1

Topic: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Bun venit la cea de-a doua editie a concursului "Craciunul animalelor" pe forumul Latifa.ro!
Concursul se numeste "Craciunul animalelor" deoarece participantii sunt invitati sa posteze cate o fotografie in care sa surprinda animalutul lor intr-o ipostaza legata de sarbatoarea Craciunului (langa brad, pe brad, in brad, langa Mos Craciun etc.).
Iata si conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca imaginea:
- sa reprezinte un animal (orice animal, la alegere, dintre cele pe care utilizatorul le detine) surprins intr-o ipostaza legata de sarbatoarea Craciunului
- animalul ales pentru fotografie poate fi surprins in portret sau in intregime, la alegerea concurentului
- fiecare participant va putea posta o singura fotografie
- fotografia va fi uploadata o singura data, intr-un mesaj la acest topic
- ideal este ca fotografiile sa fie cat mai clare si suficient de mari pentru ca votantii sa le poata evalua
- votarea castigatorului se va putea face de catre membrii forumului, printr-un poll care va fi adaugat acestui topic la sfarsitul perioadei de inscriere in concurs
Pentru a evita trisarile, la concurs pot participa si vota numai utilizatorii care s-au inscris ca membri ai site-ului si forumului pana pe data de 01 noiembrie 2011. De asemenea, voturile date de pe conturi clona vor atrage descalificarea participantului pentru care au fost date.

Fotografiile trebuie uploadate pe forum incepand chiar de acum, pana pe data de 07 ianuarie 2012. Votarea va incepe pe data de 08 ianuarie 2012 si va dura 2 saptamani, pana pe data de 22 ianuarie 2011, cand se va decerna castigatorul.
Rugamintea mea este ca in acest subiect sa adaugati numai mesaje cu fotografiile, in acest fel imaginile vor fi vizibile si usor de evaluat de catre votanti. Pentru comentarii despre concurs aveti la dispozitie un alt subiect: http://www.4animale.ro/forum/topic362-dis … ncurs.html
Va multumesc si va urez mult succes tuturor! :bravo:

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

2 (edited by dana1 22-12-2011 19:48)

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

noi o ajutam pe dana sa faca o coronita..nu e gata inca  ..dar sigur va iesi ceva frumos.mai ales daca ramanem noi[TIMI,,SISI,,DIA ]  pe post de globulete..voi ce parere aveti??

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

3

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Eu sunt hamstericul Porto smile

- Bianca

4 (edited by suana 21-01-2012 14:58)

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Craciun fericit!!!!  :heart:

http://img828.imageshack.us/img828/2995/dscn0122g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

5

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Mosule,eu continui sa te iubesc! :heart:
P.S.Anul acesta vreau o colivie mai mare :hihi:

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

6

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Craciun fericit! :caine:

7

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Este cel mai frumos cadou pe care l-am primit in seara de Ajun de la Mos Craciun! Se numeste Tino si a implinit in 25 decembrie 2 luni!

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

8

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Mosule, noi iti cantam o colinda!
http://gallery.site.hu/d/19888330-2/DSC058281.jpg
Am fost cuminti...am ajutat-o pe mama in gradina, i-am facut cratere frumoase pentru eventuale flori, am distrus gardul vechi, demult voia sa schimbe designul, plus alte fel de fel de lucrui bune...oricum le stii! Hehe, suntem pe lista copiilor cuminti    :wis:

9

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Eu l-am tot asteptat pe Mosu' pana am adormit  :hihi:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

10

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Eu sunt cel mai frumos ornament si ma camuflez! Cand ma striga mami, nu zic nimic smile

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

11

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Acesta este Crissey,vrabioiul adoptat de mine acum 6 luni(pe atunci era doar un puisor)  smile   :heart:  .A fost foarte nerabdator sa vada ce i-a adus Mosu.

12

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Mosul a fost darnic, l-a transformat pe PUFU in cel mai bland  :perus:  iar noi i-am oferit Pufosului cel mai inalt colt din casa sa se refugieze cand se plictiseste si sa  :nani:

13

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Primul Craciun al  lui Albert  :heart: , care va ureaza "Sarbatori Fericite " si "La multi ani "  :heart:  :pup: !

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

14 (edited by ioana99 06-01-2012 16:36)

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Mia asteapta cu nerabdare,sarbatorile de iarna pe stil vechi.La multi ani,tuturor! smile

-Ioana-

15

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Asta e al meu...mie mi l-a adus mosu...restu e al vostru dar daca este vreo ciocolata e tot a mea :rusine:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

16

Re: Concurs "Craciunul animalelor" editia II

Concursul s-a incheiat! Multumim tuturor pentru participare si va felicitam pentru pozele superbe! :bravo:

Castigatorul acestei editii este brigimerci! Felicitari! :bravo:  :sanatate:  :lma:

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!