1

Topic: Cane Corso

bun....dupa moartea mastiffului meu, m-am gandit sa imi iau tot un moloss, si am ales mastifful italiajn, cane corso, intrebarea mea este:stiti pe cineva cu cane corso, care v-a merge la bistrita la expozitia canina in 22 mai?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

2

Re: Cane Corso

sa-ti traiasca catelu si sa te bucuri de el sunt niste caini deosebiti

3

Re: Cane Corso

Buna. Doresc sa mi achizitionez un cane corso femela avand in vedere ca mai am un fox terrier femela. Nu este asta problema. Problema este ca nu stim cum reactioneaza atunci cand intra cineva in curte sau cum va reactiona cu prietenii nostrii in general.  Sper ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri sincere!

4

Re: Cane Corso

Buna,
Sfatul meu este sa cauti un crescator serios, in niciun caz un samsar. Crescatorul iti va raspunde la orice intrebare legata de aceasta rasa, dresaj, comportament, etc.
Recomand un crescator deoarece, un samsar iti poate da informatii gresite despre rasa. Bafta!

5

Re: Cane Corso

Multumesc pt ajutor! Eu deja sunt in discutii cu Denis care detine cea mai mare canisa de cane corso si care este foarte cunoscut.. Probabil il stii... Ideea este ca el nu poate sa mi spuna exact cum se comporta cainele in familie etc.. Oricum mi a oferit niste informatii foarte utile.