51

Re: Ce rasa este ?

intradevar seamana cu Ciobanescul German smile

Foarte frumos gestul,fara voi nu ar fi supravietuit  :bravo: 


PS: e sterilizata?

- Bianca

52

Re: Ce rasa este ?

nu este sterilizata,ca este ciobanesc german,stiu sigur,dar nu reusesc sa-mi dau seama dacee este de talie mare, sau madie spre mare,daca sti cum sau ai  pe cineva care stie te rog scriemi un ms.merci :buzz:

ce dragute sunt

53

Re: Ce rasa este ?

Cat de inalta e? zimi in cm smile

- Bianca

54

Re: Ce rasa este ?

pai are 58 cm si cred ca depaseste 35 kg cu brio

mi se pare ca are picioarele di fata prea scurete,ori sunt prea obisnuit cu ia si nu imi mai dau seama,nu stiu ce sa zic

55

Re: Ce rasa este ?

Inaltime 55.0 - 65.0 cm

Greutate 27.0 - 43.0 kg

deci se incadreaza smile 

o intrebare ... ai de gand sa o dai la pui? ... daca da (desi nu e indicat) sa nu fie masculul mai mare cu mult decat ea wink

- Bianca

56

Re: Ce rasa este ?

da,dar dupa 2 ani ,nu acum

57

Re: Ce rasa este ?

Da,aveti grija ce "partener" ii alegeti,sa nu fie cu mult mai mare ca ea wink

- Bianca

58

Re: Ce rasa este ?

si mai am o catea care prov din 3 rase. tio arat maine seare.ciao,ciao

59 (edited by ioana99 17-03-2011 19:49)

Re: Ce rasa este ?

imi spuneti va rog ce rasa e aceasta?am gasit-o pe net.

-Ioana-

60 (edited by biancadumi 17-03-2011 19:44)

Re: Ce rasa este ?

este un Maltese and Poodle wink

- Bianca

61 (edited by ioana99 17-03-2011 19:51)

Re: Ce rasa este ?

multumesc mult,Bianca! :hihi:

-Ioana-

62

Re: Ce rasa este ?

Buna, eu sunt catelusa Papy, am 5 luni, iar stapana mea scrie in locul meu smile Am o nedumerire, toata lumea ma intreaba ce rasa sunt, iar eu sunt asa nestiutoare...Ma ajuta cineva? :bd:

63

Re: Ce rasa este ?

Mie mi se pare ca seamana cu un Poodle maro dar nu sunt sigura.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

64

Re: Ce rasa este ?

Poodle nu este sigur wink .Este ceva metis

65

Re: Ce rasa este ?

Da, poodle nu este sigur, metis mai degraba, dar nu stiu cu ce. Cine mi l-a dat, mi-a zis ca este bichon havanez, dar intre timp mi-am dat seama ca s-a facut prea mare pentru un bichon. Arata ca un pui de urs. Are temperamentul unui bichon havanez, jucaus, prietenos, acrobat, face salturi haioase atunci cand este indemnat la joaca.

66

Re: Ce rasa este ?

Imi spune si mie cineva ce rasa este cainele meu, ca nu stiu ce sa mai cred...eu zic ca e un metis cu bichon dar nu stiu sigur,voi ce parere aveti?

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

67

Re: Ce rasa este ?

canis ?

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

68

Re: Ce rasa este ?

nu e canis,cred ca e ceva metis cu mioritic...

-Ioana-

69

Re: Ce rasa este ?

conteaza sa fie sanatos

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

70

Re: Ce rasa este ?

Imi puteti spune ce ras este catelusul de la avatarul meu?Iubesc rasa asta dar nu stiu cum se cheama,cumva boxer,bulldog?Multumesc:pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

71

Re: Ce rasa este ?

Cred ca este bulldog,dar nu stiu sigur big_smile

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

72

Re: Ce rasa este ?

Si eu cred ca este bulldog englez big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

73

Re: Ce rasa este ?

Este fara indoiala bulldog englez pui .  :heart:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

74

Re: Ce rasa este ?

Multumesc mult :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

75

Re: Ce rasa este ?

este bulldog englez smile