76

Re: Ce rasa este ?

am un bishon havanese sau cel putin asa mi-a spus pers de la care l-am cumparat.vreau doar sa stiu dak este intradevar bishon sau nu.acum nu mai conteaza k nu vreau sa o dau dar asa pt mine as vrea sa stiu.ma poate ajuta cinevas a imi dau seama dak estwe bishon?multumesc.postez cateva poze.cum era mica si acum l 3 luni si 2 saptamani

77

Re: Ce rasa este ?

Seamana mai mult cu un pekinez

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

78

Re: Ce rasa este ?

Imi pare rau sa te anunt dar ai cam laut teapa...catelul nu seamana nici macar putin cu un bichon chair imi pare rau..d.ar catelul este foarte frumos sati traiasca mult si sa te bucuri de el este o scumpete :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

79

Re: Ce rasa este ?

Dar nici in pozele de cand era puiut nu seamana cu bichon, cam greu de confundat.
Sa-ti traiasca sanatos si sa te bucuri de el ! Pe viitor nu strica un pic de cercetare  tongue

80 (edited by dydydea 08-12-2012 13:35)

Re: Ce rasa este ?

Salut,    wink am si o catelusa de 6 luni,o am  de la o ruda,mi s-a spus ca e bichon.Eu cred ca e bichon  havanez .Am dreptate? Daca n-am  ,spunei-mi ce  rasa e!:caine:  :caine:  :caine:  wink  :sanatate:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 08-12-2012 13:35[/merge_posts_bbcode]

dydydea wrote:

Salut,    wink am si o catelusa de 6 luni,o am  de la o ruda,mi s-a spus ca e bichon.Eu cred ca e bichon  havanez .Am dreptate? Daca n-am  va rog,spuneti-mi ce  rasa e!:  :caine:  :caine:  wink  :sanatate:

L A D Y
L A D Y
1D

81

Re: Ce rasa este ?

La 6 luni mi se pare foarte mica,are si de bichon ceva dar foarte putin,oricum,e de talie mica.

- Bianca

82

Re: Ce rasa este ?

Nu e caine de rasa, dar important e sa o iubesti!
Iar catelusa din poze clar nu are 6 luni. Maxim 3...

83

Re: Ce rasa este ?

in primele 2 poze are 6 luni,in restu pozelor are 3luni

L A D Y
L A D Y
1D

84

Re: Ce rasa este ?

Buna. Am primit si eu cadou de Sf. Nicolae o cateluta de 2 luni tare draguta si jucausa pe nume Kimbra. Problema este ca nu stiu ce rasa este.. Am fost cu ea la veterinar pentru ca ii curgeau foarte rau balele si m-am speriat, si mi-a zis ca are rau de masina, iar cand am intrebat daca stie ce rasa este, mi-a zis ca este pechinez, dar multa lume mi-a zis ca se aseamana cu un ciobanesc german. Acum eu nu stiu ce sa mai cred. Poate ma puteti ajuta voi. o sa postez si cateva poze cu ea. Multumesc anticipat

85

Re: Ce rasa este ?

Este metis!Ce doctor este acela,care sa nu recunoasca un caine de rasa?Ciobanesc nu are cum sa fie,nu are nici o trasatura care sa aduca cu el!Este de talie medie,dar conteaza sa fie sanatos! smile

-Ioana-

86

Re: Ce rasa este ?

ioana99 wrote:

Este metis!Ce doctor este acela,care sa nu recunoasca un caine de rasa?Ciobanesc nu are cum sa fie,nu are nici o trasatura care sa aduca cu el!Este de talie medie,dar conteaza sa fie sanatos! smile

Explica-mi si mie ca nu prea ma pricep.. Ce este un metis? Nu stiu ce fel de doctor este, dar asta mi-a zis..

87

Re: Ce rasa este ?

parerile sunt impartite,multi zic ca este o incrutisare a doua rase diferite,dar mie mi se pare o forma mai eleganta a cuvantului corcitura. smile  Oricum,amandoua tind spre aceasi lucru smile

-Ioana-

88

Re: Ce rasa este ?

ioana99 wrote:

parerile sunt impartite,multi zic ca este o incrutisare a doua rase diferite,dar mie mi se pare o forma mai eleganta a cuvantului corcitura. smile  Oricum,amandoua tind spre aceasi lucru smile

Am inteles. Multumesc frumos

89 (edited by carmeryne 17-12-2012 07:48)

Re: Ce rasa este ?

Indiferent ce-o fi,tot dragalas e :heart: si cainele meu e o incrucisare intre 2 rase,dar pentru mine nu conteaza :k:

90

Re: Ce rasa este ?

carmeryne wrote:

Indiferent ce-o fi,tot dragalas e :heart: si cainele meu e o incrucisare intre 2 rase,dar pentru mine nu conteaza :k:

Multumesc frumos !! Sa iti traiasca catelusul si sa te bucuri de el

91

Re: Ce rasa este ?

sarbatori big_smile fericite :pup:

L A D Y
L A D Y
1D

92 (edited by dydav 16-01-2013 14:47)

Re: Ce rasa este ?

:sol:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 16-01-2013 14:47[/merge_posts_bbcode]

sorry.. n`am stiut ca "jucati" doar voi intre voi  :k:

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

93 (edited by ioana.jo 20-03-2014 10:40)

Re: Ce rasa este ?

Are 3 luni si am cumparat-o ca bichon maltez
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-03-2014 10:35[/merge_posts_bbcode]

am cumparat o ca bichon maltez ,dar nu mai sewamana deloc.mie asa m-i se pare.poate sa imi spuna cineva cu ce rasa ar semana? multumersc

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-03-2014 10:40[/merge_posts_bbcode]

va mai pyun o poza

94

Re: Ce rasa este ?

Eu as zice ca e ceva bichon cu pechinez.

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

95

Re: Ce rasa este ?

multumesc

96

Re: Ce rasa este ?

Da,chiar pare sa aiba ceva de pekinez.Oricum,in niciun caz nu e 100% bichon.

97

Re: Ce rasa este ?

da ,cred ca ai dreptate.multumesc

98

Re: Ce rasa este ?

Nu-i problema!
Si sper sa te bucuri de ea,indiferent de rasa,e o catelusa foarte simpatica!

99 (edited by ioana.jo 12-04-2014 07:07)

Re: Ce rasa este ?

aSA e,multumesc
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 09-04-2014 15:25[/merge_posts_bbcode]

are aproape 4 luni si 2,6kg mi se oare cam mult .ce ziceti?

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 12-04-2014 07:07[/merge_posts_bbcode]

cate kg are un bichon maltez la 4 luni?

100 (edited by Grasy 12-10-2014 19:44)

Re: Ce rasa este ?

As dori sa aflu parerea dvs despre catelusa mea.
Eram la munte la inceput de august si cineva mi-a adus un catelus gri care semana cu un pui de urs, intrebandu-ma daca-l vreau. Nu-l vreau am spus, ce sa fac cu el in Bucuresti? Dupa care m-am gandit ca pot sa-l duc la tara unde se afla o curte  si poate sta acolo. Am trimis puiul la doctor si doctorul a spus ca este de rasa comuna (?) nascut probabil pe 30.05.14 si are 5 kg. Si este catelusa. Are acum toate deparazitarile, vaccinurile la zi si o hranesc cu hrana uscata.
La 4 luni jumatate cat are acum varsta cantareste  15 kg .Este f neascultatoare, face doar ce vrea ea. Am reusit s-o invat comenzi: asteapta, sezi,culcat, hai sa mergem, la cotet. Ieri a ros si rupt firele pt senzori de la poarta electrica si era sa vina poarta peste masina! Isi face nevoile peste tot prin iarba si rupe bobocii de la trandafiri. Ce ma fac cu ea? Este distrugatoare de mare clasa.Ce parere aveti? Ce rasa este? Oricum tin mult la ea.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 12-10-2014 19:44[/merge_posts_bbcode]

Grasy wrote:

As dori sa aflu parerea dvs despre catelusa mea.
Eram la munte la inceput de august si cineva mi-a adus un catelus gri care semana cu un pui de urs, intrebandu-ma daca-l vreau. Nu-l vreau am spus, ce sa fac cu el in Bucuresti? Dupa care m-am gandit ca pot sa-l duc la tara unde se afla o curte  si poate sta acolo. Am trimis puiul la doctor si doctorul a spus ca este de rasa comuna (?) nascut probabil pe 30.05.14 si are 5 kg. Si este catelusa. Are acum toate deparazitarile, vaccinurile la zi si o hranesc cu hrana uscata.
La 4 luni jumatate cat are acum varsta cantareste  15 kg .Este f neascultatoare, face doar ce vrea ea. Am reusit s-o invat comenzi: asteapta, sezi,culcat, hai sa mergem, la cotet. Ieri a ros si rupt firele pt senzori de la poarta electrica si era sa vina poarta peste masina! Isi face nevoile peste tot prin iarba si rupe bobocii de la trandafiri. Ce ma fac cu ea? Este distrugatoare de mare clasa.Ce parere aveti? Ce rasa este? Oricum tin mult la ea.

Câinele (Canis lupus familiaris) este una dintre subspeciile lupului cenu?iu, mamifer ?i carnivor din familia canidelor.