1 (edited by norocel29 30-03-2014 11:11)

Topic: norocel are nevoie de un stapan

norocel a fost gasit pe marginea drumului, ghemuit, costeliv, nemiscat. avea mancare langa el, dar nu manca, la analize a iesit ca are babesioza. a primit o transfuzie de sange, antibiotic si tratament cateva zile. si-a revenit, a fost vaccinat, urmeaza sterilizarea. are 3 ani, este metis ciobanesc german, este sociabil, educat, merge in lesa mai ceva ca la cezar, dar nu are un stapan care sa ii dea a doua sansa la viata. cabinetul veterinar nu poate sa il mai tina, norocel va ajunge din nou in strada. unii platesc mii de euro pt caini de rasa, altii ii arunca in strada, altii platesc tratamentul pt cei abandonati. asta e tara noastra. mizeria nu dispare niciodata, doar ne-o pasam unii altora de aici in colo, cu iluzii curateniei. norocel e dovada vie a acestei situatii. nici faptul ca a platit cineva pt el pana acum si ca e de rasa oarecum nu il va salva de la soarta celorlalti caini din strada. eu inca mai cred in sansa lui norocel, ajutati-ma si voi. contact 0723509694
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-03-2014 11:11[/merge_posts_bbcode]

am reusit sa recuperez poza mea originala si o atasez. in curand si alte poze facute mai recent cu norocel.

2

Re: norocel are nevoie de un stapan

Sper sa isi gaseasca un stapan cat mai repede sad Imi dati voie sa pun pozele cu el si descrierea pe profilul meu de facebook in speranta ca isi va gasi un stapan mai repede?

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.