1

Topic: Atentie la dresorii tepari

In luna martie 2014 am vrut sa incep dresajul cu un ciobanesc german de 4 luni si am dat de dresorul ____.

Pe scurt: banii in avans, neseriozitate maxima, lipsa de respect si amenintari dupa ce s-a vazut cu sacii in car.

[...]

Sfat: inainte de a da cainele pe mainile unui dresor interesati-va atent cu cine aveti de-a face.

2

Re: Atentie la dresorii tepari

Bine ai venit pe forum Ramona.
Imi pare rau pt. experienta ta neplacuta...daca ai fi intrat mai din timp poate nu era necesar sa renunti la caine...zona Brasovului are si dresori dedicati, asi fi putut sa-ti fac o recomandare .

:perus: Kimmy Puta jr.
RIP: Piscotel,Micu&Bella...Kimmy parte din sufletul meu

3

Re: Atentie la dresorii tepari

Din fericire nu am renuntat la caine. Am renuntat doar la acel mod agresiv de dresaj prezentat de domnul ____

Bineinteles ca acest dresor si-a insusit banii pentru care a lucrat doar 3 sedinte a cate 7 minute.
Important este sa nu-si mai ia si altii teapa si sa ajunga in situatia mea, mai ales ca exista si alti dresori mult mai experimentati care il invata pe stapan cum sa-si dreseze cainele.

4

Re: Atentie la dresorii tepari

Ne pare rau pentru experienta dumneavoastra negativa si va multumim pentru ca ne semnalati sa cautam cu atentie un dresor de incredere. Totusi, nu incurajam utilizatorii sa faca plangeri publice pe acest forum. Exista organisme specializate care se ocupa de astfel de probleme.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!