1

Topic: Stiri despre animale mici

La sugestia lui iloveanimals am creat acest subiect. Va invit sa postati aici diverse stiri despre animale mici. Rugamintea este sa postati neaparat si sursa si eventual un link catre site-ul de unde a fost luata, pentru a nu avea probleme. Va multumesc!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

2

Re: Stiri despre animale mici

Veverita care strica fotografii: Cum o rozatoare obraznica a devenit starul unei poze de vacanta

În frumuseta izolataa lacurilor canadiene, un cuplu a crezut ca este sigur sa îsi faca o fotografie de vacanta fara ca un strain bagacios sa le-o strice. Dar nu s-au gandit ca o veverita poate fi mai rea decât un om atunci când îsi doreste faima.

Veveriaa obraznica a sarit în fata camerei de fotografiat, dupa ce Melissa Brandts si sotul sau au fixat aparatul pe automat, iar ei asteptau zâmbitori pe malul lacului Lake Minnewanka din Banff National Park.

"Ne-am pus aparatul pe niste pietre si eram gata sa fim fotografiati când micuta veverita curioasa a aparut din senin, a devenit interesata de sunetul camerei care facea focus si s-a postat fix în mijloc! A fost un moment care apare o singura data în viata, am râs zile întregi de micut!", a povestit Melissa.

Fotografia este atât de frumoasa, încât daca nu aparea pe site-ul National Geographic, am fi crezut ca este prelucrata digital.

Sursa: REALITATEA.NET http://www.realitatea.net/veverita-care … 89047.html

Adaugat: 18-08-2009 20:56

Mica vedeta. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

3 (edited by Iusty 19-08-2009 11:35)

Re: Stiri despre animale mici

Ce draguta e smile smile :heart: E o scumpa smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

4

Re: Stiri despre animale mici

smile ce haioasa e da mie imi seamana a caine de preerie sau doar am vedenii? smile

5 (edited by birdslover 01-02-2010 14:22)

Re: Stiri despre animale mici

Veverita care face schi nautic

Simpatica veverita Twiggy, cea care a uimit o lume intreaga prin talentul ei de a face schi nautic, a oferit un spectacol de zile mari in cadrul unui eveniment organizat in statul american Minnesota. Ca intotdeauna, veverita nu si-a început numarul inainte de a-si pune vesta de salvare.
La fiecare spectacol la care participa, Twiggy reuseste sa-si tina echilibrul pe cele doua schiuri minuscule, confectionate special pentru ea si puse in miscare de o barca de jucarie actionata de o telecomanda. Twiggy, o adevarata vedeta, este invitata sa participe la spectacole in toata lumea.
http://videonews.ro/action/viewvideo/34 … hi-nautic/

Sursa: antena3.ro
http://antena3.ro/stiri/fun/spectacol-c … 89645.html

6

Re: Stiri despre animale mici

Extraordinar!
Multumim,Simona!

Gabriela

7

Re: Stiri despre animale mici

Hamsterul Iisus:
Surprindere, dar si bucurie intr-o familie din Anglia, dupa ce oamenii au descoperit ca hamsterul lor s-a intors pur si simplu din morti, la o zi dupa ce fusese ingropat in gradina din spatele casei.


In varsta de 2 ani, animalutul se numea pana acum Rihno, insa familia Eyley a decis sa-l boteze "Iisus", in urma intamplarii.

Dave Eyely, capul familiei, a avut ingrata misiune de a-l pune intr-o cutie si a-l ingropa, dupa ce l-a gasit rece si lipsit de viata in cusca lui. Insa hamsterul a reusit sa iasa din cutie si sa revina la suprafata, desi mormantul avea o adancime considerabila - 60 de centimetri.

La mai putin de 24 de ore distanta, un vecin l-a observat in gradina si a dat de veste familiei Eyely, care initial n-a vrut sa creada ca asa ceva este posibil.

"Avea rigor mortis cand l-am ingropat, iar acum alearga ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Nu pare afectat de faptul ca a fost mort si ingropat", a declarat Dave Eyely.
:hamster:  :hamster:  :hamster:  :hamster:  :hamster:  :hamster:  :hamster:

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

8

Re: Stiri despre animale mici

...intr-adevar asta a fost cu adevarat o minune, asa mi-as fi dorit si eu ca "bitza-mica" sa fie astazi printre noi si sa ne descreteasca fruntile cu ghidusiile lui, as fi fost cu adevata mult mai fericit.

9 (edited by iloveanimals 04-08-2013 17:15)

Re: Stiri despre animale mici

smile Ce  taree, probabil hamsterul intrase in hibernare, se mai intampla adesea cand nu au cele necesare si iti dau impresia ca e mort.  cool

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

10

Re: Stiri despre animale mici

Asa cred si eu :hamster:  :music:

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!