26

Re: Ce rasa este ?

cand era mai mica si eu credeam ca e labrador negru .. dar acum e subtire .. nu nu prea mai aduce cu labrador ...:P :vaca:

Compasiunea fata de animale  e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta  ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun.  :fluture: [ >>Mia<<]  :fluture:

27 (edited by AlinaVanesa 23-04-2010 22:49)

Re: Ce rasa este ?

pai atunci ,daca are urechile ca si un labrador si personalitatea unui doberman este un metis de labrador cu doberman... :pup: 
(Vanesa)

Adaugat: 23-04-2010 23:39

este de rasa cainele? nu stiti ce rasa de caine este aceasta?
(Vanesa)

28

Re: Ce rasa este ?

pai seamana cu unul de rasa dar are urme foarte mare ca sa nu fie de rasa oricum imi aduce aminte de un caine Bernese Mountain Dog  dar tiam zis eu zic ca nu este de rasa tongue

-Protectia animalelor-  :heart: Diana :heart:

29

Re: Ce rasa este ?

catelusa mea de la tara e de rasa, sau macar seamana cu vreuna de rasa?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

30

Re: Ce rasa este ?

seamana cu o vulpe! :hihi: ...mai ales la picioarele din spate... :k:

^ :heart: Ello :heart: ^

31

Re: Ce rasa este ?

Nu stiu dar ador genul asta de caine: maro, cu nas maro si ochi aurii asa. Geniala combinatie big_smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

32

Re: Ce rasa este ?

Am gasit acest caine si nu stiu ce rasa este. Ma poate ajuta cineva?

33

Re: Ce rasa este ?

pune si o poza cu el casa il putem vedea

34

Re: Ce rasa este ?

Acesta este...

Adaugat: 30-06-2010 14:45

sau daca e de rasa smile

35

Re: Ce rasa este ?

nu prea pare de rasa dar ar putea fi ceva metis de labrador mi se pare mai asteapta si pe ceilalti sa isi dea cu parerea

36

Re: Ce rasa este ?

ms.....

37

Re: Ce rasa este ?

Nu pare a fi de rasa, dar e un scump!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

38

Re: Ce rasa este ?

poate sa fie maidanez?

39

Re: Ce rasa este ?

Si eu cred ca este metis dar oricum este un scump  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

40

Re: Ce rasa este ?

ms...mai astept sugestii smile

41

Re: Ce rasa este ?

Foarte dragalas catelusul. Nu se poate afirma ca un animal este de rasa daca nu este insotit de un certificat de origine care sa ateste asta, poate semana cu unul din acea rasa. Eu cred ca este un metis, poate daca ai posta mai multe poze, cu intreg corpul catelului, ti-am putea spune mai multe. De asemenea, catelul este micut si abia cand va mai creste ne-am mai putea da cu parerea despre rasa cu care seamana.
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos, ca asta conteaza cel mai mult!
Pupici,

Gabriela

42

Re: Ce rasa este ?

Eu am gasit acest caine.........si de asta intreb.....

este auriu tot si pe labute si botic
cu alb

43

Re: Ce rasa este ?

bubbles wrote:

Nu stiu dar ador genul asta de caine: maro, cu nas maro si ochi aurii asa. Geniala combinatie big_smile

Merci, deabia acum am vazut complimentul,. Foxa iti multumeste si ea.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

44

Re: Ce rasa este ?

adryanv wrote:

Eu am gasit acest caine.........si de asta intreb.....

Inseamna ca este un catel obisnuit, un metis foarte frumos.

Gabriela

45

Re: Ce rasa este ?

Buna

Ma numesc Bogdan si de vro 2 luni mi-am cumparat o catelusa frumoasa foc si dragalasa.De unde am cumparat-o mi-a zis ca este bishon havanez, dar pe carnetul de sanatate nu mi-a scris nimik decat ziua cand s-a nascut.
Daca cineva ma poate ajuta sa imi spuna daca intradeva erste bishon Havanez.Acuma are 3 luni si 6 zile.

46

Re: Ce rasa este ?

nu stiu ce sa zic uite o poza ce am luat-o de pe net si zice ca e bichon havanez

http://asia.sunphoto.ro

47

Re: Ce rasa este ?

Nu e cam mare la 3 luni >? Bischonii stiu ca nu cresc foarte mult iar a ta din poze pare de marimea maturitatii .

Este superba oricum ... imi place la nebunie coloritul !

48

Re: Ce rasa este ?

nu sunt sigura cred ca este ......

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

49

Re: Ce rasa este ?

cred ca e bichon dar nu stiu de care ... e dragut

Gestul Conteaza !

50

Re: Ce rasa este ?

buna.catelusa pe care o vedeti in poza noi am gasit-o cand avea vreo 2 luni.dupa dr nostru,ar fi ciobanesc german de talie mare si acum ar avea vreo 6-7 luni.voi ce ziceti?era foarte amarata, sad plina de coji,slaba si nuci nu putea alerga cum trebuie.cu mancare buna si vitamine am pus-o pe picioare smile .o chiama linda.astept parerea voastra.multumesc.