1

Topic: fosilis

buna, am un acvariu de 30 l si as vrea sa-mi cumpar vreo 2-3 fosilis dar pe langa ei as mai vrea o specie de pesti dar nu stiu cam care ar fi compatibili.la acvaristica de la noi din oras m-i s-a spus k doar singuri pot sta in acvariu dar ma gandeam k poate vreunul de pe site are si alte specii de pesti in acelasi acvariu cu fosilis.astept raspuns!!!va multumesc !!!:sol:

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

2

Re: fosilis

va rog dak m-ati putea ajuta repede pt k luni trebuie sa stiu exact ce cumpar........please!!!!

Adaugat: 29-01-2010 16:04

chiar nimanui nu-i place aceasta specie de peste ??? sad

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

3

Re: fosilis

Eu nici macar nu stiu cum arata. smile :rusine: Scuze dar nu ma pricep la pesti, nu ai gasit nimic pe net despre aceasta specie? Uite am sa caut eu ceva pt tine. big_smile Daca gasesc te anunt. :k:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

4

Re: fosilis

da am cautat dar sunt cam putine informatii despre ei .... ff putine !!!

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

5

Re: fosilis

Nu ma prea pricep la pesti, adica deloc chiar, dar uite, poti pune o intrevare acvaristicului din site http://www.4animale.ro/sfatul-acvaristului dai clik pe "Pune o intrebare" cand ti se va raspunde vei primi un mail. smile Cu altceva nu cred ca te pot ajuta, poly si inca cineva din site se mai pricepe la pesti dar nu stiu daca se picep si la fosilis, prima data cand am deschis subiectul mai gandit la fosilii. :rusine: :rusine: :rusine:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

6

Re: fosilis

ms

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

7

Re: fosilis

Sper sa-ti fie de folos, imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

8

Re: fosilis

esti sigur ca vrei sa-ti iei fosilis..adik eu m-am informat putin despre ei si nu sunt foarte buni in acvariu...cresc mari..si inteapa.... sad neutral atunci cand vrei sa-ti iei o specie de peste vrei sa o admiri..acestia stau pe fundul acvariului..... neutral sunt putin periculosi... neutral mai gandeste-te......

:heart: -SABINA- :heart:

9

Re: fosilis

poly, m-am gandit ff bine ce fel de pesti sa-mi i-au si sunt sigur k fosilis sunt acei pesti, am mai avut un fosilis si intr-adevar m-a intepat da n-am avut nimika cu exceptia unei urme mici si rosi care a durat vreun an dar nimika mai grav, park m-ar fi intepat o albina dar durerea nu e chiar asha mare.....si vreau sa aflu dak vreo specie de peste este compatibila cu ea....si inca ceva in acvariu am avut 1 fosilis, 2 somni, si 3 carasi....dar nu era asha de periculos in preajma lor.. astept raspuns...!!!

Adaugat: 30-01-2010 15:01

aveau doar putin cozile taiate....si durerea pe care mi-a provocat-o intepatura a fost ceva doar de moment........

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

10

Re: fosilis

xipho,molly, pomaceea,discusi,nu sunt sigura dar asa am mai citit ca au oamenii in acvarii.. neutral :wis:

Adaugat: 30-01-2010 15:19

sper sa-ti fie de folos...
oricum tu cand te duci la pet poti sa intrebi....ce specii mai sunt compatibile..

:heart: -SABINA- :heart:

11

Re: fosilis

ok ms de ajutor poly......

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

12

Re: fosilis

npc wink

:heart: -SABINA- :heart:

13

Re: fosilis

Am de vanzare 2 fosilis daca te mai intereseaza   costel tel. 0765535818