10,476

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nimfa185 wrote:

Avem 2 oute..si pacolina va face iar 5 oute si iar ies toti puitii...sunt mandru de Pacolini   :hug:

Felicitari.
Eu parca vad ca peste cateva zile o sa depuna iar oute.
Suana iti tin pumnii, sper sa iasa macar un puiut.  :k:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,477

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

timi cu prietenele lui..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,478

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

buna tuturor!

revin si eu dupa o mica pauza cu poze noi, casa noua...  big_smile

:grey: Tzuki

10,479 (edited by dana1 14-06-2011 18:24)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YR0el_CV2hY[/youtube]CE FAC PAPAGALII MEI CAND DOARME FATA..TRIO LA VOCALIZE ..eu pe youtube il aud aici nu-mi apare..iar papagalii fac turul camerei cautand pe cel ce tipa[sau canta?].. frumos motatul MONNA3

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,480

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Eu nu pot sa vad filmuletul  sad
Imi puteti da link-ul paginii?

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,481 (edited by dana1 14-06-2011 18:16)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

http://www.youtube.com/watch?v=YR0el_CV2hY                       asta e dar sa mai astept film proces[ceva de genul]cand apesi pe start si apareYOUTUBE sus eu am scris   fulvius7   [numele meu] si am putut auzi..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,482

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1 multumesc  :pup:  Tzuki al meu a ascultat cu mare atentie vocalizele... surprinzator nu a tipat (de obicei tipa cand aude alte nimfe cantand)

:grey: Tzuki

10,483

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

pentru cine mai nimereste filmul[ca nu inteleg de ca nu apare :furios: ]  sa-mi spuna si mie..canta sau tipa? :pls:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,484

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Suana nici o noutate de la Motatii tai?  :angel:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,485 (edited by pattyto 14-06-2011 20:42)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nici eu nu pot vedea filmuletul  neutral
puf mic in pozici  :nimfa:   :heart:

Adaugat: 14-06-2011 21:27

dana1 wrote:

pentru cine mai nimereste filmul[ca nu inteleg de ca nu apare :furios: ]  sa-mi spuna si mie..canta sau tipa? :pls:

Acum ar trebui sa mearga. Eu il vad.

Adaugat: 14-06-2011 21:32

acum si eu il vad   :bravo: ce vorbesc micutii acolo, au conferinta  smile   cool

10,486 (edited by dana1 15-06-2011 06:41)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

multumesc LATIFA  :floare:   ii cantau fetitei mele sa poata  dormi mai bine    :wis:  si lui TIMI ii place lantisorul dar prefera sa stea cu fetele decat pe umar la mine tongue   e frumos mititelul :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,487

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

msik  :pup:  si pyco are toane nu sta tot timpul  smile  in dimineatza asta n-are stare deloc, de la prima ora a iesit din colivie, facea o galagie ... asa k i-am dat o jucarie si acum n-am treaba cu el  :wis:

10,488

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ai mei faceau gat de dimineata   smile   i-am scos afara si nu le mai aud gura  :wis:    TIMI nu sta la mine ca zboara dupa fete[daca sunt din acelasi neam] tongue

Adaugat: 15-06-2011 08:06

nu prea incape de mot..sa-l tundem?? :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,489

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1 wrote:

nu prea incape de mot..sa-l tundem?? :wis:

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!E prea frumos

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

10,490

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

scumpu de el, ce frumos sta el cocotzat acolo sus  :heart:
nu tundem motzu il pupam si-l papam  :grey:

10,491

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1 wrote:

nu prea incape de mot..sa-l tundem?? :wis:

cum ma sa-l tundem??  :hihi:  pattyto are dreptate, il pupam si-l papam ca tare-i scump  :heart:

:grey: Tzuki

10,492

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Salutare. Am si eu o intrebare; Unde gasesc cuib pentru ninfe? La petshop de la 2 centre comerciale am gasit numai micute. Din acelea de pus, agatat in interior. De ieri, Tuyty al meu sta pe scara si cloceste, zgribulit cu coada in sus si infoiat,  eu credeam ca e baietel dar se pare ca e closca.  smile . Eu am vazut pe aici ca il fixati in exterior, cum? Multumesc

10,493

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Vmir,eu am vazut la pet shop la galati cuiburi de diferite dimensiuni si unele cuiburi chiar foarte mari,daca nu gasesti poti sa te interesezi pe internet de cineva care vrea sa vanda sau il poti construi chiar tu,am mai vazut si la crescatori cuiburi,in exterior e simplu de fixat,exista colivii care au ceva special pentru cuiburi si pentru cadite,daca nu are colivia ta asa ceva ii poti taia gratiile sau mai simplu sa iei alta colivie,cuibulare atasat la el 2 carlige cu care il poti agata la exterior,eu cam atat stiu!

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

10,494 (edited by dana1 16-06-2011 04:46)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5yiSgL7h5yU[/youtube] DACA TOT M-AI CONVINS SA NU-L TUND  smile   nu are decat sa si-l frezeze singur cand va cadea de pe dulap dupa jucarii :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,495

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1  :k:   :k:  ce frumos arunca jucariile perusa si ce frumos se uita dupa ele Timi  smile  smile

:grey: Tzuki

10,496

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

si ce frumos le strang eu de pe jos   smile

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,497

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1 wrote:

si ce frumos le strang eu de pe jos   smile

cred ca astea e partea cea mai placuta  smile  smile  smile

:grey: Tzuki

10,498

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

cu siguranta ca DA   smile   cand le mai am si pe ale fetei cand o apuca si pe ea dorul de jucarii mai mici.. :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,499

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

La noi s-a reunit trupa intreaga.Am scos cuibul si am intrerupt clocitul asta degeaba.Hanny a depus 8 outze si cred ca e suficient pentru organismul ei.Nu tin neaparat sa avem pui,cel mai important e sa fie ei sanatosi si cat mai mult timp langa noi.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,500

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ramona imi pare rau ca nu ai avut noroc sa ai macar un puiut dar asa cum ai zis si tu important e sa fie ei sanatosi  :pup:

:grey: Tzuki