1

Topic: Motanul nostru este foarte agresiv!

Buna ziua,
Avem un pisic in virsta de 4 ani,pe care il iubim foarte mult, prima data m-a muscat de picior cind avea vreo 5 luni, mi s-a infectat piciorul foarte tare si am facut tratament 2 luni. Am crezut ca trebuie castrat si asta am si facut. Dar a continuat cu atacurile, cind nu te astepti sare de sub pat si ma zgirie pe picioare pina la singe. Saptamina trecuta m-a muscat de mina in timp ce m-a vazut luind punga de gunoi, si din nou, am avut o hemoragie puternica si am ajuns la spital cu infectie deja dupa 24 de ore. Va rog sa ne sfatuiti ce sa facem cu el, ne este teama sa il mai pastram acasa si este un pericol pentru toata lumea, este extraordinar de imprevizibil. Nu l-am agresat niciodata, il iubim foarte mult dar imi este teama deja mult prea tare. As dori sa il dau la un adapost fiindca nu il pot lasa pe strada sa mai atace si alte persoane. Nici nu e obisnuit, a stat numai in casa. Multumesc mult pentru raspuns,sper ca ma veti ajuta cu o solutie.
Corina Nuta

2

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

Poate are nevoie de un coleg de joacă sau de jucării pe care să îşi verse energia tongue . Recent am văzut un pisoi care sare din senin la picioare smile) dar nu face răni atât de adânci.

3

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

si pisica verisoarei mele este rea..dar ea nu musca  zbarie smile  smile ..daca stai la masa si te vade nu sare pe masa,sare pe picoarele nosaste si ne zbarie smile  smile

Adaugat: 18-07-2012 13:30

zgarie  :merci:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

4

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

exista mai multe motive:-se poate sa nu ii acorzi multa atentie,sanu aiba jucarii,locuri inalte,daca e sterilizata e altceva,daca nu e,sa o sterilizezite rog!Pot fi multe motive.Mult noroc!Si sarbatori fericite!(l-am trimis in luna ddecembrie,deci...) :succes:  :succes:  :succes:

I'm never going back
The past is in the past!

5

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

Am si eu un motan cu varsta de 5 ani care incepe sa se comporte din ce in ce mai agresiv,recent a atacat-o pe bunica-mea in timp ce s-a aplecat sa ridice ceva de jos,inainte sa o atace a urmarit-o..fix ca o prada
Am incercat de cateva ori sa-l scot pe afara da' devenea foarte agresiv incat nici nu ma mai puteam apropia de el
Mentionez ca stau cu motanul la apartament si nu am cum sa-l scot pe afara..mai ales la felul in care se comporta
Va rog sa ma ajutati

6

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

Este castrat?
Cand sunt in calduri devin agresivi.

http://ricas.sunphoto.ro/

7 (edited by gaby354 18-10-2013 17:52)

Re: Motanul nostru este foarte agresiv!

Iti recomand sa urmaresti emisiunea "Pisici infernale" pe animal planet wink Cu siguranta o sa ai ce invata de acolo...O sa ma uit si te anunt cand e. smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 18-10-2013 17:52[/merge_posts_bbcode]

Chiar acum este...se termina la 19:15

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.