1

Topic: Muscatura de caine

acum 1 saptamana am dat sa manance la un caine care nu este vaccinat si m-a zgariat cu coltul pe degetul mare , m- s-a rupt pielita si mi-a dat putin sangele dar am facut coaja. acum 2 zile locul a incepu sa se umfle putin si e rosu cu o cojita alba in varf. nu am facut niciun vaccin ptr ca nu pot spune k e muscatura .
ce pareri aveti..?

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

2

Re: Muscatura de caine

Va puteti duce totusi la medicul de familie , insa , daca nu v-a muscat ci doar "zgaraiat" e suficient sa va puneti un bandaj cu rivanol .
Si pe mine m-a "muscat" de deget o catelusa de la bloc si tot asa mi s-a umflat , dar dupa cateva zile mi s-a desumflat la loc .  smile

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

3

Re: Muscatura de caine

pentru ca nu a trecut si parea sa se agraveze am fost la spital si mi sa facut acel vaccin antitetanos in mana . a durut 2 zile dar decat sa fie complicatii va sfatuiesc daca sunteti in aceeasi situatie sa faceti la fel

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet