101

Re: Ce rasa este ?

Uh...sincer mie mi se pare amuzant cand un caine,face prostii,dar nu atat de mari smile E foarte frumoasa!Cand o sa mai creasca o sa fie mai cuminte...acum e inca pui si e normal sa fie asa. smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

102

Re: Ce rasa este ?

Dar stiti si ce rasa ar putea fi?

Câinele (Canis lupus familiaris) este una dintre subspeciile lupului cenu?iu, mamifer ?i carnivor din familia canidelor.

103

Re: Ce rasa este ?

Buna,am si eu o mare nelamurire,va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste pareri pertinente.Am primit un catelus despre care mi s-a spus ca e bichon,acum are 3 luni si nu mi se pare ca seamana prea mult a bichon,cei de la cabinetul veterinar mi-au spus ca cel mai probabil ar fi un metis de bichon cu westie :wow: si ca la maturitate va avea in jur de 6 kg,acum are 2,900 kg,mie mi se pare cam multicel,astept opiniile voastre,va multumesc!
Va atasez si niste foto cu Odie,nazdravanul e un dulce il iubesc enorm si nu as renunta la el pt.nimic in lume,indiferent daca o sa ajunga si la 20 kg:))))Sunt doar ffff curioasa :pls:

104 (edited by MariaMaryy 20-02-2015 17:38)

Re: Ce rasa este ?

Am o catea in varsta de 4 ani.Ce rasa este?Cand era mica avea 1,25 de kg. iar acum are 9,50 kg?O cheama Rocky.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-02-2015 17:38[/merge_posts_bbcode]

Sweety26 wrote:

Buna,am si eu o mare nelamurire,va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste pareri pertinente.Am primit un catelus despre care mi s-a spus ca e bichon,acum are 3 luni si nu mi se pare ca seamana prea mult a bichon,cei de la cabinetul veterinar mi-au spus ca cel mai probabil ar fi un metis de bichon cu westie :wow: si ca la maturitate va avea in jur de 6 kg,acum are 2,900 kg,mie mi se pare cam multicel,astept opiniile voastre,va multumesc!
Va atasez si niste foto cu Odie,nazdravanul e un dulce il iubesc enorm si nu as renunta la el pt.nimic in lume,indiferent daca o sa ajunga si la 20 kg:))))Sunt doar ffff curioasa :pls:

Draga Sweety26:
Buna!Probabil ca e un metis de Bichon cu Westy si de rasa pura Bichon sau Westy!
Sper ca te-am ajutat cu drag MariaMaryy!

105

Re: Ce rasa este ?

Este foarte frumos catelul chiar daca nu este de rasa ! Sa iti traiasca ! Si eu am un catel tot cocitura ( Ciobanesc Belgian Malinois cu corcitura ) ...  :heart: Nu conteaza cum arata ,  ce rasa sunt , daca au pedigree , conteaza sa il iubesti si sa te iubeasca !  :heart:

Animalele sunt viata , sufletul si lumea mea !
Am avut pesti , iepuri si pisici si am caini si pisica , dar... Ceal maai mult ..Il iubesc pe Wuinner ! E cel mai bun prieten cand esti suparat si un bun exemplu de urmat !
Animalele nu se razbuna la fel ca oamenii , dar la fel ca oameni ele iubesc , simt si traiesc momentul !