1

Topic: Ajutor !!

Buna ziua,
Sunt noua pe forum si am o intrebare..
Ce alta mancare (umeda) mai exista inafara de Whiskas?
Ma refer la mancare..buna.
Stiu ca Whiskas nu e o mancarebuna...e una din cele mai proaste...dar eu asa mi-am crescut pisicile si nu am avut probleme..poate au fost mai rezistente..
Sau poate zvonurile despre Whiskas sunt neadevarate..
Pisicuta mea Sarra care implineste 1 an maine nu mai vrea Whiskas..la inceput manca doar de iepure iar acum nu mai mananca deloc..poate a simtit ca nu e o mancare buna..
Cealalta pisica a mea mananca..si motanul care a decedat manca..
Este posibil care Whiskas sa fi devenit din ce in ce mai prost...poate la inceput nu era asa rau..oricum vreau sa schimb mancarea...  big_smile

2

Re: Ajutor !!

Buna Rufus cred ca ar trebuii sa incerci si cu bobite (mancare uscata) ca pisicutele vor sa le schimbi mancare mereu cel putin asa vor a mele  big_smile ele sunt tot timpul mofturoase :pisica: nu conteaza ce mancare de pisicute le dai important e sa le placa lor :pisica:

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

3

Re: Ajutor !!

Whiskas?Eu stiam ca e buna.... :wow:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4 (edited by biancadumi 02-08-2011 13:53)

Re: Ajutor !!

aha...Rufus.... ne intalnim si aici...aveti mare grija..fata asta pe forumul a... a fost extrem de obraznica,jignea utilizatori de acolo care ii dadeau sfaturi foarte bune.Ii ziceau sa nu mai dea la hamster mancare gatita,deoarece contine sare si alte mirodenii ce nu le fac bine DELOC

Acolo a fost banata pentru comportamentul ei si pentru insultele adresate utilizatorilor

- Bianca

5

Re: Ajutor !!

Biancadumi..tu ce crezi?ca nu i dau si boabe?are la discretie oricat vrea...eu le pun mancarea in vase la animale..nu stiu cum faci tu...dar eu mereu le torn manacre in vase speciale..si vasele le au pe un covor....parca vorbeam de mancare umeda..vroiam  doar niste marci..de genul gourmet..dar gourmet nu i place..
Inca ceva...nu mi-ai zis ca ai si pisici..cumva minciunesti?probabil inventezi tot felul de animale..cand vezi cate un post nou..ma intreb daca ai macar hamster..

Adaugat: 02-08-2011 16:44

parca aveai 2 caini..si 5 purcelusi..doamne...sa inventezi animale...mai bine fi sincera si zi cate ai...eu chiar am 20..o sa pun si poze dar nu acum..

6

Re: Ajutor !!

Draga,eu nu mi-am mai actualizat semnatura smile dar poze cu animalutele mele gasesti la topicurile dedicate lor smile iar eu nu insult oamenii cum faci tu. Si nici nu dau ciorba la hamster sau KFC wink

- Bianca

7

Re: Ajutor !!

Wow KFC?  :wow:  :wow:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

8

Re: Ajutor !!

Nu am draga pisici,pe asta de unde ai scos-o,am avut un pui mic care a murit,l-am gasit cand avea 11 zile si l-am hranit cu lapte special dar nu a rezistat...

- Bianca

9

Re: Ajutor !!

Va rog sa incetati! E valabil pentru toata lumea. Daca nu, o sa incep cu avertismente si banari.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

10

Re: Ajutor !!

habar nu am la ce topic sa intreb chestia asta.... daca ma puteti ajuta,stiti cumva cam cat costa sa imbaiezi pisica la medicul veterinar?

^ :heart: Ello :heart: ^

11

Re: Ajutor !!

Va rog din suflet, cine are idee unde pot gasi si eu Vetrecal. Am nevoie urgent pentru a salva o pisicuta... Multumesc anticipat.

12

Re: Ajutor !!

pai in farmacia veterinara nu ai gasit?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

13

Re: Ajutor !!

din pacate nu. se pare ca nu prea se mai gaseste. prin urmare, daca stie cineva unde pot sa gasesc...

14

Re: Ajutor !!

intreaba medicul veterinar poate este un medicament asemanator..trebuie sa fie ceva neutral

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

15

Re: Ajutor !!

În cel mai rău caz, comandă pe internet.  Eu am căutat pe net şi am găsit produsul aici http://petmart.allshops.ro/produs/440155/Vetrecal+50+ml.html .
Discută cu ei şi poate ţi-l trimit mai rapid.

16

Re: Ajutor !!

Produsul nu mai este de actualitate scrie pe site... neutral

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

17

Re: Ajutor !!

Ar putea suna măcar ca să îl întrebe pe medicul respectiv de un înlocuitor.  smile

18

Re: Ajutor !!

un raspuns bun:cumpara sticksuri din carne sau nu stiu  cu ce.eu i-am dat pisicii mele si a mancat foarte bine.incearca numai sa vezi.atat.

I'm never going back
The past is in the past!