1

Topic: Border terrier

Am si eu un catelusi Border terrier In varsta de 5 ani.
Daca si voi aveti caini care fac parte din rasa aceasta haideti sa discutam despre ei aici big_smile
Pun si poze cu Border terrierierul meu

2

Re: Border terrier

Aceste sunt pozele big_smile

3

Re: Border terrier

superb catel :bravo:

I love animals :heart:

4

Re: Border terrier

E f. dragut :heart: Cum il cheama?
P.S: Cate animale ai big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

5 (edited by irinuks89 31-07-2009 21:54)

Re: Border terrier

gabyosm14 wrote:

Am si eu un catelusi Border terrier In varsta de 5 ani.

nu stiam sa fie in romania vreun border terrier.. in expozitii nu se arata nici o labuta de border..
are pedigree? hmm

6

Re: Border terrier

este metis de border  terrier :heart:  dar e superb :pup:

- Bianca

7

Re: Border terrier

luky-muky wrote:

superb catel :bravo:

Mersi big_smile

Adaugat: 01-08-2009 01:10

Iusty wrote:

E f. dragut :heart: Cum il cheama?
P.S: Cate animale ai big_smile

Il cheama Miki
Animale : 4 zebrute australiene + 1 testoasa de florida + 1 caine(border terrier) + pesti

Adaugat: 01-08-2009 01:12

irinuks89 wrote:
gabyosm14 wrote:

Am si eu un catelusi Border terrier In varsta de 5 ani.

nu stiam sa fie in romania vreun border terrier.. in expozitii nu se arata nici o labuta de border..
are pedigree? hmm

Nu are
Din cite am inteles de la veterinar si ce am mai cautat eu pe net este un Border terrier nu stiu daca este rasa pura

Adaugat: 01-08-2009 01:15

biancadumi wrote:

este metis de border  terrier :heart:  dar e superb :pup:

Mersi, nu stiu daca este rasa pura

8

Re: Border terrier

gabyosm14 wrote:
irinuks89 wrote:

are pedigree? hmm

Nu are
Din cite am inteles de la veterinar si ce am mai cautat eu pe net este un Border terrier nu stiu daca este rasa pura

aha.. pe diploma veterinarului nu scrie arbitru chinolog ci medic veterinar. Tu nu stii daca este rasa pura, eu iti zic sigur ca nu e. Rasa pura e doar acel caine care are pedigree - asa se certifica faptul ca un caine apartine unei rase.
pana una alta, sa-ti traiasca si sa te bucuri de el cat mai mult.

9 (edited by luky-muky 01-08-2009 12:53)

Re: Border terrier

de rasa pura poate fi si daca parintii au pedigree dar stapanul mamei nu a facut pedigree puilor(dar asta rareori se intampla) :k: pentru ca de obicei stapanii mamei fac pedigree si puilor

I love animals :heart:

10

Re: Border terrier

luky-muky wrote:

de rasa pura poate fi si daca parintii au pedigree dar stapanul mamei nu a facut pedigree puilor(dar asta rareori se intampla) :k: pentru ca de obicei stapanii mamei fac pedigree si puilor

da, dar vezi tu..or fi avand parintii pedigree, daca puii nu au, proprietarii nu au cum sa dovedeasca ca progeniturile apartin unei rase...

11

Re: Border terrier

Irinuk te rog incerca sa fii mai calma si nu mai contrazice pe toata lumea. Gaby ai un catel tare frumos. sa-ti traiasca. sper sa fie rasa pura si fara pedigree. tot una e. imporetant e sa ai grija de el cat mai bine.  :bravo:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

12 (edited by gabyosm14 01-08-2009 16:22)

Re: Border terrier

Va multumesc deyseby si irinuks89

13

Re: Border terrier

deyseby wrote:

Irinuk te rog incerca sa fii mai calma si nu mai contrazice pe toata lumea.

mersi de sfat.. sunt calma.. de contrazis, nu stiu ce sa zic- mi-am zis parerea.

14

Re: Border terrier

irinuks89 wrote:

aha.. pe diploma veterinarului nu scrie arbitru chinolog ci medic veterinar.

Irinuks89, este pentru ultima oara cand intervin sa-ti atrag atentia. Esti calma, da, intr-adevar, dar ai un stil extrem de neplacut si deranjant. sad Chiar nu-ti dai seama sau faci special? Te rog sa iti revii!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!