bucurat ca e in viata si i-am pus o capcana langa dulap, pentru ca dulapul nu am cum sa il trag ca e foarte mare si greu. Sper sa vina la mancare  :pls: 
Aveti idee ce pot sa fac sa nu mai imi evadeze din cusca? Ca acum o sa fiu tot cu frica mai ales ca am si pisica si nu pot sa o tin tot timpul afara din camera ca e invatata sa steie la mine in camera.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

13

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Pune o poza cu cusca big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

14

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Eu pe Jerry ca sa nu iasa il tin cu parte custii unde e usita catre ceva maresi drept(in cazul meu frigiderul.Si mie mi s-a intamplat de doua ori,Cand am avuto pe Dalina (acum 4 ani)a iesit is noroc ca am auzit-o,ma grabeam la scoala si am vazut usita deschisa si m-am impacientat imediat am auzit-o in debara,imi rodea echipamentul de la role dare bine ca a fost aproape de bucatarie si am auzito,cine stie pe unde a mai umblat si cel de al doilea meu hamster a iesit din acvariu si a intrat direct sub pat sa roada tevie de la cantrala.Mama l-a auzit(era in camera cu noi)si l-am scos cat am putut de repede.

Sper sa nu cumva sa iasa si Jerry.


Uite o poza,sa vezi cum il tin caci nu cred ca am fost prea explicita.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

15

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

De vreo jumatate de ora a cazut in capcana si l-am pus in cusca. Ma bucur ca nu a patit nimic.
gaby354 poza cu cusca nu am, defapt nu e cusca anume pentru ei ca e o colivie de papagali , ca inca nu a ajuns cusca lor pe care le-am comandat-o.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

16

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Atunci de aceea a putut iesi,sunt mici si se pot strecura printre gratii,nici n-ai idee cat de simplu e pentru ei,desi tu ai zice ca teoretic nu au pe unde sa fuga,dar nu e asa  smile  smile

- Bianca

17 (edited by Estera 03-11-2012 18:25)

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Poze noi cu piticii mei  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

18

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

frumusei de ei :heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

19

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Ce ochisori are :heart: zici ca is margelute :hamster:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

20

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Ce scumpici,Estera.Sa=ti traiasca.Eu din ce am vazut la prietenii mei ,n-au stare deloc.Asa sunt si ai tai?Incontinuu se misca si faca cate ceva.Cred ca la un moment dat pica de oboseala.  :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

21

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Va multumesc  :hug:
Nu stiu Ramona ce sa zic, ai mei toata ziua stau in casuta iasa numai la mancare si apa si in rest dorm toata ziua. Doar noaptea ii aud ca iasa si se dau pe rotita si fug prin cusca.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

22

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Se poate sa fie o alta specie...Din cate imi dau seama acum ai tai sunt mai maricei.Cei de care ziceam sunt micutzei si n-au stare deloc . :soarece:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

23

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Frumosii :heart: .Pufuleti draguti :hihi: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

24

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Multumesc patriciuca.
Ramona se poate sa fie Roborovski , aia sunt foarte mici si au o super energie.  :hihi:  Si eu cand am fost sa ii iau pe ai mei intr-o cusca erau Roborovski si fugeau pe acolo de numa si era amiaza, pe cand Campbellii dormeau toti  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

25

Re: Hamsterul pitic rusesc Campbell

Da,am inteles.Inseamna ca Roborovski erau.Si cata energie au  :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: