1

Topic: Pisica Sphynx

Ce parere aveti despre aceasta rasa?

2

Re: Pisica Sphynx

Mie mi se pare GROAZNICA !  Pur si simplu hmm … De ce sa-ti iei o pisica fara par si cu urechi lungi ?

3

Re: Pisica Sphynx

Mie mi se pare draguta,doar pentru ca arata mai ciudat nu inseamna ca nu poate fi animal de companie..are si ea un suflet..parerea mea...
Totusi e o rasa destul de interesanta:
''Sphynx-ul pe care il stim noi astazi a aparut in 1975, cand proprietarii unei ferme din Minnesota, familia Pearson, au descoperit ca pisica lor cu parul scurt, Jezabelle, a dat nastere unui pisoi fara par, pe care l-au numit Epidermis. In 1976, se naste un alt pisoi fara par, numit Dermis. Cele doua pisicute fara par sunt cedate crescatorului Kim Mueske, din Oregon, care le-a utilizat la crearea rasei.
Denumirea de "Sphynx" a fost aleasa dupa numele marelui sfinx din Giza.''

4

Re: Pisica Sphynx

mie imi place aceasta rasa este foarte draguta  :heart:

roxycaramel wrote:

Ce parere aveti despre aceasta rasa?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

5

Re: Pisica Sphynx

mi-e mi se par geniale big_smile adica imi place chiar faptul ca sunt diferite fata de alte psici, nu ca celelalte sunt urate!  :k:

6 (edited by carmeryne 17-11-2012 17:45)

Re: Pisica Sphynx

Bau!
Sper ca nu v-am speriat smile Pe care o preferati?  :ironic:

7

Re: Pisica Sphynx

O prefer pe a doua caci m-am speriat de prima smile si e si mai mica.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

8

Re: Pisica Sphynx

o pisica Sphynx celebra este cea a lui Kat von D

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

9

Re: Pisica Sphynx

:wow:  Se ...asorteaza..