1

Topic: Compatibilitati

Se poate sa tin in acelasi acvariu scalari si betta(1 mascul+1 femela)?

2

Re: Compatibilitati

man..eo am tinut si..a fost ok:)

3

Re: Compatibilitati

cat de mari scalari?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

4

Re: Compatibilitati

scalari sunt puii nush cate luni au da sunt mici oricum uite o poza iam pus impreuna vad k nu se cearta intre ei nu prea se intalnesc des oricum

5

Re: Compatibilitati

Re: Cum reproducem Betta Splendens !!!salve ,

sunt nou pe forum si incepator cu acvariile si pestii. ma uit la acesti beta si ma minunez cata splendoare poate fi in acesti pesti. vroiam sa va rog cu niste sfaturi in ceea ce priveste aceasta specie, si anume: am un acvariu de 5ol complet de la EHEIM, cu filtru, si incalzitor cu capac si neon, am inceput instalarea lui far pesti cu 3 zile in urma , sau mai bine zis mi s-a spus sa ai fac ciclarea , am pus substratul, pietris pe acre l-am spalat de 2-3 ori inainte sa il pun acvariu, o piatra mai mare necalcaroasa si altele 2 mai mici si o buturuga pe care am fierto si aml asat-o 2 zile in cada sa iasa culoarea din ea , apoi am bagat-o in acvariu, apoi am pus apa de la robinet , plantele si am adaugat in apa aqua safe, easy balance si cristal water ptr claritatea apei. am asteptat 48 de ore fara a pune nici un peste si apa tot tulbure era , apoi am adaugat acel cristal water si un efect s-a produs dar tot nu este cristalina apa cum ma asteptam? ce pot face ptr claritatea apei in acest caz??  apoi am cumparat un beta albastru, 2 neoni rosii, un sanitar, 2 platy  si un melcusor. ce nu inteleg este comportamentul lui betta, sta doar intr-un colt al acvariului sau eventual sub filtru,nu il vad sa manance sa inoate prin acvariu..foarte putin l-am vazut miscanduse, oare e bolnav? sta mai mult ascuns .. o fi din cauza apei ca inca nu este foarte clara, nu s-a ciclat acavriul inca bine..? am gresit eu cu ceva? imi place foarte mult pestele si nua s vrea sa fac o greseala si cu apa sincer sa fiu nu imi place cum arata ca nu este asa cristalian ? ma poate ajuta cineva cu un sfat??
va multumesc

6

Re: Compatibilitati

betta e mascul sau femela
si in primu rand daca nu inoata si sta bleg ..inseamna ca e bolnav ..
Daca ai putea pune o poza cu pestisorul sal vad mai bine

7

Re: Compatibilitati

desi betta este un peste care interactioneaza foarte bine q ceilalti pesti..se mai intampla sa nu-i suporte si sa-i fie frica de ei.......asta pt ca nu sunt din specia lui......poate ca asta e cauza..... neutral .... mai bn il pui separat intr-un borcanel dak nu ai alt recipient cv timp  sa-l vezi qm se comporta......dak e tot  asa de bleg inseamna ca nu se simte el f bn...

:heart: -SABINA- :heart:

8

Re: Compatibilitati

este vreo specie de peste compatibil cu fosilis ??? pls astept raspuns :-?

,,metalrock,, and animals forever........ :rock: