26

Re: Despre cai...

pe mine bunicii ma puneam sa le dau apa si ma rugam sa nu bea mai mult de 2 galeti fiecare[avea 2] ..ca faceam drumuri multe la fantana..plus ca trebuia sa le tin galeata mai sus[la botu calului].. :cry:  :cry:

Adaugat: 10-04-2011 17:08

erau 2 iepe blande dar nu eram nici eu prea curajoasa sa calaresc singura... :cry:   oricum o faceam rar si nu eram scutita de la cazaturi...

Adaugat: 10-04-2011 17:27

pe mine nu prea ma lasa bunicu...se temea sa nu ma predea calicita la parinti   :wis:   asa ca ma fofilam pe langa varul meu ..sa nu ma vada ,,mosu,, tongue

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

27

Re: Despre cai...

foarte frumosii caiii big_smile
pot sa pun si yo niste poze? :porc:  :heart:
detin: 2 :caine:  1 chow chow si 1 pitbull :heart:
          1 :pisica:  1 siameza :heart:
          3 :hamster: 2 albi si 1 maro :heart:

28

Re: Despre cai...

Daca ai poze cu vreun calut de al tau(daca ai sau au bunicii tai) vreau sa pui poze sa ii vad  :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

29

Re: Despre cai...

octy am 21 ani si ma numesc Sabina am o vetita de 1 an jumate si stau la oras si nu mai am parintii din probleme de familie ei sunt in viata dar probleme si nu mai vorbesc cu mn si bunicii mei au murit :cry:  si eu cresc singura fetita de la 4 luni ma gandeam sa pun dupa net se poate? :angel:

30

Re: Despre cai...

yo...de unde esti ..din aceeasi regiune cu DENYSINIKTA??imi place accentul.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

31

Re: Despre cai...

Nu-i asa?????Eu nu mai comentez Dana ,ca n-are rost.Important ca se prinde lumea deja de ,,copyright''.Si stim de la cine e originalul....  :bleah:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

32

Re: Despre cai...

Vad ca iubiti foarte mult caii, daca doriti sa cunoasteti ceea ce fac oamenii simpli si cu o mare iubire pt. animale si pentru copii, puteti sa va uitati pe  www.pont.ro  :bd:

33 (edited by carmeryne 27-06-2013 17:50)

Re: Despre cai...

Ce rase de cai va plac...?
Mie frizienii mi se par foarte...interesanti....?La fel si lusitano, sunt o rasa deosebita de cai ...  smile