1

Topic: Evolutia Om-Animal

:perusi: Candva,demult.OMULnu avea nici o tangenta cu ANIMALUL..Apoi l-a domesticit[l-a adaptat nevoilor sale]pe caini pt paza pe cai pt tractiune.pe vite pt lapte,e.t.c.  A aparut apoiANIMALUL mic de companie si...unde s-a ajuns?..OMUL nu mai respecta valoarea ANIMALULUI .Lacomia duce la cruzime[petsopuri cu animale chinuite]nepasare[animale abandonate] e.t.c...Se vorbeste despre PROTECTIA ANIMALELOR cand insasi PROTECTIA OMULUI [copiii in special] e la pamant.AM evoluat ...catre distrugere!!!

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

2

Re: Evolutia Om-Animal

Corect punctat...o sa aduc un argument apropo de asta...
Nu zic sa nu mancat carne de porc/pui si totusi ganditiva prin cate a trecut un pui pana sa ajunga la magazin congelat...
Se naste dintr-un ou care a stat la ecubator de cand a fost facut..
Cum se naste este mutat si fortat sa inghita ingrasaminte pentru a se face cat mai gras si mai frumos si doar dupa 2 zile...fara sa se miste ...doar indopat este taiat... in ce hal am ajuns neutral
Un porc care nu are nu se misca nici 2 cm de frica sa nu piarda mancare ca nah sunt multi in acelas loc.... si apoi impuscat/taiat....Ei nu au o viata...practic se nasc pentru a muri..traind intr-un hal fara de hal...singura comparatie care mi'a venit in minte este cea a ebreilor in lagarele nazistilor... Le luau numele...rudele...amintirile...fortati sa munceasca( sa manance in acest caz a bietelor animale) iar apoi omorati....

Pana la urma viata rurala nu e asa rea...

In viata echilibrul e ca fuga pe gheata
____________________________
animalute :2 :perusi: Miki si Miny <3 Kiki si Coco sad( numai cand ma uit la poza voastra mi se rupe inima. Nu va voi uita niciodata golanii mei:( ve-ti ramane in inimile noastre

3

Re: Evolutia Om-Animal

mie mi se face mila de bieti porci cand ii vad la magazin(cand am mers la tara am vazut un porc cum era taiat si am inceput sa plang)....de pui asa si asa ca mie frica de ei   :hihi:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

4

Re: Evolutia Om-Animal

am adaptat ANIMALUL nevoilor si placerii noastre...in mediul lor natural au un fel de hrana iar in caz de boala se trateaza cu anumite fructe ,plante ,e.t.c.sunt pasari care mananca argila pt. digestie     ..noi ne bazam pe doctori care,uneori nu stiu nici ei ce e de facut..  :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: